Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

nbg mi se vishe svidjao kad je imao brdo zelenih slobodnih parcela, i kad si kroz gustish utabanim stazicama dijagonalno shetao izmedju blokova dok je iz vlaznog polumraka zujalo od insekata i shushkalo od domaceg zivlja.bilo je manje 'urbano', manje zagadjeno i naseljeno.obozavam nbg siroke ulice i nebo koje puca, tonbe, terene i reku.sada se popunjava cini mi se preterano. jako je jednostavno sazidati koliko hoces spratova bilo kakve namene. jako se lepo tu zaradjuju i pare. a nema nikakvih faktora koji regulisu te radnje da se zbivaju u korist sire zajednice i onih koji ce tu da ostavljaju svoje prihode i provode sate.gomila zgrada je i ruzno, i vec sada propada posle 2,3 godine.

Link to comment
...gomila zgrada je i ruzno, i vec sada propada posle 2,3 godine.
pa kad se radi kvalitet - zgrabi & bezi :(na sta lichi YUBC, da li ima 10 godina kako su ga napravili :o
Link to comment

...cene kvadrata u su poletele najvise u junu, a i ranije lagano, kada se u bg slio sav ruski kapital sa crnogorskog primorja...sve sto je tamo zavalilo placeve i kuce je doslo da kupuje gajbe po bgu, najvise nbg-u...ima i ovoga sto misko prica, ali nije presudno, vec ovaj visak kesha u rukama iz cg......moj ortak zavalio gajbu u 44 do reke za soma i po kvadrat, veliki stan...hoce da kupi manje da se razdvoje svi ukucani, spreman da plati oko 100 evrica vise po kvadratu za manje gajbe, koje su skuplje, i nema nista pristojno....sve oko 1800, a to ne vredi te pare...moze da se desi da se cene zaustave, ali tesko da ce da padnu...pa ko se uzda da ce standard da poraste, mozda za jedno 30 godina i skupi pare za gajbu....

Link to comment
...cene kvadrata u su poletele najvise u junu, a i ranije lagano, kada se u bg slio sav ruski kapital sa crnogorskog primorja...sve sto je tamo zavalilo placeve i kuce je doslo da kupuje gajbe po bgu, najvise nbg-u...ima i ovoga sto misko prica, ali nije presudno, vec ovaj visak kesha u rukama iz cg...
Složio bih se da je ovo 1 ključan faktor. Uz svo poštovanje prema stavkama koje je susjed Petović naveo, sve to nije moglo da naduva cene koliko ova crnogorska priča (uz ne tako malu pomoć kosovske, tek da napomenem - mada ljudi sa Kosova hoće da pazare i po Kragujevcu, Nišu, Kraljevu... dok ovi iz Crne Gore apsolutno ništa osim Beograda ne uzimaju u obzir, čak i ako su ih Rusi iskeširali u tolikoj meri da opušteno mogu da kupe gajbu u Amsterdamu ili Londonu). Tome valja dodati i poslednji ekser na kovčegu nas sirotih starosedelaca/prvorođenih, a to je odnos ponude i tražnje.Ponuda nekretnina u Beogradu je očajna, iako letimični pogled u oglase može da navede čoveka da pomisli kako je svaki stan u ovom gradu na prodaju. Stanova je zapravo malo, a od tog malog broja 90% su teške kršine čije gledanje nanosi dugotrajne traume zainteresovanim kupcima. Zapravo, ogromna većina dobrih stanova koji budu ponuđeni na prodaju, nikada i ne stigne do oglasa jer agenti i agencije uvek imaju kupce na listi čekanja i ti stanovi odlaze u roku od 24h. Srećnici koji nekako uspeju da zatvore finansijsku konstrukciju za kupovinu stana tek su na pola puta jer ih nakon toga čekaju Tantalove muke u pronalaženju stana, čak i ako tačno znaju na kojoj lokaciji ga žele.Na drugoj strani je potražnja koja je ogromna. Crna Gora, Kosovo, mafija, gasteri i svi ostali koji su došli do brzog keša. šta drugo onda može da se desi sa cenama osim da odlete u nebo, čak i sa fušerski građenim stanovima pored autoputa...Recimo, one najluksuznije zgrade kod Arene, preko puta GTC House. To su stanovi od 2k po kvadratu, pokupovali su ih uglavnom gesteri i poneka mafija, luksuzno ih opremili (Plazma TV, španska keramika, zelenortska drvenarija, polinezijske garnišne itd. itd.) i izdaju ih stranim rezidentima za soma i po mesečno. Imaju, dakle, bolju računicu čak i od prodaje onima koji mogu da plate 2k po kvadratu. Pa ti sad vidi gde tu ima mesta za običan mladi par, koliko god da je kreditno sposoban...Ko je nasledio nešto od matorih, nasledio je. Većina ostalih će morati da pali u Zemun (koji se nekim čudom još uvek drži na oko 1300 EUR), ili kod Turaka, ili u podstanare, ili u dužničko ropstvo kod banaka. To nam je, što nam je. Edited by beowl
Link to comment
Složio bih se da je ovo 1 ključan faktor. Uz svo poštovanje prema stavkama koje je susjed Petović naveo, sve to nije moglo da naduva cene koliko ova crnogorska priča
Pa i susjed (verovatno i u Zemunu :D ) Petović je naveo crnogorski faktor na prvom mestu. :wink: Inače, da - ljudi koji nisu gledali stanove koji se nude na tržištu, ne mogu ni da zamisle čega sve tu ima. Baš da ti se smuči život.
Ko je nasledio nešto od matorih, nasledio je. Većina ostalih će morati da pali u Zemun (koji se nekim čudom još uvek drži na oko 1300 EUR), ili kod Turaka, ili u podstanare, ili u dužničko ropstvo kod banaka. To nam je, što nam je.
Pa, dužničko ropstvo nam ne gine, ali bih ja voleo da kaznu služim u blokovima, a ne u Zemunu. A kako sada stoje stvari - teško.
Link to comment

ja proslog petka kupih stan u visnjickoj banji. tacnije 2 stana uknjizena kao jedan, 122 (62 na prvom spratu, 60 u potkrovlju) kvadrata - 105000, kredit za sledecih 30 godina. sad radim na rasknjizavanju u 2 stambene jedinice, pa cu jedan stan da prodam burazeru i smanjim ratu kredita sa skoro nepodnosljivih 500 evara na prilicno podnosljivih 250 evara. inace, kvalitet gradnje je osrednji, a najveca mana je etazno grejanje na struju (verovatno jedini blok zgrada u visnjickoj banji u kojem nema centralnog i tople vode). e da, dobio sam i garazu od 12 kvadrata ukljucenu u pomenutu cenu.citajuci ove vase poruke, sad mi se cini da sam prilicno dobro prosao. nadam se samo da cu uskoro dobiti gas i da mi u komsiluku (sve dvospratne zgrade, mnostvo parking mesta, zelenila i igralista za decu) nece nici 10 novih zgrada u naredne 2 godine.

Link to comment
...citajuci ove vase poruke, sad mi se cini da sam prilicno dobro prosao. nadam se samo da cu uskoro dobiti gas i da mi u komsiluku (sve dvospratne zgrade, mnostvo parking mesta, zelenila i igralista za decu) nece nici 10 novih zgrada u naredne 2 godine.
eee, tebra, pazi. pa ne mozesh na topiku o novom beogradu da prichash kako si dobro proshao na divljim theritorijama izvan granice carstva :omiccim, nije u redu ^_^beowl - zemun od tisucu & trista evara vishe ne postoji, to ti je u istom rangu istinitosti ko onaj jednosobni stan kod bolnice koji se vec 3 godine u oglasima izdaje povoljno za 180 evara mesechno. ne postoji u prirodi :lolol: (ono, mozda ima neki bash-bash-krsh ili jacha periferija, al zemun ez it iz - nema vishe...)
Link to comment
citajuci ove vase poruke, sad mi se cini da sam prilicno dobro prosao. nadam se samo da cu uskoro dobiti gas i da mi u komsiluku (sve dvospratne zgrade, mnostvo parking mesta, zelenila i igralista za decu) nece nici 10 novih zgrada u naredne 2 godine.
Višnjička Banja je odlično naselje, prvo i još uvek jedino koje je u Beogradu sagrađeno po standardnom zapadnom konceptu predgrađa. Na žalost, kolje ga isti problem kao i mnoga druga naselja - saobraćajna povezanost sa centrom i drugim delovima grada. Ja da iz Višnjice stignem na posao u Novi Beograd, morao bih da krećem dva sata ranije. Treba doći odande do Pančevačkog mosta, pa se probiti kroz 29. novembra i na kraju preko mosta. Totalna kataklizma.Inače, još 80-ih godina je u GUP bio uvršten neki suludi projekat mosta koji je trebalo da spoji autoput (iznad Kaluđerice) sa Višnjicom i odatle preko Dunava. U stvarnosti, mi čekamo da se Pančevački i Gazela sruše pa će onda svi da se češu po glavi...
Link to comment
Ko je nasledio nešto od matorih, nasledio je. Većina ostalih će morati da pali u Zemun (koji se nekim čudom još uvek drži na oko 1300 EUR), ili kod Turaka, ili u podstanare, ili u dužničko ropstvo kod banaka. To nam je, što nam je.
troll on : a sta fali Zemunu? :huh: offThermal, odmah ulazem zvanicno izvinjenje sto pominjem susedsku teritoriju, ali prosto sam radoznala, nem' se ljutis.
Link to comment
troll on : a sta fali Zemunu? :huh: offThermal, odmah ulazem zvanicno izvinjenje sto pominjem susedsku teritoriju, ali prosto sam radoznala, nem' se ljutis.
:D(ne postoje susedske teritorije: na kraju novog beograda, kad pogledash dole - vidish kornjachu koja nosi slonove :lolol:)
Link to comment
troll on : a sta fali Zemunu? :huh: offThermal, odmah ulazem zvanicno izvinjenje sto pominjem susedsku teritoriju, ali prosto sam radoznala, nem' se ljutis.
Zemun je potpuna suprotnost NBG-u. Male uske ulice, kućice, nema prostora, ne moraš pod pravim uglovima da hodaš...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...