Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

ma meni je taj soliterski komshiluk bio ok, mada smo kratko bili. mislim, ono, interesantni ljudi, ceo spektar od baba-sere do pukovnika & akademika, sve je bilo tu. a poshto klime tad nisu bile josh tako popularne :P onda leti, i stvarno je pakleno od tih prozora preko celog zida, pa josh ne mogu ni da se otvore... ceo soliter otshkrine vrata, onako na lanac, pa uglavi ko cipelu, ko flajku od knjaza... kakva promaja majko mila :oni ne secam se dal su bila 2 lifta, jedan je radio i ujutro od pola 7 do pola 9 nema shanse da udjesh u lift dok se ne svezu svi odozgo koji idu ko u shkolu ko na posao... al onda smo svejedno izlazili u shetnju sa baba-komshinicom koja je izvodila kuche, negde oko pola 5-6 sabajle :lol: kad imate vrlo malo dete, skoro svaki komshiluk je frendli, bar je nama tako bilo, mozda i vishe nego sto je meni po ukusu :P

Link to comment

Možda nije baš najbolja tema, ali ne nadjoh prikladniju...Kakve su, bre, ovo zastave na banderama ? Pun grad zastava... Jel to neki praznik, nečija kampanja, došao 1.maj pre roka ?

Link to comment
Možda nije baš najbolja tema, ali ne nadjoh prikladniju...Kakve su, bre, ovo zastave na banderama ? Pun grad zastava... Jel to neki praznik, nečija kampanja, došao 1.maj pre roka ?
ovde
Link to comment

iz istog glasila

Brodićima iz starog u Novi Beograd od majaM.Bulatović |||| - 09.04.2008. - 23:54Veoma brzo dugogodišnji san Beograda i njegovih žitelja postaće java. iz Direkcije za javni prevoz najavljuju da će do kraja aprila zaživeti eksperimentalna rečna linija koja bi prevozila putnike preko Save. REKA - Kako za ?24 sata? kaže željko Đukanović, direktor Direkcije za javni prevoz, stručne službe obilaze teren i traže najpogodnija mesta na kojima bi brodići mogli da pristaju. - Zasada je u planu eksperimentalna linija koja bi Savom prevozila putnike. Tražimo najprikladnije mesto u blokovima na Novom Beogradu gde bi mogla da pristaju plovila. Verovatno će biti povezane tri tačke: Novi Beograd, Sajam i Brankov most- kaže Đukanović. Saobraćajni fakultet je na zahtev Sekretarijata za saobraćaj pripremio studiju istraživanja mogućnosti aktiviranja rečnog prevoza putnika u prestonici. Takođe, Direkcija za javni prevoz uradila je i anketu među sugrađanima koja je pokazala da su Beograđani jako zainteresovani za uvođenje rečnog saobraćaja. U Direkciji naglašavaju da je proces nabavke neophodnih plovila veoma složen i da je na prvom mestu bezbednost putnika, tako da je potrebno pronaći plovila koja ispunjavaju određen kvalitet. Pored ove eksperimentalne linije, Đukanović najavljuje, da postoji mogućnost da na leto zaživi i veoma atraktivna linija koja bi putnike prevozila do beogradskog mora, Ade Ciganlije. Kada u prestonici bude zaživeo rečni saobraćajni prevoz, u planu je da on postane deo integrisanog tarifnog sistema. Taj sistem podrazumeva da bi Beograđani sa pretplatničkim markicama koje koriste za gradski prevoz, mogli da koriste i usluge rečnog saobraćaja.
Link to comment

dobro su se setili.jes, pa da se svi shvercuju i u chamcu. bash mi bzvz ta ideja o istom tarifnom sistemu, onda ce da porpadne sve kao shto i GSP ceo propada decenijama, ja bih to odvojeno skroz.

Link to comment
dobro su se setili.jes, pa da se svi shvercuju i u chamcu. bash mi bzvz ta ideja o istom tarifnom sistemu, onda ce da porpadne sve kao shto i GSP ceo propada decenijama, ja bih to odvojeno skroz.
ma ne, to je super, posebno sa ovom novom maskirnom tehnikom, pa kad ridza nasred chamca startuje kontrolu, il placaj il u mutnog dunava :lolol:tj. savu :P
Link to comment

"Taj sistem podrazumeva da bi Beograđani sa pretplatničkim markicama koje koriste za gradski prevoz, mogli da koriste i usluge rečnog saobraćaja".A oni koji nemaju pretplatnicke markice?

Link to comment
?ajd da se i ja upisem u tefterisku.Uzrasla i odrasla (kobajagi i sazrela) u bloku 1 a sada od preko "sedam gora i sedam mora" dolebdim da ga obidjem.
ah, :wub: blok 1 jos samo kazi da si bila u A1 soliteru pa mi dodjes kao virtuelna komsinica iako sam odatle otisao pradavne 1978 godine i jos me malo srce boli zbog toga i volim da prosetam tim krajem svog dela detinjstva i mladosti kada me put nanese u te krajeve... eh... s godinama covek postaje sentimentalan :blush:
svi smo se poznavali (4 ulaza) i druzili
kasnije malo videh, nismo virtuelne komsije iz razlicitih dimenzija u realnom vremenu :lol: Edited by Pontijak
Link to comment
ah, :wub: blok 1 jos samo kazi da si bila u A1 soliteru pa mi dodjes kao virtuelna komsinica iako sam odatle otisao pradavne 1978 godine i jos me malo srce boli zbog toga i volim da prosetam tim krajem svog dela detinjstva i mladosti kada me put nanese u te krajeve... eh... s godinama covek postaje sentimentalan :blush:kasnije malo videh, nismo virtuelne komsije iz razlicitih dimenzija u realnom vremenu :lol:
Jesmo najblize komsije iako nisam bila u A1. Pokusavam da se setim ko se otselio te ?78. Neca i Peca, Zika, Boban...su stanovali u A1 Gde si sada, komsija? Edited by leptirica
Link to comment
Jesmo najblize komsije iako nisam bila u A1. Pokusavam da se setim ko se otselio te ?78. Neca i Peca, Zika, Boban...su stanovali u A1 Gde si sada, komsija?
QQ :( ne mogu imena da povezem sa ljudima :( e rodjace Alchajmeru i rodjako Demencijo, zasto ste kod mene morali da se uselite :lol: sada sam, tj. od 1978, dorCHolac, nije nesto bas za ponos i diku ali sta cu :( :lol: i sve ostale zgrade okolo, sredjuju im fasade, kulama sa trouglastim kuhinjama sredili fasade i sada su tako lepe spolja a moj nekadasnji A1 nikako da dodje na red angry.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...