Jump to content
IGNORED

Imena i prezimena koja su i zajedničke imenice, pridevi itd.


bus

Recommended Posts

Бингоу! :) Надовеза, из Далмације.
Сад не знам да ли да то убацим у списак или не... јер је топић назван управо по неком са тим презименом. Мислим да је био некакав фудбалер, некад давно, док недељом поподне није могло да се избегне слушање времета спорта & разоноде. Те не знам да ли постоји именица и шта би тачно значила.
Link to comment
  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    110

  • bus

    79

  • slepa živana

    32

  • Delija67

    31

Какав топик!:wub: Да приложимо коју... Ове плавом бојом- знам људе лично.Ајдук (са истим нагласком)БадрљицаБаруџијаБосанацБрадавица БудалицаВечераВодопија (синоним за биљку цикорију, за Дивку)ГуберинаГушавацДеветакДугоњаЂогоЗекоњаЈеднакKaпамаџијаКожарКоракКосијерКртолицаЈапунџијаЛивадаЛуткаЉиљак МачакМеанџијаМешинаМиздрак (=копље)МушкињаНејакНећакПараклисПеченицаПожарПупавацРусСантрачСедланСитарСмукСтупарСубашаСудацТаминџијаТанурџијаЋатоУрбанУторникХарамија (=разбојник)ЦрнацЧанакЧеларЧивчијаЧизмарШљукаШумарИ мађарских презимена таквих има кол'ко хоћеш:Вајда (војвода)Вереш (црвени)Вираг (цвет)Ереш (јак)Јухас (пастир)Кираљ (краљ)Киш (мали)Копас (ћелави)Кочиш (кочијаш)Ленђел (Пољак)Нађ (велики)Немет (Немац)Њари (летњи)Орос (Рус)Пинтер (качар)Полгар (грађанин)Рац (Србин)Рожа (ружа)Сич (крзнар)Тот (Словак)Фаркаш (вук)Фекете (црни)Фехер (бели)Хаднађ (поручник)Хегедиш (виолиниста)Хорват (Хрват)Шош (слан) ...и такО...

Link to comment

И још које име, па да бежим У крпе! :) АлкаБлагаВилаВиткаВучинаГрлицаЕмирЖивицаМина Сара (део чизме, копирајт бy Waldorf)

Link to comment
...Шумар
Знао сам да ћу морати да радим прековремено, чим се ти пробудиш из летњег сна (или сна летње ноћи или како се већ зове та ахибернацијарж).Е, шта му је тај љиљак?
Вираг (цвет)
Што је девојачко презиме Леополда Блума, ака Јулишке, ака Уликса :).Да додам и Лакатоша (бравара, јер, јелте, чачка локоте), и Хегедиша (виолинисту). Кад смо код комшијских имена, ај' да видим да ли неко зна ко је ово и на ком језику: Jica Jichici.
Link to comment
Знао сам да ћу морати да радим прековремено, чим се ти пробудиш из летњег сна (или сна летње ноћи или како се већ зове та ахибернација
Јојј, недостајете ми! Али, строго сам себи ускратила доста хедонисања (форуме, теревенке, кафенисања и то), да бих уопште функционисала у мору обавеза. Кад год могу јавнем се (ако имам шта зглавно за Add Reply), ако не, читам колико стигнем. Срамота ме кад ми се неко у поруци обрати, па видим то за три месеца и шта онда да одговарам... :blush: А хоћу језик! Хоћу овакве подухвате! Умирем полако од свог посла, немате појма колико ми ово весели душу.
Кад смо код комшијских имена, ај' да видим да ли неко зна ко је ово и на ком језику: Jica Jichici
Да није Жика Жикић из Жомбоља? ^_^ Треба ли да наглашавам да је мој свекар Jiviţa из Chnejevţa?
slepe mišonje ili ljiljci.samo ne znam da li sve vrste letećih miševa tu spadaju.
Мислим да је сваки слепи миш мушка Љиља.
Link to comment
А хоћу језик! Хоћу овакве подухвате! Умирем полако од свог посла, немате појма колико ми ово весели душу.
Ето, нисмо џабе кречили :).
Да није Жика Жикић из Жомбоља? happy.gif Треба ли да наглашавам да је мој свекар Jiviţa из Chnejevţa?
Управо тај! Некад давно сам у Темишвару видео плакат, најава за концерт, где свира један хармоникаш са тим именом. Бленуо сам цео минут док нисам скужио шта пише.
Мислим да је сваки слепи миш мушка Љиља.
Али, пилот је пилот...
Link to comment
ВечераБрадавица БудалицаКртолицаМешинаПеченица
Пробрао сам нека које би ишла посебно добро уз име пословође (пословоткиње) у мом претходном супермаркету: Пица:rolf:
Link to comment

Ове не умем да преведем, па остаје за касније:

БадрљицаБаруџија KaпамаџијаЈапунџијаМушкињаПараклисСтупарТаминџијаТанурџијаЧивчија
Имамо 478 479 презимена и 130 имена. Edited by расејан
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...