Jump to content
IGNORED

Imena i prezimena koja su i zajedničke imenice, pridevi itd.


bus

Recommended Posts

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    110

  • bus

    79

  • slepa živana

    32

  • Delija67

    31

nadežda :)
Јок, није реч која иначе нешто значи и кад није име.
Kundak, Kvocka, Klipa, Tiganj, Hrvat, Milos, Kraguj, Boban, Pustahija, Cigan, Sirovina, Blitva, Bogdan, Jednak
Šerbedžija, Sarač, Čimbur, Milanko i Matan (prezimena), Mađar, Zima, Leskovac, Ivanić (kao Ivanić Grad), Kruh-Vuk (nije djevojačko i muževo), Paspalj, Laka, Godina, Carina
Шта је иначе клипа? Шта је чимбур? Треба ми зарад превода, а и, како рече најмлађа нам, хоћу да знам.Милош, Бобан, Богдан, Миланко и Матан не улазе јер осим што су и лична имена, немају значење као обичне именице.
A Eror i Mauzer?
Ерор не значи ништа (на српском), а Маузер је било презиме пре него што је постало топ.Ал свака част за сакупљачки рад, скоро нисмо имали оволики прилог (adverb :)).Стање: 140 имена, 502 презимена.
Link to comment
nadežda :)
Јок, није реч која иначе нешто значи и кад није име.
hm, ne znači ako ne prihvataš arhaizme. ako im daš legitimitet™ i priznaš neotuđivo pravo da su postojali/postoje, onda ova reč ima isto značenje kao ona nada što umire poslednja.sigurna sam da ima primera u srednjovekovnim spisima, i kod sremca ima sigurno, siguno bi se još negde moglo naći.
Link to comment
hm, ne znači ako ne prihvataš arhaizme. ako im daš legitimitet™ i priznaš neotuđivo pravo da su postojali/postoje, onda ova reč ima isto značenje kao ona nada što umire poslednja.sigurna sam da ima primera u srednjovekovnim spisima, i kod sremca ima sigurno, siguno bi se još negde moglo naći.
Убеди ме у две речи. Ушло.
Link to comment
Šta je od toga ime, a šta prezime? :D
Ime joj je bilo jeza a prezime užas. Al šta tebe briga. Ti nisi išao u moju osnovnu. Edited by bus
Link to comment
sigurna sam da ima primera u srednjovekovnim spisima, i kod sremca ima sigurno, siguno bi se još negde moglo naći.
ja sam bas hteo ovo da napisem, pa se predomislioima kod sremca kad deblja popadija kaze svom muzu ima li neke nadezde?100%
Link to comment

Znam za gospodju Drakulu i za gospodju Drocu (bice onda da ima i gospode sa tim prezimenom:)). Samo sto je akcenat na o kod Droca kratak, tako da nisu za Spisak.edit: nesto editovao

Edited by Malkmus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...