Jump to content
IGNORED

Imena i prezimena koja su i zajedničke imenice, pridevi itd.


bus

Recommended Posts

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    110

  • bus

    79

  • slepa živana

    32

  • Delija67

    31

Vidim prezime Medved ima i Međed.A može li Malivuk, kao mali vuk :D , bila je ulica na Zvezdari, Zage Malivuk, preimenovana u ulicu Mis Irbi.

Edited by Krotka
Link to comment

Ne može Karan, yerbo ie drugi naglasak. ...Mislim da je vreme da počnu polako da se kombinuju ova imena i prezimena u nove Radosne Bulje. :lolol: Na primer, Pobeda Sukno-Peškir.

Link to comment

Prezimena Čadjo, Ljiljak, Glušica.Bio jednom i Rade Kenjalo. Ima prica zasto su kod srba i hrvata u bosni takva prezimena.Vinetu drzi kuglanu. Ima i Mali Djoka (kod ovog neznam sta je ime, a sta prezime).Nikola Tesla stvarno ima raznih problema, nekih kao u vicevima, a nekih i neispricanih. Imao je npr. problem u bolnici koji i nije bio za smejanje.

Link to comment
Vinetu drzi kuglanu. Ima i Mali Djoka (kod ovog neznam sta je ime, a sta prezime).Nikola Tesla stvarno ima raznih problema, nekih kao u vicevima, a nekih i neispricanih. Imao je npr. problem u bolnici koji i nije bio za smejanje.
Знам за човека који се зове Миле Лале (а Босанац). Морао пајкана да води кући да му покаже личну карту, јер је овај мислио да га зајебава.Такође, извесни Марко Краљевић из улице Орловића Павла је имао сличних проблема и строго возио рачуна да држи личњака при себи, као доказ.УБР, Мали је мађарско презиме. Edited by расејан
Link to comment

Upravo gledam emisiju "Trezor", iz arhiva RTB, novinar Dragan Babić i Mira Stupica ( nažalost ovakvih emisija više nema :( ).Niko se nije setio prezimena Stupica, stupica kao zamka :D .

Link to comment
Prezime Muzika, upravo sa ga videla na jednom spisku.
Није наше, ал' ... кад је Алдо Моро био отет, карабињери притегли познате сумњивце, па је између осталих био ухапшен извесни Гаетано Паравано, којег сам интерно водио као Гајтан од Завесе.
Link to comment
Prezime Novčić...Poznajem coveka, ali sinulo mi tek kad se novčić pojavio na asocijacijama. :)
i meni je jutros kroz san sinuo grčić milenko, samo što sam u tom snu verovala da je u pitanju mali grk :D
Link to comment
Naglasak? :fashisto:
Дугосилазни на о, док је код сиће краткоузлазни, дакле скроз контра.Била једна ученица са таквим презименом, често јој тражили ситно.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...