Jump to content
IGNORED

Imena i prezimena koja su i zajedničke imenice, pridevi itd.


bus

Recommended Posts

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    110

  • bus

    79

  • slepa živana

    32

  • Delija67

    31

[meрdia]
[/meрdia]Interesantan primer čoveka koji ni na jednom od dva jezika ne zvuči kao nejtiv spikr.
Један такав ми је предавао пЕдагОгију (прво нагласак, друго дужина), имао је ванредан број бисера какве нико од предавача Мађара није умео да испали ("долази до гомилације градива"). Онда чујемо колеге које су његова предавања слушали на мађарском, да он и тамо звучи подједнако лоше.Е, да, додао Цурицу, Мацу и још Сокола.
Link to comment
ja više uopšte ne znam gde je šta i o čemu se ovde radi... htela sam da kažem - mrvica... prezime
ima i Mrva! ne vidim ga tamo+ ime Sanjin?pace velkum ! Edited by prima
Link to comment
Pa bre Primo kako Sanjin? :D Tj. šta bi značilo sanjin sa malim s?
nesto mi se pomesalo u glavi :lol: zvezdana! čarna!ed.[zvonko] Edited by prima
Link to comment
  • 2 weeks later...
prezime Veljača(Jelena Veljača, hrvatska glumica )
Постоји и тамо(рж): упознао сам извесну Марију Вељачу (у оригиналу: Mary February... бар се није звала April). Ћерка је чула да су та презимена по месецима давана нахочади за време велике куге, кад се није могло утврдити ко су родитељи. Постоји чак и француско презиме Феврије.Стигосмо до 394 презимена и 116 имена.
Link to comment

Gledao imena i nedostaje Srebrn. A ja video tablu na kojoj je pisalo ADVOKAT Srebrn ... prezime sam zaboravio. Jel da bazam po Nisu i da trazim gde se preselio, pa da uslikam dokaz? angry.gifIli je nesto s akcentima? <_<

Link to comment
Gledao imena i nedostaje Srebrn. A ja video tablu na kojoj je pisalo ADVOKAT Srebrn ... prezime sam zaboravio. Jel da bazam po Nisu i da trazim gde se preselio, pa da uslikam dokaz? angry.gifIli je nesto s akcentima? <_<
Мој превид, исправио. 117 имена, дакле.А баш сам хтео да кажем да, ако приметите да ми је нешто промакло... :)
Link to comment
Мој превид, исправио. 117 имена, дакле.А баш сам хтео да кажем да, ако приметите да ми је нешто промакло... :)
Dakle, Srebrn vise nije u senci raznih Zlatana... :DEDIT: Sad spazih i da Dobrote nema na imenima, vec se baskari samo na prezimenima... (Dobrota Losic) Edited by Nesh
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...