Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

zahvaljujem. dozvoliću sebi slobodu da te PM kontaktiram kada bude vreme (proleće) za radove. naročito zbog folije. ja sam računao sa najtanjim mogućim OSB zbog "pridržavanja" ondulina. naime, ondulin je stavljen umesto planiranog crepa zbog težine krova.sve najbolje
uvek, care...izvini, nešto mi ne legoše neki detalji
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

Pa dobro mire, i ja živim od popravke računara pa nemam problema da ovde pomognem, i da pogrešim ponekad, to prihvatim i naučim nešto novo i diskutujem...a ako mislim da sam u pravu a neko mi kontrira, c'est la vie :)Ako imaš dobru nameru i iskustva napiši jednu plahticu, pola a4 o osnovama dobre termoizolacije. Koristiće ljudima, pa neka se i zatalasa topik posle toga ne moraš da učestvuješ ako ti ne prija, a mnogima može da koristi.Meni doduše ne više. Mi smo stavili peticu stiropor na blok, pre dve godine. Čujem da je sada standard osmica, kao fol zbog energetskih pasoša ovo ono.Ostao mi je krov, pošto to nismo mogli. A tu se gubi dosta. Ćale je old school i nije hteo mineralnu vunu ili tako nešto, a i radili smo sami tako da je moralo nešto što zna. Ja imam ideju da krov skinem, dignem pola sprata i gore napravim gedoezijsku kupolu, na to se ložim odavno, naravno teško da će to ikada doći, ali, razgovora radi, šta misliš o jtong blokovima, posebno u izradi belih krovova, i šta staviti preko toga, računam ako staviš debelu vunu zar neće prozori biti previše uvučeni?I ako ne, koja je dobra ideja za običan, stari krov koji ima samo grede i crep i nikakvu izolaciju. A da nije skupo i možemo sami da uradimo.Takođe, drvenarija mi već dosta ne dihta, a poseban problem su kutije za proklete roletne, ko ih izmisli, praktično rupa u zidu, šta tu da stavim, plutu, stiroporčić?Imaju li one gumene diht trake smisla i ako da koje, to za prozore i terasna vrata ?Razmišljam da skinem radijator pre grejanja i iza njega zalepim tanak aluminijumski lim, da li je istina da tu ima dosta uštede?

Link to comment

hvala na lepom obraćanju...samo da iskafenišem, pa dajem par komentaraa "plahta" je nepotrebna, dovoljan je sajt "knauf"i par detalja1. ušuškao si kuću u stiropor, što je u startu ok, normalno da je bolja izolacija što je deblji, a zgrade se par poslednjih godina rade desetkom2. ytong je odlično rešenje za nadgradnju, prvenstveno što je sam od sebe solidan izolator, a i lak je kao perce, ne opterećuje statiku kuće, zgrade, šta već. nisam radio tzv bele krovove, samo sam gledao prezentacije na seminarima, čini mi se sjajan fazon. zidove jesam, mada uglavnom na poslovnim objektima, uredno oblačio u stiropor ili vunu, brzo, lako, zahteva samo pedantnost pri nanošenju lepka. a prozore po dubini otvora staviš gde hoćeš3. ono za stari krov, da li hoćeš da dobiješ upotrebljivu prostoriju, ili da samo izoluješ?4. da, proklete roletne, termo- most, duva, kondenz. ja ih uglavnom ušuškam stirodurom5. diht- trake rade posao, ali nemam pojma koje su najbolje, to mi rešava drugar koji radi roletne, venecijanere i sl, pitaću ga6. lim ili folija iza radijatora se ne uklapaju u moju logiku, ključ spoljne izolacije je nagrevanje unutrašnjih zidova zimi, tako da zidovi, da se plastično izrazim, glume ta peć. stoga mi je nejasno zašto zakloniti deo zida i stvoriti hladnije mesto u prostoriji, uz laganu opasnost od vlaženja baš tog mestatelefonišem, pokušaću opširnije popodne

Edited by mire
Link to comment

juče mi čovek nabaci ideju za pominjanu izolaciju krova: blokove, slične stiroporskim po dimenzijama, od trske uvezane žicom. nedavno sam u zasavici video oko 30 cm debele naslage trske kao krovni pokrivač.mire: onaj deo o protivpožarnoj zaštiti kada se radi o izolaciji meni ne znači mnogo. kuća ima toliko drveta usebi i okolo da je najefikasnija zaštita polisa osiguranja. bitan mi je odnos kvalitet izolacije/cena.EDIT: ako se na fasadu prikače table kamene vune (čime?) šta ide preko, kao završni sloj? isto što i preko stiropora ili nešto drugo?

Edited by djordje geprat
Link to comment

trska je sjajan izolator, ali nije jeftina...u odnosu cena- kvalitet pobeđuje stiropor, ali na papirupreporučujem mineralnu vunu zbog toga što je stiropor gotovo nemoguće idealno postaviti, a i ovo što je na našem tržištu se skuplja vremenom. vuna je po tom pitanju najzahvalnija

Link to comment

pa rekoh za knauf...a vuna je malo pipavija za montiranje na fasadu, lepi se kao i stiropor, s tim što se pre lepljenja razredi manja količina lepka i na zemlji tzv "šajbnom" što pedantnije navuče na stranu vune koja se lepi na zid. kada se osuši i formira pokorica pristupa se lepljenju. tipluje se ne plastičnim tiplovima, nego onim sa metalnim klinom. isti "pokorični" postupak se ponavlja pre nanošenja mrežicei tako

Edited by mire
Link to comment

Hvala mire ! Ja hoću da napravim stan i još barem prostoriju iznad toga, e sada, kontam da je prostor bolje iskorišćen u dome obliku. A ti jtong su mi izgledali odlično za taj posao. Pošto mi moramo da skidamo krov, sve je trulo, ćale je to mazao nekim uljem, naftom, čime već, da drvo popije i ne pije vodu. Haos.Ok, stirodur za roletne. To ću da odradim ove godine, i trake za prozore.A za alu iza radijatora sam čuo, i imalo je neke logike, da reflektuje toplotu, da ne grejem spoljni zid, naravno, tu izolacija treba da radi posao, ali tu igra i stolarija, kontam da se to što greješ zid gubi preko prozora, pošto je tu zid prilično hladan.

Link to comment

maločas sam malo guglao na temu trske. našao sam ovaj sajt http://ekorobex.com/index.php?menu=50.zvaću da vidim pošto košta (na sajtu gde sam našao link čovek kaže da je "tabla" (kolika?) od 5 cm debljine 260 dinara) pa da razmotrim. bečej nije daleko.večeras u "uradi sam" u "rodi" kaod erport sitija sam razgledao kamenu vunu. dve vrste kamene vune u tablama knauf proizvodnje. mekša po ceni 202 din/kvm, tvrda 650 din/kvm. prodavac mi je samo rekao da je tvrda za gazeće površine. ništa više. na knauf sajtu je potvrđeno. znači, može mekša za krov (venome, akcija u uradi sam - ako ti se žuri). tvrda je za podove.kad smo kod podova, imao sam nameru da u vikendici uradim podno grejanje. posle sam odustao, ispalo je da mi treba 400€ za 8 m2 uz moj rad. ipak, da mi se manje 'ladi kuća o''zdo, na betonski patos sam složio 3.5 cm debele tarolit ploče a preko njih 4 cm armirane košuljice i keramiku na vrh. videću ove zime šta će da bude.

Link to comment

На овој слици је судопера "старија" од зида за неких 5-6 сантиметра. Како најлакше "продужити" зид (иде од пода до плафона целом висином) тако да буде у равни са судопером?

img041.ashx.jpg

Link to comment

ako ti ne smeta da je se produžetak zida vidi našarafi obrađenu štaflu potrebne debljine, ofarbaj i gotovo. možda ti bude trebalo dva komada u zavisnosti od debljine zida i koliko tačno iznosi tih 5-6cm.ako želiš da se produžetak ne vidi odnosno da izgleda kao deo zida onda isto suvo obrađeno drvo ali za debljinu gips ploče kraće i dve debljine tanje. našarafiš drvo na zid, gipskarton na drvo, izgletuješ sa bandažiranjem i ofarbaš .

Link to comment

e, dobri ste vas dvojica odozgo...iskren pozdrave, eoten, ok je takav produžetak zida, poštujem. još samo fale dve ugaone al lajsne na novim ćoškovima i malo "razdrndavanja" maltera na spoju sa gipsom, razlog je penetriranje ispune kroz fugenfilera da ne bi došlo do permanentnog pucanja novih spojeva

Edited by mire
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...