Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

ne mogu da verujem šta čitam...e, daboviću, da naiđem za vikend, pošalji mi fotku željene plafonjere, pa da ti je lično montiram?
e mogo bi kodnas da naidjesh, plafonjera ima peshes za montiranje i josh neki prekidachi i utichnice shto se iskrshishe :s_w:shalu nastranu, problem mi je nereshiv sa plafonjerama. prvo smo imali one starinske divljachke od shes kila sto su skupe ko fensi neke, ostavio izvidjach takve. i na njima su pregorevale sijalice svakih nekoliko, a svakako sasvim nenormalno. u kujni je chak i ispala komplet sa instalacijom, s namerom da me obogalji. ondak smo te zamenili nekim fensijim, laganim, rachunam, ako ce ginem, da ne bude namrtvo. a i da se lakshe menjaju sijalice koje su nastavile da pregorevaju kao blesave. objasnili su mi da ima neka frka sa tim pregrevanjem kod plafonjera (osim kod onih od 100 evara i vishe skupljim!), ako je neshto postavljeno na neshto da se to onda mnogo greje sve zajedno itakoto. sto mi sluti na istinito, poshto tamo gde smo glupe plafonjere zamenili visecim svetlima, tu vishe nikako nije bilo problema...sto znachi da znam sta mi je chiniti, osim ako mi neko ne objasni neshto drugo ^_^
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

sva ta crkavanja se dešavaju zbog uvoznika...nabavljaju najjeftinija, naoko fensi, kineska sranja, dakle golo govno, a prodaju sa zaradom ne u procentima, nego u faktorimagrlo je ključ svake lampe

Link to comment
nije toliko stvar u parama.odlazak do Usca da kupim novu - 2.5 satacekanje majstora da zameni plafonjeru (znam da menjam ali ne zelim) - 2 danalepljenje plafonjere - 5 minuta moje vreme - neprocenjivo :)
Daboviću, kupio sam u radnji na bulevaru iza poslastičarnice na Lionu, plafonjeru za 290 din, izgleda ok, šta se zezaš sa staklom. Za 500 din možeš se i luksuzirati, a za 1000 si u Hajatuedit: voditi računa o snazi sijalice zbog pregrevanja ili staviti štedljivu koja ne greje Edited by kapetanm
Link to comment
stavi shtedljive sijalice i zbogom svetlo, as well :s_w:
i meni to prvo pada na pamet. nisam video dobro svetlo od tih štedljivih.
Koliko znam, plafonjerka ako je zatvorena, ne moze primiti sijalice od 100w zbog grejanja. Mora biti otvorena.
meni u kujni super rade sijalice od 150W u plafonjerkama. dve plafonjerke sa po dva grla, u jednom grlu 150w a u drugom slabija koja stalno crkava.ne znam šta treba da ti se desi u glavi pa da ti padne na pamet da stavljaš plafonjerke. em je ružno em nefunkcionalno. a što se tiče lepote, estetski najlepša plafonjerka može da se stavi u hodnik zgrade.
Link to comment
objasni ovo.
Čini mi se da Mire misli na razliku u dugovečnosti plastičnog i keramičkog grla. Plastikaner teško izlazi na kraj sa sijalicama jačim od 75 W, prosto se okruni i raspadne od toplote, dok običnom keramičkom 150 W i 200 W nisu problem.
Link to comment

par primedbi:po mom iskustvu neki noviji plastikaneri se raspadaju i od slabijih sijalica, dovoljno je da ga malo duže gledaš. bofl najniže klase.drugo, sijalice od 150 i 200w ako su okrenute nadole, tj. da budu ispod grla pa sva toplota ide direktno gore na keramičko ili bilo kako grlo će značajno smanjiti njegov vek. plastikaner može da potraje od par sati naviše a keramika znatno duže ali ako tako jaka sijalica visi ispod grla ono sigurno neće trajati 20 godina.

Link to comment

Bubo, Vasa objasnio, kupi štedljive i mirna si. To ti pregoreva jer se pregreva. U plafonjeri nema strujanja vazduha kao kad je silajlica "gola", pa izgori mnogo pre. Štedljive se ne greju i biće OK. Treba da proveriš i kontakte u sijaličnom grlu, malo ih očistiti šmirglom i zavrnuti glinericom tako da sijalica jače nalegne kada se zavrne.

Link to comment

stedljive jos nisu tehnoloski uznapredovale da mogu parirati sijalicama sa uzarenom niti...mislim na talasnu duzinu svetla koje daju, kao i na uticaj na, recimo, vid ili psihuisto vazi i za led osvetljenjesvejedno ne sugerisem, samo komentarisem

Link to comment
Bubo, Vasa objasnio, kupi štedljive i mirna si. To ti pregoreva jer se pregreva. U plafonjeri nema strujanja vazduha kao kad je silajlica "gola", pa izgori mnogo pre. Štedljive se ne greju i biće OK. Treba da proveriš i kontakte u sijaličnom grlu, malo ih očistiti šmirglom i zavrnuti glinericom tako da sijalica jače nalegne kada se zavrne.
proveravali shmirglali zavrtali: ja, zmu, deda, 2 elektrichara i nekoliko sluchajnih prolaznika. brojnost babica naravno ne razreshava ovu dilemu! ^_^ fora je u tome sto neke plafonjere rade to, a neke ne rade. starala sam se da sva grla budu keramichka, ali to nije pomoglo. ono sto me muchi kod shtedljivih je sto su sve ogromne u smislu dimenzijskom, a plafonjere, te divne, koje imamo, ne dozvoljavaju da se bash dulek uvali unutra. da li postoje manje, fizichki manje, shtedljive sijalice?
stedljive jos nisu tehnoloski uznapredovale da mogu parirati sijalicama sa uzarenom niti...mislim na talasnu duzinu svetla koje daju, kao i na uticaj na, recimo, vid ili psihuisto vazi i za led osvetljenjesvejedno ne sugerisem, samo komentarisem
shtedljive su jezive, slabe i chine da se osecam kao da ce neko da mi izvadi zub. ali su ok za neko pritajeno nocno svetlo, kad se gleda u televizor itakoto.sve zajedno. nisam zadovoljna.al kad sam tu: sta treba da znam o led trakama? se stvarno kupuju na metar? na shta se prikljuchuju? mnogo mi svidjaju. Edited by thermal bug
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...