Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Mada sad i štedljive, doduše ne kineske rade u varijantama - kad sam zadnju kupovao pitao me prodavac hoću li sa prirodnijim, toplim svetlom, ili hladnoplavim.Inače, što reče Mire, grlo ume da zataji (sijalično) bez obzira je li fasung™ keramika ili plastika, ako nema ventilacije, sijalica se odvali od pleha, lično iskustvo iz zatvorenog fenjera

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

bemti to bi mogla da umem i sama? :o :unsure:
problem je što je žice za to napajanje potrebno zalemiti, bar kod onog što sam ja video. za napajanje je tu pogodan kabel za zvučnike sa crvenom i crnom žicom, možeš sve to da kupiš i odneseš u neki servis rtv ili mobilnih telefona. kada ti zaleme crnu na minus i crvenu na plus dalje možeš sama. ispravljača za 12V imaš koliko hoćeš, ne treba ti više od 2-3A struje. ustvari ni toliko al ne škodi.odgore, sa suprotne strane od LEDova imaš samolepivi deo ali tu ti je potrebna dobra podloga da se uhvati i opet pitanje kako i koliko će držati.trake kupiš koliko ti treba i možeš da je sečeš na svakih 10cm ali na svaki odsečeni deo treba lemiti kabel za napajanje i posle sve to spojiti.that is all.
Mada sad i štedljive, doduše ne kineske rade u varijantama - kad sam zadnju kupovao pitao me prodavac hoću li sa prirodnijim, toplim svetlom, ili hladnoplavim....
štedljive sijalice su neonke sa elektronskom prigušnicom u donjem delu oko grla. moguće ih je kupiti u toploj varijanti gde stvarno liče na obične po svetlu koje daju. problem sa njima je da ono što je deklarisano kao ekvivalentna obična sijalica to nije. ako ih ima dovoljno mogu da odrade posao ali ako se samo postave u postojeća sijalična mesta moraju da budu jače, možda i duplo, nego što piše na kutiji. drugi problem je što zbog gabarita ćesto ne mogu da se uglave umesto običnih.
Link to comment
stedljive jos nisu tehnoloski uznapredovale da mogu parirati sijalicama sa uzarenom niti...mislim na talasnu duzinu svetla koje daju, kao i na uticaj na, recimo, vid ili psihuisto vazi i za led osvetljenjesvejedno ne sugerisem, samo komentarisem
što se ti
stedljive jos nisu tehnoloski uznapredovale da mogu parirati sijalicama sa uzarenom niti...mislim na talasnu duzinu svetla koje daju, kao i na uticaj na, recimo, vid ili psihuisto vazi i za led osvetljenjesvejedno ne sugerisem, samo komentarisem
stedljive jos nisu tehnoloski uznapredovale da mogu parirati sijalicama sa uzarenom niti...mislim na talasnu duzinu svetla koje daju, kao i na uticaj na, recimo, vid ili psihuisto vazi i za led osvetljenjesvejedno ne sugerisem, samo komentarisem
što se tiče odnosa cena / vek trajanja i cena el. energije / osvetljenost prostora sijalice sa niti su izgubile trku. drže primat samo u pilićarnicima sa primarnom svrhom grejanja mladeži.što se tiče boje/talasne dužine ja koristim one od 2700K.sad, kad je u pitanju vid, mislim da je uticaj sijalice ipak minoran u odnosu na druge faktor: od genetike do pisanja postova na PPP. nedavno sam video kako mama zabavlja bebu od 3 meseca tako što joj pušta muziku sa jutubeta putem laptopa. sa sve monitorom na pola metra od malih slatkih okica. za psihu, stvarno ne znam. ja sam poživčanio uz TV reklame sa sve oćoravljivanjem.PS: maločas pročitah kako je dabi neprocenjivo vreme. koliko ga je straćio na 27412 postova ovde?sve najbolje, tebi i dabi.
Link to comment

mire, kad imaš male piliće, staviš im sijalicu koja ih i greje, a tu štedljiva sijalica i nije baš izdašnaEdit: mislim, sramota je da ti objašnjavam ovo ja, koji nemam gde da se udenem na seljački perspic

Edited by Zugurosh
Link to comment

što se halogeni tiče, jesu Ok što se boje osvetljenja tiče ali, nikad nisam voleo da ih ugrađujem. sva ona zajebancija sijalica-grlo- okvir, pa kada mušterija traži i da ne svetli odozgo nadole. imam jedan reflektor u selu, s vrha - ispod slemena piči na dole sa svega 80W. možeš da čitaš.pilićarnici? ne možeš da staviš ništa drugo sem 200W užarene niti u pilićarnik da svojim zračenjem greje tek izlegle/kupljene jednodnevne piliće. a video sam i u svinjcima, kada se krmača oprasi a napolju hladno. kao pre neku noć.

Link to comment

zezam se malo i ja, još '95. sam švercovao iz soluna sijalice za piliće i prasiće, a bogami i cevke za solarijume, kao i one za mesare, da meso bude crvenije... ;)

Link to comment
PS: maločas pročitah kako je dabi neprocenjivo vreme. koliko ga je straćio na 27412 postova ovde?
mnogo manje nego sto mislis. kucam izuzetno brzo i izmedju kucanja drugih stvari, pomocu alt-taba. moracu jednom da snimim proces na video traku™
Link to comment
kao i one za mesare, da meso bude crvenije... ;)
aha! nachi tako je paradajz u merkatorima rumen sav, a kad izadje napolje, liht roze <_<dodushe, meni su i djeca u merkatorima nekako rumenija, dodje mi da ostanem :P
Link to comment

treba da kupim gumene zaptivke za prozore. gde to da tražim u bg? ima li dole u karađorđevoj? koliko to košta uopšte? treba mi 80m dužine i 3-5mm debljine. jel mogu to sam da ponesem ili da cimam nekog?hvala puno

Edited by McCabe
Link to comment
treba da kupim gumene zaptivke za prozore. gde to da tražim u bg? ima li dole u karađorđevoj? koliko to košta uopšte? treba mi 80m dužine i 3-5mm debljine. jel mogu to sam da ponesem ili da cimam nekog?hvala puno
su to one trake? kod uradisamog je bilo svega i svachega, ali ja bih, shtednje radi, konsultovala i buvljak. a ustvari ne znam ^_^
Link to comment
fala puno obema! pogledaću sutra dermu i promuvat se po karađorđevoj.uradisam mi nije usput. :(
Verujem da ima u home centrima , verovatno i na "uradisam" odeljenjima velikih tržnih centara.Ako kupuješ samolepljive obrati pažnju na datum da nije sasušen lepak ...Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...