Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

nisu nikada prihvatali izuzev ako se preko stiropora ili stirodura stavi rabic pletivo, a fasada omalteriše. tražili su da se za termoizololacioni materijal obezbedi atest da je negoriv.
pa ide mreža i zaštitni premaz preko stiropora, to se ne priznaje?
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    499

  • kud u maglu Simoviću

    409

bez zezanja sad, kakvu uštedu misliš da ostvariš ako ne koristiš mrežicu, koji je to % od ukupne investicijei da ne zaboravim, jesi razmišljao o kupovini bicikla (ima da se nađu jeftiniji bez točkova)

Link to comment
bez zezanja sad, kakvu uštedu misliš da ostvariš ako ne koristiš mrežicu, koji je to % od ukupne investicijei da ne zaboravim, jesi razmišljao o kupovini bicikla (ima da se nađu jeftiniji bez točkova)
ma zezam se, mrežica nema cenu, lepak koji ide po njoj vuče cca 1€, 2 ruke navlačenja još toliko...nego mi duhovita sama ideja izvođenja fasade bez mrežice, što u spojleru pročitah
Link to comment
ma zezam se, mrežica nema cenu, lepak koji ide po njoj vuče cca 1€, 2 ruke navlačenja još toliko...nego mi duhovita sama ideja izvođenja fasade bez mrežice, što u spojleru pročitah
ljudi koji imaju iskustva sa garđevinom kada rade za sebe stave tri sloja lepka i dva sloja mrežice. pri izboru lepka ne jajare, već uzmu najbolji.za soklu i delove fasade na kojima može doći do mehaničkih udara (deca, bicikli, kolica) uvek bi preporučila stirodur.
Link to comment
dakle, odustajem...eto vam gugl, a ja odo' na skelune može se ovde biti dobronameran
ko te **** kad si *****na forumima se priča o onome što nemaš pojma, a izbegavaš teme o kojima nešto znašdokle da te učim više :isuse:
Link to comment
Jel ima neko ideju gde bih mogao da popravim autenticni srbski parocistac "100 gradi"?PAROCISTAC-100-GRADI-STEAMATIC_slika_O_2527112.jpg
Voda+struja+vodena para pod pritiskom...Sta god radio, oprezno i provereno.
Link to comment

kad smo već kod izolacija. na kući imam podaščan krov sa stiroporom, vazduhom i rigipsom između greda. malo je vruće leti a zimi teže se zadržava toplota pri krovu. namera mi je da isečem eksere i skinem ondulin table s krova i umetnem ....šta? podletve i letve na krovu daju 5 cm prostora. naum je da se stavi 2 + 3 cm stiropora, preko toga prikucaju osb ploče i vrati ondulin. ima li ko bolje rešenje.

Edited by djordje geprat
Link to comment

ja se stvarno izvinjavam, u pravu je veliki...neću više ok, samo sitnica, pita čovek šta još da umetne, ja bih 3cm kamene vune, uz obaveznih 2cm za luftiranje

Edited by mire
Link to comment
ja se stvarno izvinjavam, u pravu je veliki...neću višeok, samo sitnica, pita čovek šta još da umetne, ja bih 3cm kamene vune, uz obaveznih 2cm za luftiranje
da ponovim: daske prikucane na grade. preko njih razvučena folija. po gredama zakucane podletve od 2 cm debljine. popreko, na njih na razmaku od 32 cm zakucane letve 3 cm debljine. ideja je da taj prostor popunim izolacijom pao mi na pamet stiropor (no, budala radi, pametan pita za savet) i sada proveravam.mire sugeriše da stavim 3 cm kamene vune i 2 cm lufta. OK. kako izgleda kamena vuna? one table upakovane poput stiropora ili rolne od 10 metara različite debljine? rolna je zajebana za rad (naravno da to moram sam da uradim ako kičma bude bila OK). pretpostavljam d ću moći da vunu podvučem od letve, stisnem za 1 cm. i onda ostaje 2 cm lufta do OSB ploča. stavio bih najtanje 9mm. da li da razvlačim još jedan sloj folije pa onda da vraćam ondulin? OSB ploče stavljam jer se desilo da se na rasponu od 32 cm ondulin opusti preko leta pa kada rokne sneg zimi malo se razglavi na rupama gde su ekseri. ovako bi ležao na OSB pločama.stiropor je stavljen iznutra, šta je tu je.
Link to comment

zahvaljujem. dozvoliću sebi slobodu da te PM kontaktiram kada bude vreme (proleće) za radove. naročito zbog folije. ja sam računao sa najtanjim mogućim OSB zbog "pridržavanja" ondulina. naime, ondulin je stavljen umesto planiranog crepa zbog težine krova.sve najbolje

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...