Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

Pa evo sta je u pitanju, imam jednu staklenu plafonjeru koja je pukla odmah posle instalacije (majstor suvise nategao one srafove) ali je ostala da stoji. Cistio sam je pomocu trikova, nisam je skidao uopste, ali sad treba da se kreci i mora da se skine, sto znaci da ce staklo konacno kapitulirati. Ja bih to da zalepim ako mogu, to je jednostavnije od kupovine nove plafonjere i njene instalacije. Dakle, provizorno lepljenje, lom je takav da je najveci deo opterecenja bas na navrtkama, pa nema potrebe da bude veoma jako zalepljeno, dovoljno je da drzi kako god.

Link to comment

Izbegao bih super lepak kako god, još mi se nije desilo da je odradio posao kako treba.Mislim da ćeš se susresti sa dodatnim lomom i krhotinama kad budeš skinuo tu plafonjeru, možda nećeš ni moći da je vratiš nazad. Svejedno bih pokušao da izbegnem da lepim pa da kačim na lepljeno, možda je bolje napraviti neki umetak koji bi nosio veću površinu stakla. Samo staklo može da se zakrpi silikonom, čak i univerzalnim (zakrpio sam i jedan manji akvarijum silikonom za akvarijume pa ne curi voda), ali slomljeni pa krpljeni noseći deo može da bude jako problematičan bez dodatne potpore.

Link to comment

susrescu se verovatno, znam, vec planiram da stavim lejzi begove oko merdevina da izbegnem dodatno lomljenje...ovo je ocajnicki potez skrtice i lenstine, shvati to tako :lolol: ako ne uspe, jebiga, ali probacu! plafonjera kosta kao flasa henesija, a jasno je sta je u zivotu vaznije

Link to comment
ne mogu da verujem šta čitam...
e vala ni ja ne mogu više da verujemedit: budi mudo pa reci tu strašnu tajnu čime lepiti jebeno staklo, ili gunđaj u svoja četiri zida Edited by Frile
Link to comment

aman, ne gunđam nego ne mogu da verujem da bi se iko zajebavao da lepi staklo plafonjere, osim ako nije uspomena iz jna...mada, reče dabović da je piroćanski nastrojen ;)

Link to comment

nije toliko stvar u parama.odlazak do Usca da kupim novu - 2.5 satacekanje majstora da zameni plafonjeru (znam da menjam ali ne zelim) - 2 danalepljenje plafonjere - 5 minuta moje vreme - neprocenjivo :)

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Izvinjavam se zbog vlastitog gunđanja, kratak mi fitilj danas.Što reče CTale, slomljeni pa krpljeni noseći deo može da bude jako problematičan bez dodatne potpore, tako da svakako sledi gubljenje vremena da se to izlepi, preradi i okači kako treba - da ne strepiš hoće li zveknuti samo od sebe pri malo jačoj promaj.

Link to comment
nije toliko stvar u parama.odlazak do Usca da kupim novu - 2.5 satacekanje majstora da zameni plafonjeru (znam da menjam ali ne zelim) - 2 danalepljenje plafonjere - 5 minuta moje vreme - neprocenjivo :)
a ja lepo ponudih... ;)
Link to comment

ocistio kuler od lapica (bilo 80c)probao da namestim uticnicu za telefon, popizdeo, razbio glinericu, smirio se, imrovizovao spojnicu sa zavrtnjom i maticama, i ene radi samo cudno izgleda

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...