Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    499

  • kud u maglu Simoviću

    409

...Ali kako se ta cev ponaša kad je zagrejem direktno na metal? Tj. deo koji pripada slavini? Hoće li se sve zatopiti, kako bi trebalo ako primenim brener? Vidim na onom sajtu da postoje posebni plastično - metalni elementi , već gotovo.Plus, pobesneo sam kad sam video da je postavljač pločica svojevremeno napunio krajeve cevi malterom. Stoka.
ne bih se pouzdao u brener. poenta kod pegle je da se istovremeno i ravnomerno zagreju oba elementa za spajanje, teško je to postići brenerom odokativno.
Link to comment

jab' naso metalnu cevku koja pasent ulazi u plasticnu i nju bi polako grejao, okrecuci je sve vreme, mislim da bi se plasticna zagrejala dovoljno ravnomerno da moze da se navuce na cevku iz zida i da se lepo adaptira, mislim, nije skupo da se proba ako i ne uspe...na isti nacin moze da se greje i muski deo plastike samo nadjes siru metalnu cev u koju ide plasticna. nije profi rad al za neki uradi sam moze, ja mislim..

Link to comment
I ja imam punu garažu - treća sam generacija koja dovlači. Kad sam uzeo malo da je sredim - shvatio sam da imam oko 60 šrafcigera..Ali kako se ta cev ponaša kad je zagrejem direktno na metal? Tj. deo koji pripada slavini? Hoće li se sve zatopiti, kako bi trebalo ako primenim brener? Vidim na onom sajtu da postoje posebni plastično - metalni elementi , već gotovo.Plus, pobesneo sam kad sam video da je postavljač pločica svojevremeno napunio krajeve cevi malterom. Stoka.
Razumem se manje od tebe (nisam zagrevao ni gledao kako to rade) ali kapiram da se ne lepi plastika na metal, nego sa strane plastike se nalepi standardan plastično-metalni muški nastavak (završetak) sa navojem i navrtkom (ima to svoje neko ime), i to se direkt našrafi gde treba (recimo na mešač u kupatilu). Unutra (između) se naravno ubaci dihtung, a pošto su plastične instalacije makar malo elastične, to sve "radi" dok se našrafljuje.i steže.Druga varijanta je da se na kraj plastične instalacije nalepi standardan ženski nastavak (završetak) u koje se ušrafi fleksi armirano crevo koje vodi do na primer bojlera ili kuhinjske baterije. Liči mi da je to ono što tebi treba.Tako je kod mene u stanu, nigde nisam video da je majstor direkt nalepio (topio) plastiku na metal, ne verujem da je nemoguće ali mi liči na opasno budženje a postoje već gotovi standardni završeci.
Link to comment

ne lepi se plastika na metal, ovako je kako salerokada kaže. postoje elementi u koje su već ugrađeni metalni navoji za uvrtanje ili navrtanje. navodno su ta mesta spoja metala i plastike i najkritičnija da procure čak i tako fabrički izvedena, mo'š misliti koliko bi to držalo da amaterski zagreješ i "učvrstiš".

Link to comment

Da se uključim, nisam bio tu, ostavio sam link samo da se vidi šta se i kako se radi... Znači - plastične cevi ISKLJUČIVO tom ''peglom'', nikakva budženja i snalaženja ne dolaze u obzir, pritisak vode u cevi ne oprašta budženja. Plastične cevi se sa metalnim elementima (česma, cev...) povezuju preko prefabrikovanih elemenata plastika-metal, peglom se plastični deo poveže sa cevovodom, a onda se metalni element (česma, cev, štagod) uvrne/navrne na taj plastični deo koji u sebi sadrži metalni navoj, fabrički napravljen. Nikako drugačije. Lepljenje plastike na metal nikako, ni u kućnoj ni u fabričkoj varijanti. Elementi koji se sastoje i od metalnog i od plastičnog dela (navoji, ventili...) se u fabrici uglavnom IZLIVAJU u kalupu, plastika se naliva oko metalnog dela. Nema varova ili lepljenja plastika-metal, to je praktično nemoguće izvesti.

Link to comment

da, ako želiš da nastaviš tradiciju skupljanja alata.proučiš uputstvo sa slikama sa linka na prošloj strani. temperaturu bi trebalo namestiti na 260-270 stepeni, posle navlačenja elemenata jedan na drugi nema više uvrtanja, posle 6-7 sekundi spoj je zavaren i možeš ga pustiti (iz ruke). that is all.

Link to comment
Ne, ne da skupljam - kad kažem radim po ps-u znači zovem vkv instalatera sa varilicom da mi to uradi.
pošto se radi o jednom spoju, to je najbolje. inače, da se pohvalim, ja i ćera smo odradili ceo vodovod (kupatilo i kujna) u vikendici turskom alatkom i peštanovim cevima. zeznuli smo se jednom: dva kolena su bila jedno uz drugo pa se cev koja ih spaja pregrejala i zapušila. sredili ponavljanjem sa više pažnje..
Link to comment

Dakle, obratite pažnju: zadnjih deset mojih postova ukrao sam vam dragocene trenutke virtuelnog života, uzalud.Izblamirao sam se, javno priznajem :blush: :blush:Dakle, potegao sam sve kontakte i nađem čoveka koji zna čoveka sa varilicom.. Dođe mi drugar da mu pokažem šta bi trebalo da se odradi. Pokažem mu ja te cevke koje vire oko tri cm, rekoh, evo, ovo se vari. On će: Nisu ti to cevi, to su zatvarači, obrni ulevo..I... :isuse: Patrljak se odšrafi, stoji spreman metalni navoj, ko zapeta puška :frust: :frust: :frust:Inače nisam toliko glup, ali ponekad izbije iz mene, praštajte

Link to comment

Konačno kupio. Neki mini samsung od 420 W usisne snage.Nije za porodice sa sitnom decom i malim kućnim ljubimcima.Dodatno ima neki ciklotron filter koji skuplja sranje, tako da se kesa retko prazni.Ima i "remen" pa se može nositi preko ramena. :lol: Ako bude "u modi" spremni smo.Hvala svima na pomoći.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...