Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

18 hours ago, Zverilla said:

Ovo što su iskusili Mel i edited su ili takvi ili beskonačno bezobrazni. Čuj, Mel treba njemu da kaže koji alat da ponese - ako je glup ili zaboravio, u kola pa nek donese , o svom trošku 

 

Nije se ni pominjao dolazak ponovni sa alatom (inache ovi su neki alegedly regularan servis chak mozda nesto od onog vodovod kanalizacija preduzeca,mada morala bih da proverim).
 

Verujem da im je standardan pristup da na implicitnu pretnju neprijatnostima izvlache pare gde mogu. Da je se slucajno zadesio moj brat tu, sve strahujem da bi to bas tako proslo cak sumnjam da bi smeli i da traze tolike pare za NISTA.
 

Spoiler

Inace sam se sa ovakvim tj vrlo slichnim poslovnim modelom prvo srela u jednoj naprednijoj zemlji od ove nase, mada isini za volju gledala sam da su napravili i neke reportaze o tome i lokalni narod se masovno zalio na to i trazene su neke izmene tu tako da su mozda i uredili tu prichu (nisma ostala da ispratim sta je na kraju i bilo, ali ima tih ideja kako da zaradis pare na nicemu i to masne svuda).

 

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

Jedno vreme je masovna pojava bila "popravka" rashladnih uređaja koji su slabije hladili...znači oslabili, ne i stali sa radom.

Naučili klinci da pune sistem, išli na takve pozive, punili sisteme bez pronalaženja curenja...naplaćivali 30-50€. Za to im je bila potrebna boca freona (najčešće 3 vrste u proseku po 70€ po boci), 100 gr srebrnog lota (20€) i MAP gas (~15 €). Svaka boca ima 19,6kg i dovoljna je za ~ 20 punjenja.

Br. mob. i oglase menjali svaka dva meseca, taman koliko traje i njihova popravka.

Naravno, sve bez računa i garancije.

Sada sve ide malo drugačije ali se oni svojevremeno ubiše od para :dance:.

 

  • +1 1
Link to comment

Ja znam nekoliko  “vodoinstalatera” koji ne rade nista slozenije od montiranja slavine, prikljucivanja ves- i sudomasine, montiranja plovka u vodo kotlicu…kad ih pozoves za nesto komplikovanije daju broj nekoga ko je stvarno vodoinstalater. Nisu nesto specijalno jeftini, ali su bar dostupni. 

Link to comment

ne verujem da danas ima vodoinstalatera koji su radi da zamene tučane kanalizacione cevi (inače vidljive i dostupne) plastičnim. a da cena ne bude kao da menja reaktor u NE.

  • +1 2
Link to comment

Imam jedan otvor iznad prozora, koji bih da zatvorim gips pločom, koja je tu već i bila ali je odvaljena skroz. Problem mi je što ne znam tačno kako je ona bila tu postavljena s obzirom da je ona šina za gips ploče postavljena samo sa jedne strane. Ako samo tu ušrafim novu ploču hoće li se držati to?

 

Malih je dimenzija 90x13c, i to je iznad prozora, pa se neće ni dirati niti opterećivati, ali nemam baš iskustva sa gipsom, pa nisam siguran da li može.

 

img.thumb.jpg.2142fb4056f9390dc23b242bfb7094b4.jpg

Link to comment
5 hours ago, Paul Gompitz said:

Ja znam nekoliko  “vodoinstalatera” koji ne rade nista slozenije od montiranja slavine, prikljucivanja ves- i sudomasine, montiranja plovka u vodo kotlicu…kad ih pozoves za nesto komplikovanije daju broj nekoga ko je stvarno vodoinstalater. Nisu nesto specijalno jeftini, ali su bar dostupni. 

 

Ok ali ovo deluje legitimno. kao ima posla samo za menjanje gumice, i fer odmah kazes sta mozes a sta ne da uradis, ja ne vidim problem.

Link to comment
4 hours ago, Behemoth said:

Imam jedan otvor iznad prozora, koji bih da zatvorim gips pločom, koja je tu već i bila ali je odvaljena skroz. Problem mi je što ne znam tačno kako je ona bila tu postavljena s obzirom da je ona šina za gips ploče postavljena samo sa jedne strane. Ako samo tu ušrafim novu ploču hoće li se držati to?

 

Malih je dimenzija 90x13c, i to je iznad prozora, pa se neće ni dirati niti opterećivati, ali nemam baš iskustva sa gipsom, pa nisam siguran da li može.

 

img.thumb.jpg.2142fb4056f9390dc23b242bfb7094b4.jpg

može

  • Hvala 1
Link to comment
Posted (edited)

pokvario se liftomat na jysk radnoj fotelji koja mi je inace odlicna i ne bih da je bacim.

ne uspijevam da ga odvojim od osnove  pa onda ne bih mogla ni da ga zamijenim sama. 

koga da zovem da to popravi, ima li neko preporuku za servis?

koliko to uopste kosta? sam liftomat je povoljan, 1000-1500 din ili malo vise. ni zamjena nije filozofija kako vidim ali ne bih da olupam ostatak stolice mijenjajuci dio.

 

Edited by morgana
Link to comment

Krečim hodnik, ide okej ali nešto mislim da sam možda uzela pogrešan valjak.

Je l' može neko ko se razume da mi okači sliku kako izgleda valjak koji je najidealniji za unutrašnje zidove? :cry_b:

Inače krečim običnom Maxipol belom bojom za unutrašnje zidove.

Link to comment

Hm, eto za početak nemam tu kadicu, nego samo rešetku za ceđenje koja se okači o ivice kante. Prešla sam jednom ceo hodnik, ne znam da li popodne da odradim drugi sloj ili tek sutra?

Link to comment
1 minute ago, mire said:

1. traži moher valjak

2  bolje sutra

Hvala ti, Google provera kaže da upravo takvim i krečim, "kratko šišanim".

Već deluje bolje sve, kako se suše zidovi.

Ostaviću sve do sutra ujutru dakle :)

  • +1 2
Link to comment

mire svakako bolje zna, krecio sam sam pusacki stan prosle godine sa drugim valjkom, bio je cupav i skuplji od ostalih (klasicno dobar prodavac u farbari koji je nanjusio nemaca pojma i uvalio mu lepo), sve izgleda pakao dok se ne osusi.

gledao sam dva x taj isti pakao na svoje oci, dok se konacno nije zabelelo kao vrh nekakve planine u januaru (kontam da je to ta ultra dis) tad je sunce obasjalo zvezdaru.

 

to je bila treca rukata, kontam da ce tebi biti lepo sa jednom, max dve.

 

mire... komentar?

 

mire... numem da farbam stolariju, sta preporucujes? imam 4 okvira, vrata sa staklom iz cca. 70h, da li uljana boja, ili na vodenoj bazi, mora li slajferica, moram li opet poginuti za slobodu?

donekle volim da je lepo, ali to ne trazim, trazim da bude belo. i da izdrzi ovih nekoliko godina predamnom, kada cu prestati da pusim.

kao.

  • +1 3
Link to comment
29 minutes ago, holden kolfild said:

cupav i skuplji od ostalih

Taj neki čupavi koji imam je još upakovan i na njemu piše "za fasade", zato ga nisam ni upotrebila.

Izgleda ovo već sad lepo, belo kad bljesne baš mi zrači.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...