Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

Надоградња гараже, заиста пионирски подухват потпуно у складу са архитектонским трендовима у престоници. :isuse:

 

Не знам која те мука на ово натерала, али овако са стране гледано тих пар кубика које си захватио не могу да оправдају коначан резултат. Да ово осване у дворишту моје зграде, много бих се сјебао.

 

 

garaža je prokišnjavala, mnogo opreme mi je iskislo u samoj garaži i radovi su bili neophodni. mani me tvojih umetničkih dojmova i arh trendovima. svakako:

 

1) dobio sam suvu garažu i

2) određeni dodatni prostor za skladištenje

 

hvala na komentaru.

 

@ twisted

 

Gde si ovo napravio, crni twisted :)

 

Imaš li dozvolu za to, jer je definitivno potrebna.

 

eee komšija :D nije na našoj opštini ne brini :) ostale komšije su imale slične nadogradnje moja se ne razlikuje od ostalih osim u dužini nadstrešnice. ne mrači za dozvolu :)

Link to comment

onda ćeš morati da usisavaš :D

Sudba kleta :)

 

Moj usisivac je ziv i zdrav a ovaj je zetonja hteo da baci. Glavna motivacija za sredjivanje je da mi se zet malo jedi sto ga se olako odrekao  :D

 

Covek jako lepo zaradjuje al je za dinar mrak.

Edited by katamaran
Link to comment

garaža je prokišnjavala, mnogo opreme mi je iskislo u samoj garaži i radovi su bili neophodni. mani me tvojih umetničkih dojmova i arh trendovima. svakako:

 

1) dobio sam suvu garažu i

2) određeni dodatni prostor za skladištenje

 

hvala na komentaru.

 

Молим и други пут.

 

Ииииииии... ево га други пут:

 

Имао сам једну мало грубље формулисану верзију поста коју сам обрисао након што сам се сетио да и ја имам путера на глави када је у питању себично, џиберско и ситносопственичко шићарење на штету заједнице а против естетике: деведесетих сам на фасаду зграде поставио климу. Хтео сам да буде у штеку, али ме лудак који ју је постављао страшно измалтретирао причом о томе да му је тог дана ћеркин рођендан а да је он власник фирме и да је дошао лично да постави климу јер су му радници не знам шта и ја сам се једноставно повукао пред лудаком и пустио га да насред фасаде избуши рупе и набије чудовиште од спољне јединице где му место није. Правдао сам се како је фасада ионако руинирана, да то ионако сви раде... уобичајен репертоар извлачења. Али, петнаест година касније, када је фасада зграде сређивана, пожелео сам да исправим грешку. Испоставило се да је у једном тренутку донет закон којим је забрањено постављати климе без дозволе, да су зграде фотографисане (Врачар је у питању), да је утврђено затекнуто стање и да бих могао да попијем тужбу ако климу преместим на дискретније место (на терасу). Могао сам, наравно, да потпуно скинем климу али сам рекао себи "добро, бар нисам прекршио закон" и опет затворио очи због личне користи.

 

Значи, ово ти сада говорим као један џибер другоме: одвратна ти је надоградња. Да си хтео само суву гаражу, урадио би исто што и твој комшија, али си пожелео "додатни простор" и направио ругло које је, уз све то, незаконито. И још, као један сељак другоме, боље је када се не хвалиш таквим стварима, мање боли околину. И још, као један себичњак другоме, оправдања попут "мани ме се архитектуре, ја сам добио то и то" нису оправдање за урађено већ рефлектор на себичлук.

Link to comment

znam al iljadu dvesta trista kvadrat, jel to uobichajena cena za ovaj istorijski trenutak?

poslednji put kad sam uzimala kod njih imali smo slichne prihode, a kvadrat bio 920. pa imam psiholoshko novchanichku barijeru ^_^

 

kako beshe ide ono kod njih, ako predjem pola table, moram da uzmem celu, a ako ne onda ne? :unsure:

 

Погледај и у Дарексу, Дипо (преко пута Делта ситија) и још неким местима.

 

Што се тиче отпада, просек је неких 10-15% на веће поруџбине. Они направе кројну листу (програм скроји комада на што мањи простор), а шкарт се рачуна као мањи комади. Може да се деси ако узимаш само један комад у одређеном дезену да шкарт буде већи од комада, али ако их имаш више, и шкарт буде мањи. 

 

Кад је нека иверица на акцији, обавезно их питај у каквом је стању!

Питај их да није случајно дуго стајала и да није сува, и запрети да ћеш им је вратити ако јесте.

Ако је дуго стајала у складишту могла је да се осуши, па да се лако круни и пуца. Теже је за израду, а и после није баш безбедно за премештање.

 

На неким местима, попут Дипа, буше и рупе по мери. То може знатно да олакша монтажу па се нека стотина или чак хиљада лако прежали.

Edited by vathra
Link to comment

garaža je prokišnjavala, mnogo opreme mi je iskislo u samoj garaži i radovi su bili neophodni. mani me tvojih umetničkih dojmova i arh trendovima. svakako:

 

1) dobio sam suvu garažu i

2) određeni dodatni prostor za skladištenje

 

hvala na komentaru.

 

 

eee komšija :D nije na našoj opštini ne brini :) ostale komšije su imale slične nadogradnje moja se ne razlikuje od ostalih osim u dužini nadstrešnice. ne mrači za dozvolu :)

nisam pomenut pa nemam pravo na repliku ali, nismo u parlamntu. 

 

biću nežniji od praslina. imam šupu, nešto poput tvoje garaže, u nizu. prokišnjavala je ali sam to rešio bitulitom pa zagrejanim konorom od 4 mm. doduše, nisam dobio dodatni prostor. dodatni prostor, kakav god, bio bi ko čir na dupetu.

 

@katamaran. moguće je da su samo četkice zrele za zamenu.

Link to comment

moj plac izlazi na raskrsnicu gde je jedino komšija dijagonalno od mene sazidao kuću. deo je predviđen za porodično stanovanje ali je problem što ne postoje uslovi da se bilo šta izda legalno pa su svi gradili nelegalno a posle ulazili u postupak legalizacije.

 

pošto je komšija dijagonalno levo od mene tj. dalje u nastavku ulice mene ne dotiče ali se fino usrao u život svima do kraja te ulice jer je sazidao ogradu kao šiptar visine preko 2 metra gde je potpuno zatvorio preglednost raskrsnice a da ne pričam da je se kao najgrđi ciganin jebao i za taj ćošak pa nije hteo da da ni milimetar svog placa za opšte dobro u vidu udobne krivine. komšiluk bio molio, čak i nudio pare koje nije hteo da uzme, ne zato što neće već ga sramota. sve ih je odjebao rečenicom "vi kad budete imali plac na raskrsnici vi onda pravite krivinu kako hoćete". tako da se nije dalo dalje sa njim razgovarati na tu temu.

 

najgore od svega je što smo pričali da ćemo oboje dati malo od placa za lepu raskrsnicu kad dođe vreme da se zida ograda. došlo vreme za njega al ne i da reč sprovede u delo.

da i meni dune da "teram kurac" sad kad bih udario ćošak na međaš placa tu na raskrsnici usrao bi se u život ozbiljnom broju ljudi u nastavku raskrsnice jer bi onda bilo prostora samo jedan auto u jednom pravcu da se provuče... ma haos. elem, pošto je to sve nelegalno nemaš ni kome da se žališ tako da je na snazi jedan sveopšti el dorado.

Link to comment

e pa da podelim, skoro sam završio ali fakat još nije gotovo.

 

uzeo sam majstore da mi naprave osnovu. možda sam ovo mogao i sam, ali sam se uzdao u majstorsku preciznost da rogove postave u istu ravan i da ušrafe grede kroz rigips blokove u noseću betonsku gredu.

 

10746529_10152967254939245_472600000_o.j

 

potom su mojih i samo mojih ruku dopale lagane grede od 7 metara, 10x12cm, trebalo ih je podići i uklopiti. 4 kom :( dva dana me kičma bolela

 

10733222_10152967254929245_1210130490_o.

 

na red su došle osb ploče 15mm, dimenzija 250x125cm. nisu bile lagane, ali svakako lakše nego grede.

 

10742835_10152967254934245_1675326722_o.

 

nepotrebno je reći da sam grede mazao sadolinom a sve osb ploče firnajzom iako nije postojao realno jači razlog.

 

10746533_10152967254964245_853602159_o.j

 

osb ploče u ulozi krova sa sve polupropusnom folijom i zelenim najlonom dok se limar ne smiluje i ne dođe da postavi lim i oluk.

 

10746578_10152967255014245_1958178356_o.

 

posle osb-a došao na red i stiropor sa svih strana.

 

10737915_10152967255029245_20955055_o.jp

 

iznutra su naravno drvene grede jer je krov od tralala materijala pa mi trebalo ojačanje da postavim 2,5cm daske i napravim pod unutar prostora.

 

10732097_10152967255024245_2028903034_o.

 

hiltijem sam napravio rupu u plafonu dimenzija 80x340cm zbog iskorišćenja gornjeg prostora

 

10732300_10152967255034245_1846218205_o.

 

na kraju, stavljen je osb i sa spoljne strane, izvučen lepak a juče sam izvukao i drugu ruku lepka i čekam vajnog limara da namesti krov i oluk

 

10742911_10152967255039245_1297483905_o.

 

 

Свака част,нека те дуго и срећно служи.

 

Иначе и греде и осб плоче си требао прво фирјназом па онда чиме хоћеш али сада је то мање битно.Одлично урађено.

Link to comment

hvala!, firnajzom jesam premazao osb pre ugradnje, a grede sadolinom.

 

@djordje geprat - zadnja 2 puta sam time radio i opet je počelo da prokišnjava zato što je plafon rađen od nekih ploča izmrvljenog čega god materijala, koje se čak ugibaju kad hodaš po garaži. stoga su sve komšije redom krenule da postavljaju kosi krov nad garažama.

Link to comment

@djordje geprat - zadnja 2 puta sam time radio i opet je počelo da prokišnjava zato što je plafon rađen od nekih ploča izmrvljenog čega god materijala, koje se čak ugibaju kad hodaš po garaži. stoga su sve komšije redom krenule da postavljaju kosi krov nad garažama.

ti reče da si hiltijem bušio rupu pa mi je bilo logično da je plafon od betona, poput ovog mog.

Link to comment

hvala!, firnajzom jesam premazao osb pre ugradnje, a grede sadolinom.

 

@djordje geprat - zadnja 2 puta sam time radio i opet je počelo da prokišnjava zato što je plafon rađen od nekih ploča izmrvljenog čega god materijala, koje se čak ugibaju kad hodaš po garaži. stoga su sve komšije redom krenule da postavljaju kosi krov nad garažama.

 

sadolin košta više od iljadu dinara 750 ml, alal vera

Link to comment

moj plac izlazi na raskrsnicu gde je jedino komšija dijagonalno od mene sazidao kuću. deo je predviđen za porodično stanovanje ali je problem što ne postoje uslovi da se bilo šta izda legalno pa su svi gradili nelegalno a posle ulazili u postupak legalizacije.

 

pošto je komšija dijagonalno levo od mene tj. dalje u nastavku ulice mene ne dotiče ali se fino usrao u život svima do kraja te ulice jer je sazidao ogradu kao šiptar visine preko 2 metra gde je potpuno zatvorio preglednost raskrsnice a da ne pričam da je se kao najgrđi ciganin jebao i za taj ćošak pa nije hteo da da ni milimetar svog placa za opšte dobro u vidu udobne krivine. komšiluk bio molio, čak i nudio pare koje nije hteo da uzme, ne zato što neće već ga sramota. sve ih je odjebao rečenicom "vi kad budete imali plac na raskrsnici vi onda pravite krivinu kako hoćete". tako da se nije dalo dalje sa njim razgovarati na tu temu.

 

najgore od svega je što smo pričali da ćemo oboje dati malo od placa za lepu raskrsnicu kad dođe vreme da se zida ograda. došlo vreme za njega al ne i da reč sprovede u delo.

da i meni dune da "teram kurac" sad kad bih udario ćošak na međaš placa tu na raskrsnici usrao bi se u život ozbiljnom broju ljudi u nastavku raskrsnice jer bi onda bilo prostora samo jedan auto u jednom pravcu da se provuče... ma haos. elem, pošto je to sve nelegalno nemaš ni kome da se žališ tako da je na snazi jedan sveopšti el dorado.

 

 

Ah to kao kod mene u kraju, put je trebalo da ide izmedju naseg i komsijinog placa, moji povukli ogradu (tacnije povukli dve ograde da prodju putevi posto su na T raskrsnici), ovi ispod samo primakli svoje stvari uz nasu ogradu (i na nas deo placa) i zatvorili prolaz. Oni sami isli sa donje strane svog placa u grad, a mi izgubili direktan prilaz (500 m) tako da imamo samo neke druge prilaze od nekoliko km, znaci vise nista pesaka.

Elem, pre par godina njihov zemljak zatvori sledeci donji prilaz i oni ostanu bez izlaza. Nema frke, raskrce svoje pizdarije sa nase zemlje i tu parkiraju auto, i prakticno od onoga sto je trebalo da bude put naprave sebi ulaz sa parkingom. Kad su videli da moji nece da resavaju stvari kako jedino moze, onda su roknuli i ogradu koja je pola preko nase zemlje. Da kazes da im fali zemlje il nesto, pa aj kao i da razumem, al plac im je koliko nas, mozda nesto malo i veci...

Link to comment

sadolin košta više od iljadu dinara 750 ml, alal vera

 

Дански и норвешки да,домаћи од 400 па на горе зависи од квалитета.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...