Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

  • 2 weeks later...

Jebote, što su one samolepljive folije zgodna stvar. Keva u kupatilu ima neke 2 gadne, čisto bele komodice, koje su se u medjuvremenu ofucale i isprljale i ko zna šta. A kako i nju i mene mrzi da tražimo dobru zamenu, otišao u tapetino, kupio ovaj dezen i izgleda skoro pa kao novo. Sad mi žao što nisam slikao pre i posle.

 

Vidim da ću sledeće nedelje tom tehnikom oživeti neke matore police, dok se ne skrpim za pristojnu biblioteku.

Link to comment

Ne bih te lagao, dosta mi je farbanja walla za danas. Jebeno je gletovati taj prvi sloj, drugi je vec lako jer moze valjkom.

 

Uskoro treba da krecim ostatak stana i mislim da cu se sloziti da i majstori treba nesto da zarade :fantom:

 

Miris sam suzbio mirisljavim govancetom za WC.

Tek sada video.

Bravo jbt. Nije to uopšte jednostavno za prvi put.

Link to comment

Jebote, što su one samolepljive folije zgodna stvar. Keva u kupatilu ima neke 2 gadne, čisto bele komodice, koje su se u medjuvremenu ofucale i isprljale i ko zna šta. A kako i nju i mene mrzi da tražimo dobru zamenu, otišao u tapetino, kupio ovaj dezen i izgleda skoro pa kao novo. Sad mi žao što nisam slikao pre i posle.

 

Vidim da ću sledeće nedelje tom tehnikom oživeti neke matore police, dok se ne skrpim za pristojnu biblioteku.

Jel lako za lepljenje?

Link to comment

Ko samolepljive slicice. Priprema je pola posla, samo da povrsina na koju se lepi nema prasinu i da je folija dobro izmerena i isecena. A i taj lepak hvata tek posle 20 minuta, tako da ako se zeznes, samo odlepiš (foliju, ne mentalno) i ponoviš.

 

Edit - treba imati pri ruci i nesto za ravnanje i izbacivanje vazduha.

 

Baci pogled, Tapetino se zove radnja i imaju ok sajt.

Edited by Alphons
Link to comment

kako se resava ono sranje sto se hvata na silikonu izmedju kade i plocica? ima li tome leka uopste? 80% stanova u koje udjem ima to. kada se to pojavio, majstor je presao jos jednim slojem silikona preko toga, potrajalo je par meseci dok opet nije probilo (nije da mi nije rekao da ce to da se desi).

 

kupatilo mi ruku na srce nema ventilaciju sem prirodne u vidu prozora, tako da vlaznost ume da bude jaca ali nije memljivo nista, ne smrdi.

Link to comment

kako se resava ono sranje sto se hvata na silikonu izmedju kade i plocica? ima li tome leka uopste? 80% stanova u koje udjem ima to. kada se to pojavio, majstor je presao jos jednim slojem silikona preko toga, potrajalo je par meseci dok opet nije probilo (nije da mi nije rekao da ce to da se desi).

 

kupatilo mi ruku na srce nema ventilaciju sem prirodne u vidu prozora, tako da vlaznost ume da bude jaca ali nije memljivo nista, ne smrdi.

 

Скоро па никако друже.Шта год да урадиш решење је привремено.Труди се да проветраваш купатило после купања па се кондез (а самим тим и буђ) свести на минимум.Замена силикона би вероватно решила проблем тренутно.

Имаш силикона који не буђају две године,барем би требало.Битна ствар код тих силикона јесте да се праве на граници отровности за људкси организам,па сада нису баш препоручљиви да се стављају.

Edited by Блок_64
Link to comment

kako se resava ono sranje sto se hvata na silikonu izmedju kade i plocica? ima li tome leka uopste?

ono što ti je blok rekao a pomogne i da prebrišeš ivice kade nakon tuširanja. jest cim al duže bude lepo. :)

Link to comment

 

kako se resava ono sranje sto se hvata na silikonu izmedju kade i plocica? ima li tome leka uopste? 80% stanova u koje udjem ima to. kada se to pojavio, majstor je presao jos jednim slojem silikona preko toga, potrajalo je par meseci dok opet nije probilo (nije da mi nije rekao da ce to da se desi).

 

kupatilo mi ruku na srce nema ventilaciju sem prirodne u vidu prozora, tako da vlaznost ume da bude jaca ali nije memljivo nista, ne smrdi.

 

 

kao crna budj? kao preventiva, nrp. jednom sedmicno naspricas nekim sredstvom za ciscenje koje sadrzi bleach (varekina valjda), ostavi se desetak minuta i ispere. a mislim kad se jednom vec zapati jedino da se skine silikon i stavi novi.

Link to comment

da, tako sam i mislio. da treba odrzavanje. mislim dodatni fuckup je taj sto mi je kada sam radio to kupatilo pre 10 godina majstor rekao da uzmem metalnu a ne akrilnu kadu, sto sam negde i mogao da razumem, ali je prilikom ugradjivanja ili promasio sa libelom na toj strani gde se kada granici sa zidom, ili je ta strana kade prosto kriva i nagnuta je prema zidu tako da posle svakog koriscenja iste ostane vode tacno preko tog silikona. i naravno da se nikad ne setim da to obrisem, a i glupo je realno, ko ce sad time da se bavi. enivejz, hvala svima, moz biti da ce da mi pukne film jednom dana pa sve to razlupam i stavim novu kadu.

Link to comment

kako se resava ono sranje sto se hvata na silikonu izmedju kade i plocica? ima li tome leka uopste? 80% stanova u koje udjem ima to. kada se to pojavio, majstor je presao jos jednim slojem silikona preko toga, potrajalo je par meseci dok opet nije probilo (nije da mi nije rekao da ce to da se desi).

 

kupatilo mi ruku na srce nema ventilaciju sem prirodne u vidu prozora, tako da vlaznost ume da bude jaca ali nije memljivo nista, ne smrdi.

Потражи у фарбари самолепљиву траку за каду. Има шира од 5цм и 5м дужине, кошта испод 1000дин. 

Са једне стране је некакав бели лепак у дебелом наносу. Добро се очисти подлога, загреје лепак и залепи. Треба и нечим угластим да се притисне да би лепо легло. Притисни ивице да мало лепка исцури, то се касније скине ножем. Мислим да би због правилног налегања траке било боље да прво скинеш силикон, то иде лако.

 

Постављање је средње тешко, и траје неколико година.

На њој нема тог црног, али се појави каменац који се скида као и са плочица.

Додатни бонус је што лепо држи и ако се када мало помера под оптерећењем.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...