Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

ti reče da si hiltijem bušio rupu pa mi je bilo logično da je plafon od betona, poput ovog mog.

 

prvo sam brusilicom isekao 6mm debelu armaturu, pa hiltijem probio ploču od čega god beše, najlakše mi tako bilo. probao sam prvo najvećom brusilicom sa reznom pločom za kamen, ali hilti je brže radio posao.

 

 

sadolin košta više od iljadu dinara 750 ml, alal vera

 

 

Дански и норвешки да,домаћи од 400 па на горе зависи од квалитета.

 

tačno tako, zvezda mislim da je koštala oko 500din po konzervi, ali je bilo recimo 14-15 konzervi za sve

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

Imam dva pitanja:

  1. Jel zna neko koliko okvirno moze da izadje kompletno renoviranje kupatila (dimenzije 1.85 x 2 x 2.5)? Zahvat bi ukljucivao zamenu instalacija, plocice, namestaj (ogledalo + npr. dva ormarica), lavabo + wc solja, nov bojler (da li moze protocni ukoliko imam monofaznu struju?) i zamenu kade tus kabinom. Znam da raspon moze da bude sulud, mene interesuje da kada bi se koristili neki prosecni materijali (tipa neke kvalitetnije domace plocice umesto spanskih/italijanskih).
  2. Da li mozda neko ima preporuku gde je moguce uraditi projekat renoviranja kupatila.

Hvala unapred.

Link to comment

sta vi mislite,a mozda neko ima iskustvo sa montaznim kucama?..nekim,nemam pojma..

 

meni se svidjaju i deluju mi sasvim ok..a kontam kad bi se uradio i valjan podrum ono lepo visok,okrecen pa se i tu dobilo dodatnih i korisnih m2..skroz mi deluju zanimljivo..

Link to comment

Imam dva pitanja:

  • Jel zna neko koliko okvirno moze da izadje kompletno renoviranje kupatila (dimenzije 1.85 x 2 x 2.5)? Zahvat bi ukljucivao zamenu instalacija, plocice, namestaj (ogledalo + npr. dva ormarica), lavabo + wc solja, nov bojler (da li moze protocni ukoliko imam monofaznu struju?) i zamenu kade tus kabinom. Znam da raspon moze da bude sulud, mene interesuje da kada bi se koristili neki prosecni materijali (tipa neke kvalitetnije domace plocice umesto spanskih/italijanskih).
  • Da li mozda neko ima preporuku gde je moguce uraditi projekat renoviranja kupatila.
Hvala unapred.

 

 

pogledaj na gradnja.rs, nailazila sam na clanak sa tom tematikom

 

i inace je odlican sajt

 

 

edit, evo clanka

 

http://www.gradnja.rs/koliko-kosta-adaptacija-kupatila/

Edited by morgana
Link to comment

sta vi mislite,a mozda neko ima iskustvo sa montaznim kucama?..nekim,nemam pojma..

 

meni se svidjaju i deluju mi sasvim ok..a kontam kad bi se uradio i valjan podrum ono lepo visok,okrecen pa se i tu dobilo dodatnih i korisnih m2..skroz mi deluju zanimljivo..

 

Da ti vlasnici ne kažu da je montažna ili da nije tipska, po nekom kataloškom projektu montažnih kuća nikad ne bi izvalila da si u jednoj.

Pratim i izučavam ih dosta dugo jer upravo mi je želja da u jednom momentu napustim soliter i odem u jednu. Čisto da vidiš čega tu sve ima.

Link to comment

at ivy Moja škola je bila montažna, pa i sad sasvim ok izgleda iako više nije tako nova (30ak godina stara). Kuća bi verovatno trebalo još i duže da traje u dobrom stanju, sad još ima sigurno i boljih materijala i veći izbor nego što je to nekad bilo.

Što se cena tiče, jedan poznanik mi se iscenjkao za celu kuću za nekih desetak hiljada, na placu koji je imao, unutra imaju jednu veliku dnevna soba, trpezarija, kuhinja prostoriju koja je oko pola površine, i tri sobe raznih veličina u drugoj polovini, bar 100 kvadrata je površina.

Link to comment

Ja sam se sad uselio u montažnu kuću s kraja 70-ih.

 

Šta znam, ima malo zajebancije sa kupatilima (oba su iz jedne kocke, samo ubačeno u kuću, vrlo zanimljiv koncept), i izolacija je sranje, ali, kad se sredi biće OK.

 

Gledali smo šta su ljudi radili od takvih kuća, i to može jako-jako dobro da bude.

 

Za kupatilo, što je neko gore pitao, 2500-3000, bar mi se tako čini, ako ideš na malo kvalitetnije stvari. Milsim, mi radimo sve i grejanje i vodu i struju, i krečenje i parket, pa ne mogu da kažem tačnu cenu za kupatilo, ali, grubo je ta cifra negde.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...