Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

E kako su radili izolaciju na kući? Čime su ispunjeni spoljni zidovi, ako jesu, a čime pregradni, ako jesu?

Ničim:(

 

Nema izolacije, goli armirani beton napolju, a unutra ili neka plastika ili tanki armirani beton (to je u stvari zid od kupatila). Sad rušimo te plastike i stavljmo gipsane pregrade. Zid od kupatila nismo smeli da diramo.

Link to comment

Ničim:(

 

Nema izolacije, goli armirani beton napolju, a unutra ili neka plastika ili tanki armirani beton (to je u stvari zid od kupatila). Sad rušimo te plastike i stavljmo gipsane pregrade. Zid od kupatila nismo smeli da diramo.

 

To je baš odl skul. Kod današnjih samo je temelj od betona.

Link to comment

To je baš odl skul. Kod današnjih samo je temelj od betona.

Ma da, treba sledeće godine izolacija, krov (radimo rekonstrukciju, a u stvari ćemo potkrovlje malo preurediti da dobijemo malo širine, jer su krovovi baš strmi) i kompletno što smo radili u prizemlju, dakle, kupatilo, parket, pregradni zidovi, radićemo i gore.

 

I to bi trebalo biti to.

 

U suštini, dosta para će nas izaći,gotovo za novu kuću, ali, jbg, ne možeš naći plac u gradu, pa mora ovako... :(

Link to comment

pogledaj na gradnja.rs, nailazila sam na clanak sa tom tematikom

 

i inace je odlican sajt

 

 

edit, evo clanka

 

http://www.gradnja.rs/koliko-kosta-adaptacija-kupatila/

iskalkulisah da bi 1700 moglo da bude dovoljno. dosta je to. prijatelj je upravou postupku renoviranja stana kupljenog za ćeru. on mi reče da bi 3000 moglo da bude dovoljno za kupatilo, parket, farbanje stolarije i moleraj sa pripremom  zidova. struja mu je grats.

Link to comment

Imam dva pitanja:

  1. Jel zna neko koliko okvirno moze da izadje kompletno renoviranje kupatila (dimenzije 1.85 x 2 x 2.5)? Zahvat bi ukljucivao zamenu instalacija, plocice, namestaj (ogledalo + npr. dva ormarica), lavabo + wc solja, nov bojler (da li moze protocni ukoliko imam monofaznu struju?) i zamenu kade tus kabinom. Znam da raspon moze da bude sulud, mene interesuje da kada bi se koristili neki prosecni materijali (tipa neke kvalitetnije domace plocice umesto spanskih/italijanskih).
  2. Da li mozda neko ima preporuku gde je moguce uraditi projekat renoviranja kupatila.

Hvala unapred.

 

Ja sam radio renoviranje kupatila prošle godine. Moje kupatilo ima oko 6kvm i koštalo me je oko 2.400€. Od toga je moglo jeftnije samo nekih 200€.

Razbijanje pločica sam radio sam.

Vodu i kanalizaciju je radio neki poznanik koji je navodno naplatio manje jer smo poznanici.

Malterisanje rupa je uradio drugi poznanik za isto 3.000 din. Struju smo samo nešto malo menjali pa nas je i to koštalo 3.000 din.

Hidroizlaciju sam mazao sam. Koristio sam Siku koja košta oko 5500 din za džak. Ne mogu da se setim koliko džak pokriva, meni su trebala dva džaka.

Pločice sam uzeo na sniženju. Majstor za pločice je naplatio oko 7,5€ kvm, što je jeftino.

Lavabo i pripadajući ormarić, wc šolju sam platio neke standardne.

Kadu nisam uzimao već sam napravio zidić i postavio tuš kabinu koja je peskirano staklo i tu sam dao 100€-150€ više nego što sam morao, ali opet ta tuš kabina koju smo uzeli je ubedljivo najjeftinija sa peskiranim staklom.

I slavine sam uzeo kvalitetnije i tu je tih dodatnih 50€ koje sam mogao da uštedim.

Napravio sam i dva ormarića za peškire i sl, ali sam to radio kod kuma tako da sam plaćao samo materijal.

 

Bio sam zaprepašćen koliko je sve na kraju izašlo, s obzirom da smo jeftino prošli za pločice i da sam radio neke stvari sam, ali teško da može jeftinije od ovoga što sam platio.

Link to comment

Da ti vlasnici ne kažu da je montažna ili da nije tipska, po nekom kataloškom projektu montažnih kuća nikad ne bi izvalila da si u jednoj.

Pratim i izučavam ih dosta dugo jer upravo mi je želja da u jednom momentu napustim soliter i odem u jednu. Čisto da vidiš čega tu sve ima.

 

 

da,gledala sam malo i bas mi se svidja ideja s tim da je to najjeftiniji odnos kvadrati/cena(za te neke imaginarne pare koje cemo dobiti mozemo da kupimo garsonjeru u gradu ili neku staru i verovatno raspalu kucu u selu ili plac i 50ak kvadrata nove,montazne kucice) a i gotovo je za mesec dana...a kontam taj podrum ako se lepo i visoko ozida i okreci moze da bude svasta..

 

 

Ma da, treba sledeće godine izolacija, krov (radimo rekonstrukciju, a u stvari ćemo potkrovlje malo preurediti da dobijemo malo širine, jer su krovovi baš strmi) i kompletno što smo radili u prizemlju, dakle, kupatilo, parket, pregradni zidovi, radićemo i gore.

 

I to bi trebalo biti to.

 

U suštini, dosta para će nas izaći,gotovo za novu kuću, ali, jbg, ne možeš naći plac u gradu, pa mora ovako... :(

 

 

a sto niste srusili pa ponovo ali kako valja?

Edited by ivy
Link to comment

ne znam za papirologiju :(  al vidim da mi se smesi..

ma naravno da ce biti ok samo dok...

zivim u kuci zidanoj 60ineke i prezivela 1 podizanje podkrovlja i renoviranje prizemlja 90tih,dok nije bilo gotovo smo kuvali na tavanu,bukvalno,iznad nas samo grede i crep..i nekoliko renoviranja ostatka kuce...poslednji put mi majstor umal nije otisao usred posla koliko se naljutio jer je bio tu nekoliko meseci,svi smo se jedni drugima vec na glave bili popeli,ja zakukala ,,kaadd ceee kraaajjj,,..on se naljutio,jedva ga zadrzali...i tako,visemesecna renoviranja su moja sudbina..potpuno te razumem...zato i zelim malu,novu,montaznu kucicu sa veelikom natkrivenom terasom da gajim svoje limunove i nista vise..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...