Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Ajde da pitam ovde da ne trolujem chit-chat:

Ako bude problema sa radijatorima i treba ozracivanje jel to nije neki zahvat u toku sezone da se radi?

Naravno zvao bih nekog majstora....

 

ovo i mene zanima. 

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

ma ništa lakše, odvrneš ventilče na kraju radijatora, slušaš kako nešto šišti, kad curne voda zavrneš i bila stvar

ali mora dima ventilche na kraju radijatora. ima ko nema.

Link to comment

http://www.caleffi.com/croatia/hr/catalogue/rucni-odzracni-ventil-za-radijatore-505511

 

ovakvo ventilče ili ovakvo

 

http://www.pnp.com.hr/?do=0105

 

stavis posudicu pustis da šišti dok ne poteče mlaz pa na sledeći radijator, ako nema slavinica onda pozoves majstora da ti ih montira, narocito ako ti je deo radijatora topao a deo hladan.

ja imam ovaj drugi varijetet, ali bez te kvazi-ruchkice, pa sam po pijacama morala da nabavljam divajs za odvrtanje. sad sam ful profi ^_^

Link to comment

Испуштање ваздуха из радијатора је процес који својом сложеношћу парира мисији слања човека на Месец, а по броју евентуалних компликација је и знатно превазилази. Потребно је водити рачуна о низу детаља међу којима се издвајају два централна: колико се одврће шрафић и под којим је углом рупа из које шишти™. Лоша процена приликом одвртања шрафића може да резултира његовим потпуним вађењем. Питате ме како се мали шраф враћа у рупицу из које прљава и смрдљива вода под притиском од неколико атмосфера плави стан? Одговор је тешко, готово немогуће. Одступање од свега неколико степени у положају рупице кроз коју шишти™, пак, тезултира у трајним флекама на зидовима, врло сличним онима које би настале када би испод сваког прозора у кући заклали по једног робота од 300 кила и пустили да из његових хидрауличних артерија уље у млазовима прска по зидовима. Не упуштајте се у ту авантуру, ако Бога знате. Зовите неког стручног ко ће се за правичну надокнаду са тим изборити надајмо се без превеликих личних жртава. Препоручујем Мирета.

 

(Мире, 10% ;) )

Link to comment

Испуштање ваздуха из радијатора је процес који својом сложеношћу парира мисији слања човека на Месец, а по броју евентуалних компликација је и знатно превазилази. Потребно је водити рачуна о низу детаља међу којима се издвајају два централна: колико се одврће шрафић и под којим је углом рупа из које шишти™. Лоша процена приликом одвртања шрафића може да резултира његовим потпуним вађењем. Питате ме како се мали шраф враћа у рупицу из које прљава и смрдљива вода под притиском од неколико атмосфера плави стан? Одговор је тешко, готово немогуће. Одступање од свега неколико степени у положају рупице кроз коју шишти™, пак, тезултира у трајним флекама на зидовима, врло сличним онима које би настале када би испод сваког прозора у кући заклали по једног робота од 300 кила и пустили да из његових хидрауличних артерија уље у млазовима прска по зидовима. Не упуштајте се у ту авантуру, ако Бога знате. Зовите неког стручног ко ће се за правичну надокнаду са тим изборити надајмо се без превеликих личних жртава. Препоручујем Мирета.

 

(Мире, 10% ;) )

 

 

hvala ti na ovome, dao si mi jasnu sliku kako bi izgledao moj dan popodne  kao i naredna noć.

Link to comment

Pa i ja sam suptilno nudio posao miretu, ali on je povredio moja tanana osećanja! ????

Metaforično mi rekao da sam mlakonja i neznalica!

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Имам зафатак за викенд да инсталирам судомашину а славина нема довод за исту, нити сифон одвод. Све то морам да збуџим и прикључим.

 

Иначе, мој легендарни струјомер и даље ради само на јефтину струју, дању не врти :misko:  Расипам се, грејем са отвореним прозорима, дању све пуштам 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...