Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Kada se formirala eurozona Italija je bila jedina drzava kojoj se moralo gledati kroz prste. Nisu ispunili neke uslove, ali je zato i dobar deo drzava ispunjavao te uslove na dosta 'kreativan' nacin
da, cak i zemlje poput austrije
Link to comment
Живо ме занима ко ће бити први грчки Анарх :(
Grkos Punopopios iliAnarkis Autonomlis
Link to comment
Opet smo kod razmetanja ravnodušnošću. :isuse: Postoji jedan nesporazum, od početka diskusije: Mpejac se prosro gomilom (emotivnih) gluposti, nerad da prihvati bilo kakav smislen argument, da bi stigli do tvoje prethodne konstatacije.Dakle, čovek je podržao proteste, razbucavanje, itd, bez ikakvog smisla i cilja.Nekolicina diskutanata ukazala mu je na tu manjkavost, tj. da bi protesti bili smisleni ukoliko ne bi imali za cilj, a što imaju, očuvanje status quo-a, a što je naravno, nemoguće. Grci ne protestuju protiv krupnog kapitala, vlade, lopova koji su ih u ovo i uveli, ne, oni protestvuju da bi zadržali sistem kakav ih je i doveo u to gde se ovog trena nalaze.Tudum?I onda se Pontijak, ti i slični javljate da objasnite™ kako smo mi kojima ovo gore ne pije vodu mediokritetski ološ. Ajd uključi mozak malo.
Nemojmo tako bilo je postera koji su jedva docekali da ilustruju sustinu levicarstva, postera koji su likovali nad krizom u fazonu "kako su sejali..", "nek prodaju ostrva..", bilo je ovde zaista svaceg.A ja empea na ovom topiku uopste nisam cito uopste ko anarho-sindikalistu, vec vise ko hriscanina, humanistu ili neku budalu na tajms skveru koja propoveda smak sveta, sto pretpostavljam govori dovoljno o preovladjujucem tonu rasprave, stepenu drustvene empatije i razmisljanju 'van kutije' (ovo se odnosi na kapitalisticke argumenate fundamentalistickog tipa). Elem, njegovo nepovezano bulaznjenje mudima takvo kakvo je mi dodje ko himalajski susret sa Dalaj Lamom u ovom moru geometrijske formalne logike i flat-earth imagery-a. Mozete nastaviti sa makroekonomskom analizom.Eh, i da - cudos Zakiju za realizam sa minimumom ljudskosti.
Link to comment
Живо ме занима ко ће бити први грчки Анарх...
Kako ko, pa MP. Već se sprema da preuzme funkciju.Da, Tresko, to si u pravu. Nisam se ovom temom nikad posebno bavio ali bi bilo zanimljivo videti iskustva Argentine i islanda recimo.Isis, da međutim ne vidim da im je u tom spoljnom smislu danas nešto bolje. To je to, samo što nema tog simboličnog gesta proglašenja bankrota.
Link to comment
Zasto cak?Puno zemalja EU lazira podatke.
Ljepse je reci "sminkaju podatke" :DMislim da sada nijedna zemlja ne respektuje maastriske kriterijume.
Link to comment

diplomski mi je bio bankarski standard bazel 2. jako mnogo papira je otislo na probleme u primeni. prvo mi je japan stvorio gomile posla kada sam morao da pohvatam sta mu je sve falilo, onda je sledilo novo poglavlje kada su zemlje za koje taj standard nije ni bio predvidjen krenule da ga uvode i delimicno sjebavaju svoje trziste (uglavnom zemlje u razvoju koje su smislile da ce tako privuci investicije)jednostavno, neke zemlje ne treba da se prihvataju u neke unije, sporazume, standarde samo iz politickih razloga. pre ili kasnije tu neko najebe. valjda ce 1 i o tome krenuti da se racionalno odlucuje

Edited by Hustler
Link to comment
Isis, da međutim ne vidim da im je u tom spoljnom smislu danas nešto bolje. To je to, samo što nema tog simboličnog gesta proglašenja bankrota.
pa zato i drzave, kao i pojedinci uostalom, proglasavaju bankrot tek kad im ni status quo nije mnogo sjajniji. ovako barem preseku i krenu iz pocetka. ali uz tudju dirigentsku palicu i vecitu reputaciju nestabilne drzave i ekonomije situacija cesto ne deluje daleko od ropstva u onom uobicajenom smislu.
Link to comment
A ja empea na ovom topiku uopste nisam cito uopste ko anarho-sindikalistu, vec vise ko hriscanina, humanistu ili neku budalu na tajms skveru koja propoveda smak sveta,
Perspic:1685pq0.jpg
Link to comment
...Eh, i da - cudos Zakiju za realizam sa minimumom ljudskosti.
Ne znam baš da li si mislio da je sam realizam neljudski, ili da je moj stav neljudski, mada realan. Ali za slučaj da je (kao što pretpostavljam) ovo drugo u pitanju, nije mi jasno na osnovu čega. Neću da citiram sopstveni post, ali uopšte nisam u fazonu "zabole me za Grke", samo se trudim da pogodim šta će od svega na kraju biti i nisam optimista.
Link to comment

meni je mnogo nesrecno sto se ovde ovako lepe etikete i raspravlja se o tome kakav je ko u real life..neko je pitao da li se srbija mozda priblizava grckom scenariju.po trenutnom stanju zaduzenosti mi smo safe, ali ako se na vlasti zadrze ljudi poput dinkica koji uvode razne subvencionisane kredite (preduzecima na prvom mestu kojima odlazu smrt) i izvode bahata curenja love na partijske racune kroz organe javne uprave doci ce u situaciju da krenu u zaduzivanje pod punim gasom jer nece imati sta vise da prodaju.nom hocu da kazem nesto iz duse. grcko i srpsko stanje je drugacije.u grckoj je veliki broj ljudi osetio blagodet tog zaduzivanja. ima malo slicnosti sa sfrj i peronovom argentinom. stvari nisu valjale na dugorocnom planu, ali opet ljudi su bili srecniji i raspodela dohotka (prihoda od prirodnih resursa) je bila ujednacenija. u srbiji danas, kao i pre deset godina, imamo da je vlast odabrala stotinak porodica koji dobijaju sve, a uz njih jos 30-50k ljudi koji sede u javnoj upravi koji se mogu omrsiti za bijedne procente (jer kod nas ljude moras korumpirati da ti urade ono sto im je posao po zakonu), a ostatak je tu da svoje dohotke trose u maksiju gde iste proizvode placaju skuplje nego madjari, a ponesto i skuplje nego francuzi. nas narod je mnogo vise izvozan ko volovi nego grci pod papandreuima. oni su osetili dobrobit onoga sto je dovelo do situacije danas. kod nas se to nista ne oseca. tek malo nesto da se namaknu glasovi za izbore. ta metafora sa ljudima pod kreditima koji su inertni u pogledu postojeceg stanja je zapravo moja i drzacu je se bez ikakvih problema. ja ne volim sindikate i propagiram free-market privredu, ali mi je poptuno prirodno da svako bice zeli da prosiri svoja prava i to beskonacno. na liniji toga podrzavam i zahteve radnika, a posebno cu da stanem iza pobuna u srbiji jer je vlast u srbiji narocito veliki neprijatelj obicnom coveku, pa mi stoga nije jasno zasto se ljudi ne bune i toliko slazu ramenima..

Link to comment

sto ja volim da citam kad MayDay nesto napise...

a posebno cu da stanem iza pobuna u srbiji jer je vlast u srbiji narocito veliki neprijatelj obicnom coveku, pa mi stoga nije jasno zasto se ljudi ne bune i toliko slazu ramenima..
to me interesuju - zasto se tako lako skace i podrzava grcki birokrata a ne domaci radnik?
Link to comment
ja ne volim sindikate i propagiram free-market privredu, ali mi je poptuno prirodno da svako bice zeli da prosiri svoja prava i to beskonacno. na liniji toga podrzavam i zahteve radnika, a posebno cu da stanem iza pobuna u srbiji jer je vlast u srbiji narocito veliki neprijatelj obicnom coveku, pa mi stoga nije jasno zasto se ljudi ne bune i toliko slazu ramenima..
Lijepo si sve to napisala cak si ovo pokusala da uvalis.
Link to comment
×
×
  • Create New...