Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Pa te banke, tehnički i pravno gledano, nisu grčke banke, nego srpske. Naravno, u vlasništvu su strane banke, ali ne mogu tek tako da povlače depozite, niti da izvlače kapital van zemlje. I prošli put kad su pokušali, Jelašić ih je obananisao odmah.
OFFT, mi imamo onog debilčinu Togonala koji vodi Otvoreno (ponekad). Nedavno je prežvakavao tezu da Hypo Alpe Adria banka u Hrvata isplatne liste šalje u Klagenfurt isuse.gif (bilo je riječi o isplati dividenada braniteljima™ - pa dakle ako oni imaju popis branitelja onda popis nije tajna!). E da bar nema tih televizora između mene i novinarskih debilčina, lansirao bi mu jednu cipelu u bulju jednostavno zato jer je plitkoglup, a ne šuti.
Link to comment

@gazza joj mojne molim te tom linijom.saznacemo ko je bio, verovatno su neke nakaze koje se izdaju za levicare. nebitno je potpuno.

Edited by vasudeva418
Link to comment
Pa te banke, tehnički i pravno gledano, nisu grčke banke, nego srpske. Naravno, u vlasništvu su strane banke, ali ne mogu tek tako da povlače depozite, niti da izvlače kapital van zemlje. I prošli put kad su pokušali, Jelašić ih je obananisao odmah.
prosli put, mislis nakon tog povlacenja koje je prouzrokovalo ogromnu traznju za evrima i pad sa 77 - posto ih je tada pustio....?
Link to comment
Upravo tako - opet se teza o socijalistickim korenima fasizma potvrdjuje a ovakvi momenti to obicno najjasnije pokazuju. Ono sto nedostaje u Grckoj je liberalni korektiv u politici i drustvu uopste, tj. deo ideoloskog spektra koji bi insistirao na smanjivanju drzave, rashoda, budzetskog deficita na vreme dok nije kasno. U stabilnim demokratijama gde taj liberalni korektiv postoji se obicno na izborima smenjuju levicarske vlade koje rado trose, prave dugove ali cesto koriguju i neke liberalno-konzervativne/desnicarske ispade, i one politicke snage koje insistiraju na vecoj fiskalnoj disciplini i manjoj drzavi. Grcka (ili Srbija) npr. taj korektiv nemaju i zato se samo trosilo sve sa demokratskim pokricem bez obzira ko je na vlasti. Ovaj sok sada bi mogao da rezultuje jacanjem onih ciji bi prioritet bio pravna drzava, smanjivanje drzavnog aparata, strogo kaznjavanje korupcije i uopste uvodjenje promena u neke stare, stetne navike. Bez toga je pitanje bankrota, totalnog raspada i drzavnog udara samo pitanje vremena.
E da se i ja slozim s Andurilom jedanput :)
Link to comment
Ne treba, može i uverenje o državljanstvu ili izvod iz matične knjige rođenih, pošto se mi Srbi najbolje razumemo u ekonomiju, politiku i sport.
Pa ti si uspeo u Nemackojj zato sto si Srbin. Il sam mozda pogresio :unsure:
Link to comment
UK12% budzetski deficit400% duga u odnosu na BDP, 3x veci od GrckogAli oni su too big to fail.
Pa i Grcka je proglasena za "too big to fail", inace im ne bi davali ove zajmove sad.
Link to comment
UK12% budzetski deficit400% duga u odnosu na BDP, 3x veci od GrckogAli oni su too big to fail.
Nije problem Grka njihov totalitet deficita i apsolutna veličina duga, nego to što oni ove godine nisu ni izbliza u stanju pokriti svoje programirane obveze. To valjda ima veze sa tim koliki im je realni™ sektor dug i širok. Pretpostavljam.
Link to comment
@gazza joj mojne molim te tom linijom.saznacemo ko je bio, verovatno su neke nakaze koje se izdaju za levicare. nebitno je potpuno.
cekaj, izvini - to je legitimna konsekvenca vitlanja molotovljevim koktelima na ulici. kada to rade nasi simpaticni drugari, rata i ostali, onda je fajn zato sto su to bangavi srpski anarhisti koji ni prozor od pola hektara ne mogu da pogode sa ulice. a kada to neko uradi vesto i precizno i ubije 4 ljudi, onda je to nakaza koja se izdaje za levicara. odluci se.
Link to comment
"U nasoj bezumnoj, napaljenoj borbi za besmislene ideale nezrelih, neophodno je spaljivati sluzbenike"Karl Marx, "Kapital 2, sudnji dan" 1863."... I zato braco, zbijmo redove sa nasim prirodnim saveznicima nacistima i izazivajmo nevine zrtve. Nakon salterusa, spalimo bebe luckih radnika"Mihail Bakunjin, "Anarhizam kao sredstvo ispizdjivanja forumske srednje klase koja radi u privatnim firmama" 1866.
aha, znači piše "u našoj fokusiranoj, proračunatoj borbi za pravedne ideale prosvetljenog dela čovečanstva, spaljivaćemo samo prazne objekte i vozila, osim ako se prethodnom kontrolom dokumenata ne pokaže da su u njima vlasnici krupnog kapitala".K. Marx, Ulični anarhizam for dummiesne stvarno, voleo bih da mi pojasnite kako to levičari nepogrešivo spaljuju i streljaju, a samo su glupi nacisti neselektivni.ili se slažeš sa vasudevom da samo psihopate pribegavaju tim sredstvima, a da se savremena levica gnuša nasilja? mislim da je ovo super prilika da malo izađemo iz ormara i sa šaljenja po bordu sa paljenjem i streljanjem pređemo na analizu kako bi to izgledalo u praksi, a cenim da si ti najpozvaniji da nam to apsolviraš.
Link to comment
A sto se tice placanja evo francuskog primjera:Francuska ce dignuti 6 milijardi eura na trzistu po kamati od 3% do 3.3% a pozajmice Grckoj po kamati od 5%
eto prilike malo i da se zaradi
Link to comment
Pa ti si uspeo u Nemackojj zato sto si Srbin. Il sam mozda pogresio :unsure:
Ne, pošto ne radim ni u jednoj od te tri oblasti u kojima narod nebeski briljira. Bilo je više "He who dares - wins, Rodders!"
Link to comment

Iz Njutarnjeg:

Dvoznamenkaste kamateZa sada se europski mirovinski i drugi investicijski fondovi pripremaju na veliki šoping najboljih vrijednosnih papira koji se mogu pojaviti na tržištu - obveznica zemalja sjeverne Europe, na čelu s Njemačkom. Novac za spas Grčke, dogovorenih 80 milijardi eura, dat će opet europski građani preko fondova koji će kupovati obveznice njihovih zemalja. Dio će svakako pokupovati i azijske zemlje koje su na globalnoj karti ‘u plusu’....Sada je jasno na što se, u stvari, svodi spašavanje Grčke ekonomije: umjesto da se sama dalje zadužuje po dvoznamenkastim kamatama, koje ne može platiti, za nju će se zadužiti pouzdane zemlje koje novac mogu dobiti s niskim kamatama. Proslijedit će ga Grčkoj koja se tako automatski rješava golemog tereta preskupih dugova.
eto prilike malo i da se zaradi
A možda se i ne zaradi.. rizik nije baš mali. biggrin.gif Edited by Roger Sanchez
Link to comment
aha, znači piše "u našoj fokusiranoj, proračunatoj borbi za pravedne ideale prosvetljenog dela čovečanstva, spaljivaćemo samo prazne objekte i vozila, osim ako se prethodnom kontrolom dokumenata ne pokaže da su u njima vlasnici krupnog kapitala".K. Marx, Ulični anarhizam for dummiesne stvarno, voleo bih da mi pojasnite kako to levičari nepogrešivo spaljuju i streljaju, a samo su glupi nacisti neselektivni.ili se slažeš sa vasudevom da samo psihopate pribegavaju tim sredstvima, a da se savremena levica gnuša nasilja? mislim da je ovo super prilika da malo izađemo iz ormara i sa šaljenja po bordu sa paljenjem i streljanjem pređemo na analizu kako bi to izgledalo u praksi, a cenim da si ti najpozvaniji da nam to apsolviraš.
Pa, pogledajmo statistiku levog i desnog terorizma...Desnicari i verski teroristi cine masovna ubistva jer im je cilj da izazovu bes i haos i kasnije se ponude kao cvrstorukasi koji ce dovesti stvari u red. Pogledaj ucinak italijanskih neo-fasista od 60ih na ovamo...A pogledaj Crvene Brigade, RAF i lude Grke...Levicarski teroristi zapravo vrlo retko i ubijaju. Grcki pogotovo (stotine napada na vojne i ekonomske i drzavne objekte i 0 zrtva u poslednjih nekoliko godina uz velike materijalne stete, sa druge strane, napadi fasista na anarhiste i komuniste i njihove bombe u socijalnim centrima odnele su mnogo zrtava). Ako ubijaju, radi se atentatima, precizno usmerenim. Ko je spalio banku, videce se. A sve i da su to uradili "pravi" levicari, nisu hteli da neko pogine (sto ih nece ni malo oprati). Razlike u srzi ideologije levice i desnice dovode i do razlike u akcijama.
Link to comment
Ne, pošto ne radim ni u jednoj od te tri oblasti u kojima narod nebeski briljira. Bilo je više "He who dares - wins, Rodders!"
Pa drago mi je. Tim su moje simpatije ka tvom vrcavom humoru i kvalitetu pisanja jos snaznije. To je nebitno za tebe, naravno.
Link to comment
×
×
  • Create New...