Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

........takođe, ne bih se ponosio time što su se u istim demonstracijama pronašli i desničari i levičari, no me ne iznenađuje s druge strane, na kraju krajeva svi su oni socijalisti, samo što su jedni s prefiksom nacional.
Upravo tako - opet se teza o socijalistickim korenima fasizma potvrdjuje a ovakvi momenti to obicno najjasnije pokazuju. Ono sto nedostaje u Grckoj je liberalni korektiv u politici i drustvu uopste, tj. deo ideoloskog spektra koji bi insistirao na smanjivanju drzave, rashoda, budzetskog deficita na vreme dok nije kasno. U stabilnim demokratijama gde taj liberalni korektiv postoji se obicno na izborima smenjuju levicarske vlade koje rado trose, prave dugove ali cesto koriguju i neke liberalno-konzervativne/desnicarske ispade, i one politicke snage koje insistiraju na vecoj fiskalnoj disciplini i manjoj drzavi. Grcka (ili Srbija) npr. taj korektiv nemaju i zato se samo trosilo sve sa demokratskim pokricem bez obzira ko je na vlasti. Ovaj sok sada bi mogao da rezultuje jacanjem onih ciji bi prioritet bio pravna drzava, smanjivanje drzavnog aparata, strogo kaznjavanje korupcije i uopste uvodjenje promena u neke stare, stetne navike. Bez toga je pitanje bankrota, totalnog raspada i drzavnog udara samo pitanje vremena.
Link to comment
Ja bih voleo da znam koliko ovde ima ekonomista? Posto vidim da konceptualista ima na stotine...
Diploma iz ekonomije kao preduslov za učešće na topiku. Kako se ranije nismo toga setili, ne bi sevao flame na 20 strana.
Link to comment
jes to sve šaljivo, no me stvarno zanima, levičari kad potpaljuju prvo pokucaju i priupitaju ima li koga od gnusnih kapitalista ili je vnutri pošten proletarijat, pa tek onda bacaju molotove?
jeba ga Gonzo demonstranata je bilo 100.000 a koliko njih je bacalo Molotovljeve koktele u banke?to su bili neki ujdomani, budale, skrenuti tipovi, fejk anarhisti, burzuji sa bombama, a mozda i desnicari. u svakom slucaju ubice.
Link to comment
pitanje iz laickog kornera za forumske bankare: sta je sa marfin, pireus, efg i ostalim grckim bankama u srbiji? oni su vec bili medju onima koji su povlacili depozite odavde pre vise od godinu dana - kada je kurs klizao sa 77 na 95. da li se ocekuje dalje izvlacenje para i sta nas u tom slucaju ceka sa kursom - mislim, znam sta nas ceka ali da li se moze predvideti koliko ce to devalvirati dinar.
Pa te banke, tehnički i pravno gledano, nisu grčke banke, nego srpske. Naravno, u vlasništvu su strane banke, ali ne mogu tek tako da povlače depozite, niti da izvlače kapital van zemlje. I prošli put kad su pokušali, Jelašić ih je obananisao odmah.
Link to comment
Diploma iz ekonomije kao preduslov za učešće na topiku. Kako se ranije nismo toga setili, ne bi sevao flame na 20 strana.
Ne secam se da sam tako nesto napisao. Ali ti si pametniji pa bolje znas.
Link to comment
The bank workers' union, OTOE, called a strike for Thursday to protest the deaths of their colleagues — two women and a man, aged between 32 and 36 — condemning the violence but saying that the deaths were the result of the government's move to impose austerity measures.Many banks in central Athens remained open despite the call for a strike, however."OTOE categorically condemns those who carry out such acts of violence," the union said. "But this tragic event that took the lives of three of our colleagues ... is the sad consequence of the anti-popular measures which stirred up public rage and the protests of hundreds of thousands of people."The union blamed politicians, the police and bank management for being "morally responsible" for the deaths."But serious political responsibility also lies with the government, which appears not to have calculated the size and the extent of the consequences" of the joint IMF and EU rescue package, it said.Associated Press
Link to comment
jes to sve šaljivo, no me stvarno zanima, levičari kad potpaljuju prvo pokucaju i priupitaju ima li koga od gnusnih kapitalista ili je vnutri pošten proletarijat, pa tek onda bacaju molotove?
"U nasoj bezumnoj, napaljenoj borbi za besmislene ideale nezrelih, neophodno je spaljivati sluzbenike"Karl Marx, "Kapital 2, sudnji dan" 1863."... I zato braco, zbijmo redove sa nasim prirodnim saveznicima nacistima i izazivajmo nevine zrtve. Nakon salterusa, spalimo bebe luckih radnika"Mihail Bakunjin, "Anarhizam kao sredstvo ispizdjivanja forumske srednje klase koja radi u privatnim firmama" 1866.
Link to comment
Ne secam se da sam tako nesto napisao. Ali ti si pametniji pa bolje znas.
A što si onda pitao koliko ima ekonomista?
Link to comment

A sto se tice placanja evo francuskog primjera:Francuska ce dignuti 6 milijardi eura na trzistu po kamati od 3% do 3.3% a pozajmice Grckoj po kamati od 5%

Edited by borris_
Link to comment
Diploma iz ekonomije kao preduslov za učešće na topiku. Kako se ranije nismo toga setili, ne bi sevao flame na 20 strana.
Ne treba, može i uverenje o državljanstvu ili izvod iz matične knjige rođenih, pošto se mi Srbi najbolje razumemo u ekonomiju, politiku i sport.
Link to comment
jeba ga Gonzo demonstranata je bilo 100.000 a koliko njih je bacalo Molotovljeve koktele u banke?to su bili neki ujdomani, budale, skrenuti tipovi, fejk anarhisti, burzuji sa bombama, a mozda i desnicari. u svakom slucaju ubice.
to su bili sigurno desnicari. levicari imaju samo jednu metu - dzipove. jedino ako se zgrada banke isprecila ispred istih. a i miline sape je odsekla sandra spoja.
Link to comment

@Pacey: da bi rasprava bavila i ekonomskim uzrocima problema. To je jos jedan aspekt i mislim da je znacajan. Jednako kao i rasprava o posledicama demonstracija i da li je levicar ili desnicar bacio koktel i da li su Grci lenji ili neorganizovani ili nesto trece.

Link to comment
×
×
  • Create New...