Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Jel ti uopste citas sta ti govorim? Kreditni paket je 100 milijardi evra. Ostrvo kosta, kazi ga, 20 miliona. Predlazes da prodaju ceo Egej?
Cekaj bre, pa sta bi sa nema prodaje rodne grude?Ili da se odmah predje na sledecu fazu, ljudi, ziva vaga, jes' da su takvi kakvi ih se ovde opisuje, ali dalo bi se probrati...Pa posle Afrika, neko zgodno parce, Nemci ostali Evropljani se u to razumeju, praksa, jbg.
Link to comment

koliko ce grka ostati ispod granice siromastva najavljenim mjerama i koliko se tacno smanjuju plate u javnom sektoru? koliko porez ide gore?kakva su ocekivanja od turisticke sezone?

Link to comment
koliko ce grka ostati ispod granice siromastva najavljenim mjerama i koliko se tacno smanjuju plate u javnom sektoru? koliko porez ide gore?kakva su ocekivanja od turisticke sezone?
bilo je vec reci o tome. Mislim da je beowl linkovao neku vest juce. Elem, dizu PDV sa 19 na 23. Takodje, oni imaju i nizu stopu PDV, 9%, i tu su mahom svi prehrambeni proizvodi. Cak mislim da postoji i 4.5% stopa, koja se primenjuje na stampu i knjige. Elem, ne znam da li ce nesto menjati sa ovim nizim stopama. Sto se tice smanjenja plata, tu se pominjalo neko nelinearno smanjenje. Prosecnog Grka koji radi u drzavnoj sluzbi ce da zakaci ne vise od 10%, ako sam dobro razumeo.
Link to comment
Slažem se ali neka gospodin blagoizvoli sručiti svoj bes na nekog konkretnog ravnodušnog rasistu umesto što naziva šugavim mediokritetom svakog ko radi od devet do pet.
ama sto se toliko potresas zbog pojma "sugavi medioktitet"? unsure.gif pa i ja sam u toj klasnoj ulozi, jbg, takav sam kakav sam i blizim se starosti i nisam iskocio iz egzistencijalnog proseka srednje klase sa svim mediokritetskim odrednicama koje ta klasa po definiciji nosi, isto tako radim od 9 do 5 od 10 do 7 popodne i to za izuzetnu platu od 400 evra za koju naravno da treba da se zapitam da li je zaradjena itd. a da ne pricam sto bi u neredima slicnim grckim i meni kroz radni prozor neko mogao ladno da zavfrljaci mototovljev koktel iako ne radim u banci jer, jebi ga, poludela masa uvek misli da su svi drugi krivi za njen bes i los polozaj u zivotu i sve tako to. moj povod za onaj post koji je kao "uvredio" citaoce ove teme je bio samo moj licni stav: MP40 i njegovi poprilicno emotivni, mladalacki postovi i reakcije na njegove postove, da li je toliki "greh" sto su mi simpaticniji njegovi postovi od postova-reakcija? i da ponovim: sta se koji djavo strecas na pojam mediokriteta, to kao neka zestoka uvreda ili sta? unsure.gif p. s. i uzgred napisano - nisam besan, nemam razloga da budem besan. na koga besan, na sta besan? moje je da prezivim dok sam ziv i da zivim najbolje sto umem, bobu hvala uspeo sam to i u malkice tezim vremenima nego sto su ova, verujem da cu uspeti i dalje dok sam ziv. kada umrem nece biti vise prezivljavanja laugh.gif p. p. s. zao mi je ako je iko moj prethodni post shvatio kao neku vrstu licne uvrede i zaista se izvinjavam svakome ko je to tako shvatio jer mi nije bila namera da ikoga vredjam Edited by Pontijak
Link to comment
Kakva zloba, o cemu ti pricas? Kakva Sicilija, kakva Kanarska ostrva? Pricam o nenaseljenim ostrvima. Aman, nisam pricao da treba Lefkadu i Krit da prodaju. Nema ovde zlobe. Ako su mogli da prodaju nenaseljeni Skorpios Onazisu, zasto ne bi prodali jos koje ostrvo sada kada su u finansijskog buli. Ako ce prodaja jednog nenaseljenog ostrva znaciti da ce 26 Eu drzava srazmerno manje finansirati pomoc Grckoj, onda je to sasvim legitiman predlog. Ili mislis da prosecni Nemac ili Danac treba cutke da gleda kako Grcka trosi pare ostatka unije?
Već sam rekao da bi im trebalo nekoliko hiljada takvih nenaseljenih ostrva da pokriju iole značajan deo trenutnog duga. To jednostavno nije rešenje.I dalje mi deluje previše cinično taj nastup: "Dragi moji, dali ste Onazisu pa dajte i drugima". To je bilo drugo vreme, druge okolnosti, skroz drugačija priča. Nije Onazis kupio tu stenčugu da bi vadio Grčku iz dugova.Prosečan Nemac je ćutke gledao kako njegova država odobrava Grčkoj dug na dug, bez ikakvog pokrića, od čega su profitirale nemačke banke i proizvođači oružja. Sada neka ćutke gleda kako se njegovim parama spasavaju te iste banke i proizvođači oružja. Jer bailout koji je EU odobrila Grčkoj nije pomoć grčkom javnom sektoru ili radnicima. Njihov standard ide u provaliju sa ili bez tog paketa, dočim isti služi prevashodno za stabilizaciju bankarskog sektora i sprečavanja potresa koje bi u velikim evropskim bankama izazvalo urušavanje tog sektora u Grčkoj.Kao da prosečan Nemac i Danac inače odlučuju na šta njihovi političari arče porez koji oni plaćaju... Nemoj padati na tu propagandu. Videli debeli kobasičari priliku da pobodu svoje zastave u neko toplo more pa se lože po medijima, iako je njima sto puta više nego Grcima u interesu da Evrozona opstane.
Link to comment
Ne ulazim u etnopsihologiju, ne privlaci me ta linija diskusije, i ne podnosim etnicke generalizacije, dosadne su brate.Ajmo mi ipak o makroekonomiji, to je, na kraju, tema price. I prodaja ostrva Nemcima, naravno.(Nego nisam uneo puno emocija, veruj mi, samo reagujem na ocigledne nonsense kao sto je ovo sa ostrvima: od mog iznosenja cena ostrva nisam ni stigao da pitam Pejsija da li zna da se pojedina ostrva nalaze na trzistu, bez kupaca, i do 10 godina, a pogotovo sada u doba krize ne bi bilo kupaca za bezvodne stene u kojima on vidi nekakav zestoki kapital)
ma dobro, za emocije sam pre svega mislio na (dragog-mi-skoro-istomisljenika) empejca..a ne mozes da izostavis etnopsihologiju ako hoces da analiziras makroekonomiju u Evropi. ne mozes ni u daleko globalizovanijim teritorijama, a kamoli ne ovde... taj Evro je jedini "opipljiv" identitet te unije koja je nastala kao ekonomska. ne daj boze da neki (gorepomenuti otac Svaba npr) udje u istoriju (kao majku/stub identiteta) pa da malom Fricu objasnjava zasto ne moze da mu napravi brata :D bez sale...on mi covek posalje nacionalnu studiju koliko su milijardi evra Nemci izgubili zato sto su u poslednjoj deceniji poceli da kasne 5-10min na posao/produzavaju pauzu za rucak kad je suncan dan, a ovaj brat dole nece kurcem da mrdne da popravi jednu rupu na putu u sred sezone jer je (onako mali, debeo i crn) toboze potomak Helenskih Grka...i da, nije etnicka generalizacija cinjenica da su oni jedini vise od nas bili pod Turcima. ne moze to bez posledica... (pritom ovi carevi ekonomski sada vise lice na ostatak Evrope nego svi mi zajedno)ali ok, uvazavam da te to smara i necu vise
Link to comment

Ja iskreno navijam da veliki bankari izduvaju, da im Grčka udari nitnu i da krene da samostalno, bez njihovog lihvarskog učešća, gradi svoju budućnost. Bilo bi dobro da neko već jednom krene tim putem, jer bi onda i drugi imali na koga da se ugledaju, a i rajfajzenima, jp morganima itd bi malko počela da bulja žvaće gaće. Da li zaista očekujem da se to dogodi? Pa, ne. Imali su Grci ohoho vremena i dosad u svojoj istoriji da izgrade napredno i bogato društvo, bez lihvarskog reketa, pa ništa (bar u poslednjih par hiljada godina). Ne vidim da je sada nešto mnogo drugačije. Deluje da oni i ne traže bolje društvo, već samo hoće pare. Oni se u stvari bore da i dalje imaju povoljne kredite, da se vikendom napijaju i šale sa kolegama sa posla, da imaju povoljan tarifni paket i tako to. Nemam, ponavljam, ništa protiv toga. Neka sami biraju svoj put. Ali izgleda da ovo nije nikakva revolucija, voleli mi to ili ne (a voleo bih da grešim), pa zato ne možemo da govorimo ni o kontrarevoluciji ni o kontrarevolucionarima, koje je ovde tako popularno prepoznati/etiketirati/izvikati, pa onda mazati govnima.

Nisam optimist... za 30 godina mi nije uspelo, mada... Nikad nije kasno. A do tada, radujem se svakoj pobuni protiv gadova, neredima, barikadama, razlupanim pandurima i spaljenim dzipovima. Male zivotne radosti...Uzecu i ja povoljan Sosijete Zeneral kredit jednog dana, naucicu da volim svoj posao na kom udisem filtrirani vazduh erkondisna i buljim u ekran. Molicu se za dobrobit gazde jer ce, dok njemu padaju mrvice, i moj stomak biti skoro pun. Vikendom cu se napiti i nasaliti sa kolegama sa posla. Bodricu Orlove i drkacu na Fajnal For... Poslacu Veranu Maticu SMS da narani smrdljivu neradnicku sirotinju. Cekacu strpljivo svoj red za napredak u nizu visu srednju klasu. Imacu frizider sa drzacem za vino. Moji Fejsbuk statusi odrazavace moje zadovoljstvo. MOci cu da ih apdejtujem cak i kad sam na slavi kod tasta jer imam fenomenalan tarifni paket. Jedva cekam momenat kada mi konacno nece biti vise jasno kako neko moze da se buni protiv bilo cega.
Pri čemu treba imati na umu da su poslovi u kojima se udiše filtrirani vazduh erkondišna i bulji u ekran, najčešće časni i pošteni i da neko, ipak, mora da ih radi a da pri tom ne zaslužuje da se oseća kao poslednje govno, kao što to ne zaslužuje ni radnik gradske čistoće ili ko god već, jer je izdržavanje porodice, ma koliko dosadno zvučalo, nešto što niko drugi neće da uradi umesto tebe.I na kraju, praktičan savet za MP40. Ne postoji povoljan Sosijete Ženeral kredit. Nemoj nikad da ideš kod njih.
Link to comment
slusaj ne smara me tvoja prica (koja je sasvim OK) nego nacin na koji neki drugi postavljaju stvari, nije ovo topic na kome se o tome moze pricati normalno. a sada idem da se kajem intenzivno zbog toga sto nemam moralno pravo da pisem na ovom topicu, a ipak pisem. imao bih da sam uzeo crveno barjace i sam stao pred Vladu Srbije, naravno. radim kao konj od 16. godine zivota i sad treba da se nekom pravdam zbog jednog dana opustanja tokom kojeg demonstracija nije ni bilo. zgadjen sam, jebote. Edited by vasudeva418
Link to comment
koliko ce grka ostati ispod granice siromastva najavljenim mjerama i koliko se tacno smanjuju plate u javnom sektoru? koliko porez ide gore?kakva su ocekivanja od turisticke sezone?
Evo još jednom:- Public sector pay frozen till 2014- Public sector salary bonuses - equivalent to two months' extra pay - scrapped for higher earners and capped for others- Public sector allowances cut by 20%- State pensions frozen or cut; contribution period up from 37 to 40 years- Average retirement age up from 61 to 63; early retirement restricted- VAT increased from 19% to 23%- Taxes on fuel, alcohol and tobacco up 10%- One-off tax on profits, plus new gambling, property and green taxes Grčka je generalno imala povećanje prihoda od turizma u prethodnih par godina ali ako se nasilje na ulicama nastavi sigurno će dobar deo turista promeniti destinaciju.
Link to comment
Da. Cutke je gledao kako se uvecava suma novca koju Grcka/njene banke duguje Nemackoj/nemackim bankama. Zasto je pozajmljivao lenjom grckom radniku kada je znao da ce tesko dobiti novac nazad? Naravno, ovo je druga strana urosevskog pojednostavljivanja, ali takva je i prica o prodaji napustenih ostrva da bi se smanjio dug od 300 milijardi evra. Kada se tako postave stvari Grcima se vise isplati da bankrotiraju.
Tačno.Bankrot i reprogram dugova umesto novog zaduživanja. To bi u ovom trenutku bilo u interesu Grčke.
Link to comment
Beowl, tvoj doprinos ovoj diskusiji je veoma veliki. Ipak, to nije sprecilo da se diskusija ponovo pretvori u razmetanje ravnodusnoscu, uz, moze se reci, i rasisticke kvalifikacije o lenjim nacijama itd. Takvo pisanje izaziva razumljivo besne reakcije.
Opet smo kod razmetanja ravnodušnošću. :isuse: Postoji jedan nesporazum, od početka diskusije: Mpejac se prosro gomilom (emotivnih) gluposti, nerad da prihvati bilo kakav smislen argument, da bi stigli do tvoje prethodne konstatacije.Dakle, čovek je podržao proteste, razbucavanje, itd, bez ikakvog smisla i cilja.Nekolicina diskutanata ukazala mu je na tu manjkavost, tj. da bi protesti bili smisleni ukoliko ne bi imali za cilj, a što imaju, očuvanje status quo-a, a što je naravno, nemoguće. Grci ne protestuju protiv krupnog kapitala, vlade, lopova koji su ih u ovo i uveli, ne, oni protestvuju da bi zadržali sistem kakav ih je i doveo u to gde se ovog trena nalaze.Tudum?I onda se Pontijak, ti i slični javljate da objasnite™ kako smo mi kojima ovo gore ne pije vodu mediokritetski ološ. Ajd uključi mozak malo.
Link to comment
Evo još jednom:- Public sector pay frozen till 2014- Public sector salary bonuses - equivalent to two months' extra pay - scrapped for higher earners and capped for others- Public sector allowances cut by 20%- State pensions frozen or cut; contribution period up from 37 to 40 years- Average retirement age up from 61 to 63; early retirement restricted- VAT increased from 19% to 23%- Taxes on fuel, alcohol and tobacco up 10%- One-off tax on profits, plus new gambling, property and green taxes Grčka je generalno imala povećanje prihoda od turizma u prethodnih par godina ali ako se nasilje na ulicama nastavi sigurno će dobar deo turista promeniti destinaciju.
hvala :)
Link to comment
Evo još jednom:- Public sector pay frozen till 2014- Public sector salary bonuses - equivalent to two months' extra pay - scrapped for higher earners and capped for others- Public sector allowances cut by 20%- State pensions frozen or cut; contribution period up from 37 to 40 years- Average retirement age up from 61 to 63; early retirement restricted- VAT increased from 19% to 23%- Taxes on fuel, alcohol and tobacco up 10%- One-off tax on profits, plus new gambling, property and green taxes Grčka je generalno imala povećanje prihoda od turizma u prethodnih par godina ali ako se nasilje na ulicama nastavi sigurno će dobar deo turista promeniti destinaciju.
Prateći nemačke medije koji izveštavaju o veoma negativnom odnosu Grka prema Nemcima koji ih pljuju po svim medijima, najverovatnije će seledeća turistička sezona biti veoma mršava što se tiče nemačkih turista.A oni nisu dolazili u baš malom broju na letovanje u Grčkoj.Krivi im Nemci što im ne daju pare da bi ih olako trošili Takođe i ovde postoji ogorman pritisak na nemačku vladu da se ne može tek tako rasipati novac nemačkih poreznih obveznika.Čak je i Wolfgang Scheuble javno izjavio da ukoliko se Grci ne drže plana štednje da će im pomoć Nemačke(22 mlrd.€) biti uskraćena Naučilo se na lezilebarošenje 30 godina i kad je došlo za naplatu kriva im EU...
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...