Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

Nezavisnost lošeg je loša nezavisnost!
da. bolje je da los zavisi od losijeg i uz to i glupog.evo ti primer.kad se raspise konkurs za tri mesta i jave se desetorica, neka tamo komisija izabere trojicu i onda obrazlaze zasto ih je izabrala, zar ne? dakle, objasnjava zasto su oni bolji od sedmorice koji su ispushili.a ti imas ovde situaciju u kojoj "komisija" obrazlaze zasto neke nije izabrala, i onda se umaze sopstvenim govnima.ovo je samo vrh ledenog brega. mastermajnd takozvane reforme pravosudja treba da nosi oznaku PIGLU, da mu se ljudi preventivno sklanjaju s puta.
Link to comment

Ja pričam iz ugla običnog građanina. Srpsko sudstvo ne valja ništa! Godinama, decenijama!U očaju ponekad poželim da bilo ko uradi bilo šta tamo! Makar i loše, samo da vidim da se nešto dešava! Pun mi je kufer više "mi smo super, ne sme niko da nas dira" filozofije. Treba sad u nedogled da se ide na drugi, treći... stepen, a pravda da se izbori negde u Strazburu, dok sudije imaju na hiljade predmeta na čekanju, pa opet bar 500 na drugi stepen... Pa neki skandal, pa neka korupcija, pa neka zdravom-razumu-uvredljiva presuda, pa Velja dobije slučaj za mesec dana, a Ješić čeka 5 godina...Pitao sam ljude iz pravosuđa da li su uopšte svesni kolika su kočnica ovom društvu jer mi se generalno čini da ti ljudi nemaju svest o realnoj situaciji. Nesposobni su da pogledaju širu sliku, malo sa strane. Da shvate da bi se i korupcija i nemar i prevare i zluopotreba i nasilje... značajno smanjili u ovom društvu samo kada bi oni radili svoj posao bolje!Poštenje i efikasnost. I dalje verujem da je većina ljudi u pravosuđu poštena. Zašto se oni sami ne obračunaju sa trulim jabukama? Kada to pokuša država naravno da će da zasere, šta god uradila. Šta je sa efikasnošću? Jel i tu izvršna vlast problem? Doduše, da ne bi izvršne vlasti nesrećni Dejan bi čekao suđenje bar nekoliko godina... Ne valja, menjajte da ne bi vlada menjala.

Edited by Idioteque
Link to comment
Da pitam ja vas pravnike našto - koliko je razvijena svest u samom pravosuđu da je upravo ono najveća kočnica transformacije ove države u pristojno mesto za život?Nebitno da li je Miloševićevo, Koštuničino, Tadićevo... pravosuđe je užasno! Otiđite na bilo koji informativni sajt i rendom iz arhive iskopajte vesti za određeni datum - sigurno ćete naleteti na nekoliko sranja uzrokovanih lošim pravosuđem. A ja sve vreme slušam kako su neke reforme nepotrebne, kako se neko neovlašćeno petlja u pravosuđe, kako se mora po svaku cenu odbraniti nazavisnost sudstva... Nezavisnost lošeg je loša nezavisnost!
Ljudi koji rade u pravosuđu najveći su pobornici njegove reforme.Ogromna većina njih. I imaju veoma razvijenu svest o tome šta u sistemu ne valja i šta bi trebalo i kako preurediti. Ne samo da imaju svest nego su imali i imaju brojne predloge i inicijative u tom pravcu. Ono što nemaju to je dovoljno uticaja i moći da nateraju egzekutivu da ove predloge barem razmorti. A zašto nemaju dovonjno uticaja i moći? Zato što im je politička moć ravna nuli jer se oni politikom ne bave niti ih to interesuje.Pričam o ogronmoj većini ljudi koji su svoje karijere usmerili i gradili u pravosuđu. Politika vs. struka. Politika uvek pobeđuje.Plastičan primer bio bi sledeći. Da bi postao sudija recimo, treba da završiš pravni, volontiraš(radiš za dž) odrđeno vreme u sudu, da budeš pripravnik i šljakaš za 20.000 dve godine minimum, da položiš pravosudni, da odradiš saradnički staž još minimum tri ili četiri godine za bednu kintu dok ne stekneš uslov da budeš biran. Pa onda da sačekaš da bude izbora nekakvih i da na njima prođeš. Da bi postao ministar, pomoćnik ministra ili nešto slično dovoljno je da si član stranke na vlasti ili njen simpatizer, fax je poželjan, radno iskustvo nije bitno, prijemčivost za "sugestije" odozgo se podrazumeva, poznavanje pravnih propisa i državnog uređenja je prednost ali nije neophodno. Sve to možeš da završiš za kratak vremenski period ako imaš leđa ili si dovoljno "lojalan" partiji i ne mariš preterano za stvari kao što su lični integritet i slične gluposti. I kad se tako proguraš postaješ "ekspert" zadužen za reformu ovoga ili onoga i onda napraviš golemo sranje pošto realno pojma nemaš. Ali imaš poziciju.Pravosuđe je najslabija grana vlasti u smislu da ima najmanje mogućnosti da se štiti od uticaja sa strane i obezbedi sopstvenu poziciju. To nije specifikum Srbije, tako je manje više svuda. Politika po definiciji ima tendenciju da stavi šapu na pravosuđe. To se radi tako što kroz izbore, kao što su recimo bili ovi poslednji, infiltriraš ljude u sistem kako bi ga kontrolisao. Kontrolišući ga na taj način ti ga istovremeno i kvariš i kada se to radi duži vremenski period više nije moguće(spolja) napraviti razliku ko je stručan a ko ubačen. Kvalitet rada i efikasnost opada ali tebe za to i nije briga jer bitno je nešto drugo. Za rezultat dobiješ pravosuđe lišeno bilo kakvog autoriteta koje držiš pod kontrolom, kome niko ne veruje. U takvoj situaciji veoma lako možeš da atekuješ na sudiju koji je doneo odluku koja ti nije po volji. Javnost je uz tebe, ti si na "pravoj" strani, krivica je uvek na nekom drugom mestu. Dobiješ apsurdnu situaciju, obrnutu sliku.Odgovor na tvoje pitanje bio bi, da. Ljudi u pravosuđu su svesni da ovakav sistem ne vodi nikuda i da je više kočnica nego garancija za ostvarivanje prava i pravde. Oni čije su karijere iskreno i profesionalno vezane za pravosuđe svesni su i znaju i način kako bi ono moglo da bude organizovano tako da ostvaruje svoju svrhu. Na nesreću taj način bi skoro u potpunosti lišio izvršnu vlast one vrste uticaja koju ona veoma želi da ostvaruje u pravosuđu, onog uticaja koji polako ali sigurno lomi kičmu pravosudnog sistema. Ovo što je sprovedeno nije reforma nego kvarenje pravosuđa. Pravosuđa koje je ionako debelo bilo načeto nebrigom i diletantizmom onih koji su zaduženi da stvore mogućnosti za njegovo normalno funkcionisanje.Što se nezavisnosti tiče ona je ustavni princip. Nismo ga mi smislili, princip je univerzalni i postoji sa debelim razlogom. Ukinuti ga bilo bi isto kao i ukinuti neka druga Ustavom garantovana prava, pravo na život, slobodu kretanja..... Edited by Ted
Link to comment
čije god da je ne valja ni pišljiva boba i treba vas razbucati ko beba zvečku, branite se međusobno bez obzira o kakvim brljotinama je reč ko da ste sekta.s tim u vezi dajem podršku svakom ko kara vašu cenjenu profesiju.
U poređenju sa tobom, ovi što su pevali pesmu Brankici su engleska aristokratija. Ako nemaš da kažeš ništa pametno, onda nemoj ni pisati, možemo živeti i bez glupih uvreda.
Link to comment
je l' mozes da objasnis sta podrazumevas pod legalizmom? ovaj non sequitur koji je tu naveden kao nekakav mamac za "legaliste" ukazuje na to da imas nekakvo anegdotsko poimanje legalnosti.inace, za pandura vazi slicno. njegova pogresna procena sama po sebi ne znaci da ga treba disciplinski kazniti.kada bi stvari bile linearne kao sto ti zamisljas, to bi znacilo da sudiju cijih je 100% odluka do juce potvrdjeno u drugom stepenu, sada treba disciplinski goniti zbog jedne greske. ili da pandur koji pogresi u proceni da nekome treba zastita automatski podleze gonjenju, bez obzira na dotadasnje licne statistike. da ne govorimo o tome sto ima situacija u kojima bi i razuman i pazljiv benevolentan covek pogresio. ima cak i situacija u kojima bi dobar strucnjak pogresio.obaska sto se kao povreda pravila struke pre moze kvalifikovati neko uskracivanje neophodne zastite (pa onda nezasticeni strada), nego ovo sto pominjes.
legalizam u smislu u kojem se koristi u ovom slucaju - isto je kad ti preti pripadnik grupe koja je poznata po nasilju i vandalizmu i clan pevackog drustva jer smo svi isti pred zakonom. legalizam u smislu da nije bitno da li policija smatra da je pretnja osnovana ili ne jer su policija i sud razlicite sluzbe i sva ostala objasnjenja koja su navodjena a bas nemaju veze sa zdravim razumom. naravno da svi znamo da su pretnje bile ozbiljne, da je zena i dalje u opasnosti i da su optuzeni trebali biti kaznjeni tako da ove price o legalnoj odluci ne piju vodu. sto se tice policijskih i sudskih gresaka to pretpostavljam zavisi od toga kakve su greske i koliko cesto se ponavljaju. ja bih rekao da je policija bila u pravu sto je dodelila zastitu a sud je pogresio sto nije kaznio optuzene pa mi je zato palo na pamet da pitam hoce li iko ko brani sudsku odluku i pomisliti na to da je policija dodelila obezbedjenje za uvredu sto je nebulozno. i da, preterano sam simplifikovao ali uglavnom da bih probao da okrenem pricu, da vidim da li ce se branioci odluke upitati zasto je policija uradila to sto je. odlazim iz rasprave, zaista nemam nameru da se raspravljam oko toga da li je pretnja navijaca javnoj licnosti koja se bavi raskrinkavanjem nezakonitih poslova fudbalskih klubova uvreda ili ozbiljna pretnja. osobito u srbiji.
Link to comment
Ja pričam iz ugla običnog građanina. Srpsko sudstvo ne valja ništa! Godinama, decenijama!U očaju ponekad poželim da bilo ko uradi bilo šta tamo! Makar i loše, samo da vidim da se nešto dešava! Pun mi je kufer više "mi smo super, ne sme niko da nas dira" filozofije. Treba sad u nedogled da se ide na drugi, treći... stepen, a pravda da se izbori negde u Strazburu, dok sudije imaju na hiljade predmeta na čekanju, pa opet bar 500 na drugi stepen... Pa neki skandal, pa neka korupcija, pa neka zdravom-razumu-uvredljiva presuda, pa Velja dobije slučaj za mesec dana, a Ješić čeka 5 godina...Pitao sam ljude iz pravosuđa da li su uopšte svesni kolika su kočnica ovom društvu jer mi se generalno čini da ti ljudi nemaju svest o realnoj situaciji. Nesposobni su da pogledaju širu sliku, malo sa strane. Da shvate da bi se i korupcija i nemar i prevare i zluopotreba i nasilje... značajno smanjili u ovom društvu samo kada bi oni radili svoj posao bolje!Poštenje i efikasnost. I dalje verujem da je većina ljudi u pravosuđu poštena. Zašto se oni sami ne obračunaju sa trulim jabukama? Kada to pokuša država naravno da će da zasere, šta god uradila. Šta je sa efikasnošću? Jel i tu izvršna vlast problem? Doduše, da ne bi izvršne vlasti nesrećni Dejan bi čekao suđenje bar nekoliko godina... Ne valja, menjajte da ne bi vlada menjala.
Ne pišeš ti iz ugla običnog građanina, već iz ugla ostrašćenog građanina koji vrlo slabo poznaje temu o kojoj piše, i shodno tome donosi pogrešne zaključke. Da li ti uopšte znaš koliko sudovi u Srbiji imaju predmeta u radu ? Samo u 2008. godini su sudovi u Srbiji imali 2,5 miliona predmeta u radu, a od toga su u toj godini rešili oko 1,7 miliona predmeta, što dođe oko 7 do 8 hiljada predmeta na dan (računam samo radne dane). Istražni sudija Opštinskog suda u Nišu je primao po 74 predmeta mesečno ili oko 3 svakog dana, a sudija koji radi radne sporove u Kraljevu je primao po 75 predmeta radnih sporova mesečno. Naravno, niko od vas o ovome ništa ne zna, niti vas to zanima, ali ste zato vrlo spremni da na osnovu 50 medijskih eksponiranih suđenja u poslednjih 5 godina donosite zaključke o pravosuđu u celini, iako u životu nikad u sud niste kročili.Kažeš, ide se po pravdu u drugi i treći stepen - pa ide se i u Americi, Engleskoj, Nemačkoj - suspenzija i devolucija nisu izmišljeni u Srbiji, već su tekovina i kontinentalnog i anglosaksonskog pravnog poretka.Kažeš, ide se po pravdu u Strazbur - Srbija je dobila više od 50 % sporova pred tim sudom koji su ušli u meritorno odlučivanje, uključujući i one koji se odnose na dužinu postupaka. Ako ne veruješ, uzmi u ruke Službeni glasnik pa čitaj, tamo se te presude objavljuju.Kažeš, sudovi u Srbiji su spori - pred Kantonalnim sudom u Ženevi imamo spor u kojem švajcarski sud ne može četiri godine da odluči samo o tome da li je nadležan za suđenje ili ne, a početak suđenja se i ne nazire. U Nemačkoj imamo istragu protiv tipa koji nas je zapalio za 100 k evra za popravku neke mašine, a koju nemački tužilac i sud vode duže od dve godine. U Americi imamo tužbu koju američki sud ne može da uruči tuženom šest meseci, jer je isti na nepoznatoj adresi. U Albaniji nam sud drži godinu dana u fioci optužnicu protiv bivšeg šefa predstavništva koji je na svoj privatni račun prebacio 50 k evra firminih para. U Alžiru vodimo spor protiv dužnika 7 godina, a Vrhovni sud je po našim revizijama dva puta ukidao odluke nižih sudova i vraćao ih na početak. U Kini ne možemo 5 godina da sprovedemo odluku ICC arbitraže iz Pariza zbog opstrukcije kineskih sudova. Seti se svega ovoga kad budeš opet pisao o sporosti srpskih sudova.Kažeš, zdravom razumu uvredljive presude - pa presude se i ne donose po zdravom razumu, već po zakonu, makar taj zakon bio nepošten i nepravedan. Ako vam se zakoni ne dopadaju, obratite se parlamentu, on ih donosi, a ne sudovi. Dobar sudija je onaj koji dosledno primenjuje zakon, a ne onaj koji razmišlja da li je isti u skladu sa "zdravim razumom" i da li je pravedan.Stoga je moje pitanje tebi da li si ti i ljudi poput tebe svesni kolika ste kočnica ovom društvu, jer mi se čini da niste svesni realne situacije - ne znate osnove ustrojstva države, ne poštujete srpske sudove, nipodaštavate njihove odluke, izbegavate obaveze utvrđene tim odlukama. Nesposobni ste da shvatite širu sliku, da bi se efikasnost pravosudnog sistema ove zemlje poboljšala kada biste vi izvršavali svoje obaveze, uredno prijavljivali promene adresa i ne biste izbegavali prijem pošte, odazivali se na pozive suda, plaćali sudske takse, izbegavali da namerno i maliciozno odugovlačite postupke, poštovali njegove odluke, a ne kao sada, da činite sve u vašoj moći da sud maksimalno degradirate i marginalizujete, i izbegnete procesne i materijalne obaveze. Ne mogu se tražiti engleski sudovi, a da se stranke i izvršna vlast ponašaju kao u Srbiji - taj je proces uzajaman i pretpostavlja poštovanje suda, a ne njegovo omalovažavanje, koje je kod nas postalo pomodno.Da se razumemo, ne mislim ja da je pravosuđe u Srbiji sjajno, daleko od toga - ono vapi za hitnim poboljšanjima, i stručnim i materijalnim, jer je situacija vrlo loša. Ipak, čini mi se da, osim entuzijasta iz samog pravosuđa, poput Teda, retko ko želi da pravosuđe profunkcioniše, jer će svi morati da budu odgovorniji i disciplinovaniji, a to ljudima sa ovih prostora najmanje godi.
Link to comment

kad bih hteo da budem zao mogao bih na osnovu tvog posta da zakljucim da nam je sudstvo skoro na nivou svajcarskog, da svi u sistemu rade sjajno, samo jos kada bi zli gradjani bili odgovorniji...imam tu (ne)srecu da zivim u malom gradu tako da znam da je velika broj sudija (vecina!) korumpirano. na osnovu toga mogu da izvedem zakljucak da nam je sudstvo, kao i sve ostalo, u totalnom kurcu.editnekako mi se cini da se, kada neko kaze da nam je sudstvo u totalnom kurcu, vi vredjate kao da neko vas licno napada. to nije nikakva generalizacija, to je opis stanja koji moze da se primeni na bilo koju drugu instituciju u srbiji bez greske. otac mog najboljeg druga je sudija apelacionog suda i jedan je od najpostenijih ljudi koje sam upoznao. uslovi u kojima ti ljudi rade su nehumani. oni bukvalno rade po ceo dan. svaki put kad odem kod njega covek cita predmete i radi kuci. bukvalno kuca-poso, poso-kuca.

Edited by kojot
Link to comment

Ayatolashe, lepo si ti nama sve ovo objasnio. Mene zanima nesto mnogo prozaicnije. Lik ima 30 (i slovima: trideset) prijava policije zbog izvrsenja raznih prekrsajnih i krivicnih dela koja je napravio nekoliko godina unazad. Dje je ba zapelo? Kakav je to pravni sistem koji ne moze toliko godina da otpocne jedan jedini proces od ovih 30. Ne kazem da ga zavrsi, ne kazem da ga privede kraju, kazem makar da ga zapocne. I sad taj lik bude, recimo, vodja (sto je vrlo verovatno), nalogodavac i inspirator ovih "klinaca" koji su se malo zezali na stadionu bez ikakve zle namere. Plus je mnoga od tih 30 dela, bar ova grupna, obavio zajedno sa tim horom beckih decaka sa juzne tribine.I sad, sta imamo na racunu. Vozd se ne procesuira godinama iako je nakupio zavidnu gomilicu krivicnih i prekrsajnih dela. Doglavnici mu odlaze sa sudjenja jer ih sud ne shvata ozbiljno. Zeni je upucena direktna pretnja smrcu, zezali se oni ili mislili ozbiljno. Ne znam, druze, ali ja da sam na mestu Brankice Stankovic ozbiljno bih se zabrinuo.

Link to comment

ocajna ste reklama za opoziciju pravosudnoj vlasti. ako vam je ovo argumentacija onda jedino sto normalan covek moze da uradi je da stoji sa strane i gleda svoja posla dok se medjusobno marishete do (nadam se skore) smrti (u profesionalnom smislu). pozivati se na 150 godina istorije prava u srbiji je stvarno no comment argument a od toga je barem 135-140 bilo u nekoj od kategorija kao sto su diktatura, totalitarni (u nekakvoj formi) rezim, ratno stanje itd.

Link to comment

harpere, gazouz dužno poštovanje, koje je iskreno, mislim da ovo ovde ne vodi nikuda i da se ne razumemo zato što je teško voditi diskusiju o pravosuđu sa nekim ko o njemu ima samo površnu predstavu. ne stavljam vam ovo na teret niti želim da impliciram kako nemate pojma, samo konstatujem da nemate dovoljno informacija da bi smo o temi vodili smisleniju diskusiju od ove. imate pravo na svoje mišljenje i ja to poštujem. verovatno i vi u kontra smeru.oni koji me poznaju, a ima tu i forumaša poprilično, veoma dobro znaju da sam jedan od najoštrijih kritičara stanja u srpskom pravosuđu. znaju i za moj profesionalni angažman i da sam učestvovao sa kolegama u izradi brojnih analiza i predloga raznih zakona i drugih propisa kako bi se ovaj čvor rapetljao. znaju i koliko sam i kako pizdeo zato što su iskreni napori mojih kolega i mene nailazili na zid, ćutanje, omalovažavanje i slično od onih koje sam u prethodnim postovima napao. sa punim pravom. znaju i za neke posledice koje sam trpeo. međutim to što neki nemaju sluha, znanja ili hrabrosti da se upuste u ozbiljnu i pravu reformu ne daje mi pravo da napadam kompletno pravosuđe i hiljade poštenih ljudi koji u njemu rade, niti da gazim ili napadam neke osnovne principe moje struke i predlažem suluda rešenja po principu "kako mali perica zamišlja da...."ako me pitate zašto ovde nisam izložio tu svoju kritiku pravosuđa to je naprosto zbog činjenice da je previše kompleksna tema i da orgomna većina ne bi mogla to da pohvata niti bi je to interesovalo niti se na forumu razglabaju takve priče o bilo kojoj temi pa i o pravosuđu. a verujte mi da je moja kritika mnogo žešća od vaše( ne verbalno) i da u suštini svi težimo istom. samo što stvari gledamo iz ugla u kome se nalazimo pa može da izgleda da smo u nekakvom sukobu ili nesporazumu.

Link to comment
harpere, gazouz dužno poštovanje, koje je iskreno, mislim da ovo ovde ne vodi nikuda i da se ne razumemo zato što je teško voditi diskusiju o pravosuđu sa nekim ko o njemu ima samo površnu predstavu. ne stavljam vam ovo na teret niti želim da impliciram kako nemate pojma, samo konstatujem da nemate dovoljno informacija da bi smo o temi vodili smisleniju diskusiju od ove. imate pravo na svoje mišljenje i ja to poštujem. verovatno i vi u kontra smeru.
Argument o informisanosti u mom slucaju ti ne igra. Ne zato sto jesam informisan vec zato sto se moje ucesce na ovom topiku svodi na postavljanje pitanja. Dakle, ako bi mogao da mi odgovoris na prethodno pitanje koje sam postavio Ayatollahu umesto sto me gadjas tvojim CV-jem u ciji sadrzaj uopste ne sumnjam, bio bih ti jako zahvalan.
Link to comment

ja to sto si napisao mogu da prihvatim zato sto verujem u dobre namere ali po argumentaciji koji su izlozio za ovaj konkretni slucaj oslobodjenih navijaca, tesko mi je da to progutam. iz vasih prica vidim samo nekakvu nategnutu esnafsku solidarnost i nista vise, zao mi je ako bi vi voleli da to izgleda drugacije ali vidim da nisam jedini koji ima taj utisak. prosto, ovo je toliko pogresno da je ociglednije nego balvan u oku i prosto priziva nesto sto je jedan covek napisao pre 40-tak godina:"izmedju prava i pravde postoji razlika od koje često zavisi i ljudski život. ona nije u tome što pravo često nije u pravu, a pravda je to uvek, već možda u tome što je pravo uvek samo ljudsko, a pravda u sebi ima i nečeg više nego ljudskog"

Link to comment
Argument o informisanosti u mom slucaju ti ne igra. Ne zato sto jesam informisan vec zato sto se moje ucesce na ovom topiku svodi na postavljanje pitanja. Dakle, ako bi mogao da mi odgovoris na prethodno pitanje koje sam postavio Ayatollahu umesto sto me gadjas tvojim CV-jem u ciji sadrzaj uopste ne sumnjam, bio bih ti jako zahvalan.
Ok, dakle krivične prijave.Naveo si primer nekog lice koje ima 30 krivičnih prijava.Ne znam koje je lice u pitanju tako da mogu samo načelno. Prvo što treba da znaš jeste da krivična prijava ne znači ama baš ništa. Ja mogu u narednih 5 dana da podnesem 30 krivičnih prijava protiv tebe i ti bi formalno bio u rangu sa navedenim licem. U krivičnoj prijavi, naročito onoj koju podnosi policija, treba da budu navedeni i neki dokazi ili da se ukaže na to gde se oni nalaze i kako do njih doći. Na žalost, iz iskustva znam da policijske prijave veoma često ne sadrže valjane dokaze niti je policijska istraga sprovedena dobro. Ili nije ni sprovedena. U tom slučaju po prijavi je ili nemoguće postupati ili treba jako puno vremena i rada da bi se došlo do nekakvog dokaza koji pi mogao da posluži za optuženje. Zbog navedenog nekada prođe puno vremena između podnošenja prijave i optuženja a nekada i ne dođe do optuženja jer dokaza neprosto nema ili ih nije moguće pribaviti.Tako, u primeru koji si naveo moguće da je to lice zaista izvršilo 30 krivičnih dela, moguće je da je izvršilo 2 ili 3 od kojih jedno ili ni jedno ne mogu da dokažem pred sudom na valjan način. Broj krivičnih prijava ne znači ništa, samo dokazi se računaju.A kao što rekoh neretko u prijavama nema nikakvog dokaza ili to što se navodi u prijavi nije ili ne može da se koristi kao dokaz.edit: i kao što rekoh nisam imao nameru da te diskfalifikujem , samo da pojasnim neke stvari. što se mene tiče odgovoriću na svako pitanje ako znam odgovor. Edited by Ted
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...