Jump to content
IGNORED

Pekić


Indy

Recommended Posts

Te prodavacice kao Josip Broz koji je pomesao Dragoslava Mihailovića i Borislava Mihajlovića-Mihiza. Kritikujujuci predstavu koja je trebala da se igra po romanu "Kad su cvetale tikve" Dragoslava Mihailovića kritikovao je pogresnog coveka - Mihiza koga je nazvao “Mikaz” i njegove “Tikvice”. Ovo pisem po secanju, nadam se da ja nisam nesto pobrkala, sigurno ima neko ko ce lepse srociti ovu anegdotu, a mozda ima i u "Autobiografiji o drugima".Na jednom forumu, decko mi posalje PP i pita da li je Krotka novela Dostojevskog, ja mu odgovorim da je prvi koji je pogodio, neverovatno je da veliki broj forumasa na raznim forumima ne zna, misli, mozda, da je to neka sprava za krocenje divljeg zverinja :P .Njegovo sledece pitenje je bilo : Ako nije tajna, koliko imas godina ? :isuse:
Krotka, izašla si iz teme. Da ti odgovorim i da ne ofttopikujemo više. :) Znam i ja za tu anegdotu, ali mislim da je isfrizirana. Mislim da je Tito time pokazao svoj odnos prema knjizi, a znamo i šta bi posle s predstavom. Predsednik nam je bio sklon umetnosti, voleo i filmove i pozorište, a na noge su mu stalno išli pevači od folka, preko popa i roka, do opere. Odavno je bila jedna emisija Mire Adanje-Polak u kojoj je intervjuisala nekog njegovog lekara. Čovek je dugo odbijao intervju, a u samoj emisiji je pravio pauze do 2 min. pre nego što bi progovorio. Na pitanje: Šta mislite da je Tito bio po nacionalnosti?, ovaj je odgovorio: Ja mislim da je bio Nemac. Govorio je 16 jezika, a pola nemačke književnosti je znao napamet.Nije loše biti sprava. Takoreći si već ušla u budućnost. :)
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    21

  • Indy

    17

  • porucnik vasic

    15

Zavrsio pre neki dan Novi Jerusalim. Mnogo dobro. Narocito ona prica o lovcu na vestice u Engleskoj. Ta mi bas legla.Inace, ipak imaju Vampira u biblioteci ovde :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • 3 months later...
Ljiljana Pekic[/url]']Na današnji dan se pre 81. godinu rodio se Borislav Pekić. Baš se pogodilo da na ovaj njegov dan bude objavljeno u Politici da će najpoznatije Pekićeve romane izdavačka kuća „Laguna“ iz Beograda da objavi tokom naredne tri godine. Ove godine će biti objavljeno Besnilo, roman koji pripada londonskom opusu stvaralaštva Borislava Pekića, zatim Atlantida (epos), pa antropološki roman 1999, zatim Kako upokojiti vampira, Uspenje i sunovrat Ikara Gubelkijana, Odbrana i poslednji dani, Novi Jerusalim, i tako dalje. Da li može da postoji lepši poklon na ovaj njegov dan?
Link to comment
  • 9 months later...

Ne znam di drugo da stavim pa ajd ovde. Conan-The-Barbarian-2011-Movie-Poster.jpgvs1999-borislav_pekic_v.jpg (iliti ovde) :isuse:edit: neka neki zagrizeni filmofil baci pogled i na ove druge dve, kapiram da se i one daju negde pronaci

Edited by goofs
Link to comment
Ne znam di drugo da stavim pa ajd ovde. Conan-The-Barbarian-2011-Movie-Poster.jpgvs1999-borislav_pekic_v.jpg (iliti ovde) :isuse:edit: neka neki zagrizeni filmofil baci pogled i na ove druge dve, kapiram da se i one daju negde pronaci
ovo je stvarno blasf... Bar da su angazovali negog, tutnuli mi postojece stanje, te instruisali da ko-lazira. Ne mogu da verujem. Pride neke se nose.
Link to comment
:isuse:edit: neka neki zagrizeni filmofil baci pogled i na ove druge dve, kapiram da se i one daju negde pronaci
Za Atlantidu su uzeli poster filma The Core iz 2003. 5251081_orig.jpgatlantida-borislav_pekic_v.jpgNe prepoznajem omot Besnila, a baš me zanima da li na tim izdanjima piše ono najosnovnije o koricama - autor fotke, slike i sl.
Link to comment
Pa sta si ocekivao od Lagune?
Pa ono, neki minimalac profesionalizma? Puno li je? <_< Kauer za Besnilo mi deluje kao neki prastari zombi horor, ali ih nisam gledao dovoljno puno da prepoznam :) a za autora fotografije, kapiram da ce staviti photoshop baju koji je uklonio Konana :D
Link to comment
Pa ono, neki minimalac profesionalizma? Puno li je? <_< Kauer za Besnilo mi deluje kao neki prastari zombi horor, ali ih nisam gledao dovoljno puno da prepoznam :) a za autora fotografije, kapiram da ce staviti photoshop baju koji je uklonio Konana :D
Autor fotografije: "neki klinac iz komsiluka"
Link to comment

Au kakvo jadno i bedno ponižavanje Pekića! Šta bi se desilo kad bi sad neko treće lice tužilo Lagunu za plagijat? Ili bi morao da ih tuži autor plakata? Kako da dođemo do autora plakata i nahuškamo ih najstrašnije?

Link to comment

aha, sigurno ce se Warner mnogo uzbuditi zbog omota knjige sa tirazom od 1.500 primeraka. inace urednik edicije je Aleksandra Pekic, cerka Borislava Pekica, i izgleda da je nju prevario neki "dizajner", pa ako budete dizali frku imajte u vidu da cete time pogoditi ne samo Lagunu nego i Pekiceve najblize.

Link to comment

Pa neka ona tuži dizajnera. Apsolutno verujem da nije mogla znati da su korice plagijati, kao što verujem da ne bi tako nešto svesno uradila delu svog oca. Ali neko za ovo mora da nadrlja debelo, na šta bre to liči, pa nisu to ljubavni vikend romani!

Link to comment
Pa neka ona tuži dizajnera. Apsolutno verujem da nije mogla znati da su korice plagijati, kao što verujem da ne bi tako nešto svesno uradila delu svog oca. Ali neko za ovo mora da nadrlja debelo, na šta bre to liči, pa nisu to ljubavni vikend romani!
nesto ce biti uradjeno, jos ne znam sta, ali znam zasigurno da nikome nije svejedno zbog ovoga
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...