Jump to content
IGNORED

Pekić


Indy

Recommended Posts

Obrisali nam argumentovanu raspravu!Dakle, sta se ima prigovoriti Djilasovoj (original Djido) progresivnosti? Pogotovo sa koljacke tacke gledista? Sta tacno znaci kad ti cetnici kazu da si nazadan? Jel to u normalnom svetu zapravo dobro ili se zaista gleda to prema cetnicima, po principu: nazadniji od cetnika = australopitekus, protozoa?

Link to comment
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    21

  • Indy

    17

  • porucnik vasic

    15

ovde se prica o pekicu, o njegovim knigama, ideoloskim stavovima, promenama misljenja i svemu sto je u vezi sa njim.ne o cedi, ne o drazi i svakako ne razmenjivanje uvreda.

Link to comment

Ђидов мали је о Пекићу написао оно што и ја пре него што бејах проглашен особом са бујном маштом у најмању руку. Драго ми је да је прича потврђена са потпуно супротног идеолошког становишта. Мени лично никада није била јасна та идеолошка нетрпељивост европске левице према ствараоцима који имају другачији идеолошки светоназор. Мени је потпуно бесмислено да тврдим да је Татлин лош архитекта зато што је црвен или Ејзенштајн лош режисер. То инсистирање на моралној и идеолошкој непогрешивости ме фасцинира.

Link to comment
Ђидов мали је о Пекићу написао оно што и ја пре него што бејах проглашен особом са бујном маштом у најмању руку. Драго ми је да је прича потврђена са потпуно супротног идеолошког становишта. Мени лично никада није била јасна та идеолошка нетрпељивост европске левице према ствараоцима који имају другачији идеолошки светоназор. Мени је потпуно бесмислено да тврдим да је Татлин лош архитекта зато што је црвен или Ејзенштајн лош режисер. То инсистирање на моралној и идеолошкој непогрешивости ме фасцинира.
stavise, meni su jos interesantniji sto vise o njihovoj politici znam. doduse, to sam samo ja.oklopnjaca potemkin se moze gledati kao i mali didakticki kurs istorijskog materijalizma. samo pazi 'kako upokojiti vampira' je i pored pekiceve intencije da prikriveno. disidentski, kritikuje broza u stvari jedan od nasih najboljih romana o fasizmu. pojenta: pekic je tu daleko meni simpaticniji od djida koji je kroz staljina/navodnu pravovernost/kritiku korupcije nasao zajednicki jezik sa matijom.
Link to comment
Ђидов мали је о Пекићу написао оно што и ја пре него што бејах проглашен особом са бујном маштом у најмању руку. Драго ми је да је прича потврђена са потпуно супротног идеолошког становишта. Мени лично никада није била јасна та идеолошка нетрпељивост европске левице према ствараоцима који имају другачији идеолошки светоназор. Мени је потпуно бесмислено да тврдим да је Татлин лош архитекта зато што је црвен или Ејзенштајн лош режисер. То инсистирање на моралној и идеолошкој непогрешивости ме фасцинира.
Zamisli koliko je Pekic dobar pisac kad mi ne smeta da ga ti i ja zajedno volimo!Besnilo i Vanpir su najbolje knjige na srpskom jeziku (koje sam ja procitao).
Link to comment
stavise, meni su jos interesantniji sto vise o njihovoj politici znam. doduse, to sam samo ja.oklopnjaca potemkin se moze gledati kao i mali didakticki kurs istorijskog materijalizma. samo pazi 'kako upokojiti vampira' je i pored pekiceve intencije da prikriveno. disidentski, kritikuje broza u stvari jedan od nasih najboljih romana o fasizmu. pojenta: pekic je tu daleko meni simpaticniji od djida koji je kroz staljina/navodnu pravovernost/kritiku korupcije nasao zajednicki jezik sa matijom.
Друже(господине) Филби, чудан сте Ви левичар. редак
Zamisli koliko je Pekic dobar pisac kad mi ne smeta da ga ti i ja zajedno volimo!Besnilo i Vanpir su najbolje knjige na srpskom jeziku (koje sam ja procitao).
Ти и ја смо ирелевантни. Пекића волимо обојица због тога шта је написао, а не ко га поштује. Ускоро о Златном Руну.
Link to comment

Konacno poceo! besnilo.jpg:wicked: Presao sam tek nekih sezdesetak strana, ali vec mogu da kazem da su

pocetak (prikaz, tj. vecim delom unutrasnji monolog, teroriste) i scena u doktorskoj ambulanti genijalne! Sve je tu i sve je pod konac, a ni humora ne nedostaje.

Link to comment
Konacno poceo! :wicked: Presao sam tek nekih sezdesetak strana, ali vec mogu da kazem da su

pocetak (prikaz, tj. vecim delom unutrasnji monolog, teroriste) i scena u doktorskoj ambulanti genijalne! Sve je tu i sve je pod konac, a ni humora ne nedostaje.

Данас га је још занимљивије читати, након свих мера безбедности које су уведене. Да га данас пише, и сам Пекић би био сумњив. Некад ми делује да је ноћивао на аеродрому док је то писао.
Link to comment
  • 2 months later...
Interesuje, naravno. :)
Kasnim mnogo, ali ipak manje od pola godine :DSkenirah brosuru sa Kisove izlozbe [malo je kropovano jer je skener sam tako odlucio, a i brosura je malo veca od A4] Prva strana je na srpskom, sve ostalo na francuskom.Kis.Ali, nisam bio lenj, u medjuvremenu sam bio u Parizu [negde u junu] i kako sam bio kod prijatelja koji zive blizu Pompidu centra, svratim u SCC i pitam za brosuru sa Pekiceve izlozeb. Na zalost, devojka koja je tamo radila je bila nova, ali se potrudila i trazila je i nije nasla. Medjutim, dala mi je vizitku coveka koji je zaduzen za kulturna desavanja u centru.Ja malo odugovlacio sa mojim mejlom, malo on bio u guzvi, ali stize pre par dana odgovor:
Izvinite na kasnom odgovoru ali imali smo puno obaveza i vas je mejl ostao na cekanju a potom i zaboravljen.
Imamo jos kataloga sa izlozbe o B.Pekicu ali su svi na francuskom jeziku. Da li Vam to predstavlja problem?
Mozemo Vam poslati direktno postom , molim Vas da nam posaljete vasu adresu i mi cemo to uciniti koliko sutra.
PS
Takodje Vam saljem i katalog izlozbe o Borislavu Pekicu u pdf-u na srpskom

I u mejlu zakacen PDF fajl :)Pekic.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...