Jump to content
IGNORED

Pekić


Indy

Recommended Posts

Besnilo sam čitala sa valjda 16 godina. Bila sam u selu, a tamo i neka komšinica što je došla iz Rijeke i donela brdo knjiga. Počnem da čitam, a sutra se vraćam kući. Trčala sam ko bez duše u grad da je kupim. Srećom pa je bilo. Čitala sam uput i kad sam došla kući, nisam je ispustila dok je nisam završila. Sa pauzama za hranu i spavanje. Potpuno mi je fascinantno da pročitam da ljudi maltene isto reaguju na knjigu u svojim različitim starosnim dobima i u različitim vremenima. I fasciniraju me pisci koji umeju da pišu različito a opet prepoznatljivo i uvek jednako dobro.

Link to comment
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    21

  • Indy

    17

  • porucnik vasic

    15

Besnilo je lep roman u kome je sam zaplet duhovit, besnilo na nekom drugom aerodromu, ne bi bilo to.Atlantida je ipak knjiga koju bih pre izdvojio, sukob robotske i ljudske civilizacije, praktično knjiga o gubitku čovečnosti čoveka.

Link to comment
Koje (cije) izdanje Vampira biste mi preporucili da kupim? Ko je sve uopste izdavao Boru u poslednje vreme? Kvalitetno, naravno.
Ја сам то читао из библиотеке... ваљда негде осамдесетих. Ако је моја мала варошка библиотетка имала, провери у својој, можда још имају.
Link to comment

Hvala goofs.Jurim Vampira bas zato sto ga u biblioteci nema. Celo Runo imaju i to u nekom ekstra koznom povezu (plus i neka starija, da kazem, obicna izdanja). A jednog dana ima da kupim za sebe sve. Jednog dana. :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Hvala goofs.Jurim Vampira bas zato sto ga u biblioteci nema. Celo Runo imaju i to u nekom ekstra koznom povezu (plus i neka starija, da kazem, obicna izdanja). A jednog dana ima da kupim za sebe sve. Jednog dana. :D
Uh...
Link to comment
tako da pripremaj shtek za sajam :)
Ovo je pametno, nazalost ove godine se nema ni za stek :( , u mom slucaju. Pre 2-3 godine kupila na sajmu Dostojevskog sa sve Krotkom :P za 6000 din. tvrd povez, platno, lepo ocuvan. Vidim i "leto je" deli misljenje ;) .
Link to comment
Ovo je pametno, nazalost ove godine se nema ni za stek :( , u mom slucaju. Pre 2-3 godine kupila na sajmu Dostojevskog sa sve Krotkom :P za 6000 din. tvrd povez, platno, lepo ocuvan. Vidim i "leto je" deli misljenje ;) .
Ma kad u naš mali grad dođe taj sajam, kupim neke nove knjige po nižim cenama. Za stare ako pitam, samo se iznerviram. Dođe ti neko da prodaje knjige a nije čuo za Dragoslava Andrića, na primer. Nešto sam pitala za Pekića, jedna me je pogledala: Ček da se setim ko to beše.
Link to comment
Ček da se setim ko to beše.
Te prodavacice kao Josip Broz koji je pomesao Dragoslava Mihailovića i Borislava Mihajlovića-Mihiza. Kritikujujuci predstavu koja je trebala da se igra po romanu "Kad su cvetale tikve" Dragoslava Mihailovića kritikovao je pogresnog coveka - Mihiza koga je nazvao “Mikaz” i njegove “Tikvice”. Ovo pisem po secanju, nadam se da ja nisam nesto pobrkala, sigurno ima neko ko ce lepse srociti ovu anegdotu, a mozda ima i u "Autobiografiji o drugima".Na jednom forumu, decko mi posalje PP i pita da li je Krotka novela Dostojevskog, ja mu odgovorim da je prvi koji je pogodio, neverovatno je da veliki broj forumasa na raznim forumima ne zna, misli, mozda, da je to neka sprava za krocenje divljeg zverinja :P .Njegovo sledece pitenje je bilo : Ako nije tajna, koliko imas godina ? :isuse:
Link to comment
Te prodavacice kao Josip Broz koji je pomesao Dragoslava Mihailovića i Borislava Mihajlovića-Mihiza. Kritikujujuci predstavu koja je trebala da se igra po romanu "Kad su cvetale tikve" Dragoslava Mihailovića kritikovao je pogresnog coveka - Mihiza koga je nazvao “Mikaz” i njegove “Tikvice”. Ovo pisem po secanju, nadam se da ja nisam nesto pobrkala, sigurno ima neko ko ce lepse srociti ovu anegdotu™, a mozda ima i u "Autobiografiji o drugima".Na jednom forumu, decko mi posalje PP i pita da li je Krotka novela Dostojevskog, ja mu odgovorim da je prvi koji je pogodio, neverovatno je da veliki broj forumasa na raznim forumima ne zna, misli, mozda, da je to neka sprava za krocenje divljeg zverinja :P .Njegovo sledece pitenje je bilo : Ako nije tajna, koliko imas godina ? :isuse:
Ovo je najzanimljivij post na ovom topikusmile.gif
Link to comment

Од некога са таквим аватаром човек тешко да може да очекује више. Иначе, дати за Руно око 100$ није много. Вечера у бољем београдском ресторану или Борин вишегодишњи труд. Зајебан избор.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...