Jump to content
IGNORED

Zabraniti prvenstvo?


teacher

  

206 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 887
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • teacher

    62

  • Milosh76

    50

  • theanswer

    32

  • harper

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.youtube.com/watch?v=GlTXakzpEgYGradonačelnik Rima Gianni Alemanno u svom je priopćenju iskazao ogorčenost zbivanjima u gradu: "U trenutku kad je jedan čovjek izboden, a jedno malo dijete ozlijeđeno, svi zajedno moramo preuzeti odgovornost. Ovakvo nasilje nema veze s nogometom i strašću za sportom stoga mi je izuzetno da jedna manjina zagađuje čitav nogometni spektakl jer mogli smo uživati u vrhunskoj predstavi"
Link to comment
Meni je strava kad neko iznese argument: pa to se dešava svugde...Ok, sad možemo biti mirni, jer se to dešava i van naših granica.
Pa, meni je zanimljivo samo utoliko što se pozivanjem na druga mesta implicitno kritikuje FSS... U Italiji su: ozbiljne suspenzije terena, zabrane da navijači idu na gostovanja i oduzimanje bodova, mere na koje se odlučuje i koje sprovodi njihov fudbalski savez...Ali, FSS-u to je tobože teško izvodljivo...I, ponovo bih dodao da bih stvarno voleo da vidim gde će to iskopati da je drugde neko pucao iz pištolja na sred tribine prilikom utakmice :isuse:
Link to comment
Pa, meni je zanimljivo samo utoliko što se pozivanjem na druga mesta implicitno kritikuje FSS... U Italiji su: ozbiljne suspenzije terena, zabrane da navijači idu na gostovanja i oduzimanje bodova, mere na koje se odlučuje i koje sprovodi njihov fudbalski savez...Ali, FSS-u to je tobože teško izvodljivo...I, ponovo bih dodao da bih stvarno voleo da vidim gde će to iskopati da je drugde neko pucao iz pištolja na sred tribine prilikom utakmice :isuse:
Pri cemu je neki lik iz FSS, na zahtev Dzombe da se zakljuca stadion u Kuli, rekao da to nema smisla jer je... pazi sad... Zvezda vec preterano kaznjena. :lol:
Link to comment
Pa, meni je zanimljivo samo utoliko što se pozivanjem na druga mesta implicitno kritikuje FSS... U Italiji su: ozbiljne suspenzije terena, zabrane da navijači idu na gostovanja i oduzimanje bodova, mere na koje se odlučuje i koje sprovodi njihov fudbalski savez...Ali, FSS-u to je tobože teško izvodljivo...I, ponovo bih dodao da bih stvarno voleo da vidim gde će to iskopati da je drugde neko pucao iz pištolja na sred tribine prilikom utakmice :isuse:
Meni je zanimljivo sto stavljate rijeci u usta ljudima i zakljucujete sta je neko mislio kad je postovao klip.U Argentini se desilo vise puta. Zabranjivali su fudbal, prekidali prvenstvo i nisu nista postigli.
Link to comment
Meni je zanimljivo sto stavljate rijeci u usta ljudima i zakljucujete sta je neko mislio kad je postovao klip.
ih, pa to je ovde glavna zabava...
Link to comment
Pri cemu je neki lik iz FSS, na zahtev Dzombe da se zakljuca stadion u Kuli, rekao da to nema smisla jer je... pazi sad... Zvezda vec preterano kaznjena. :lol:
Meni je oko Džombinog odbijanja da otključa stadion jedn stvar interesantna... Da ne ulazimo u Džomine motive, ali šta ako domaćin stvarno ne može da garantuje bezbednost na stadionu i to otvoreno prizna? Da li treba da bude kažnjen oduzimanjem bodova ili treba da bude nateran da igra? I šta ako ga nateraju da se utakmica igra, i dođe do nekog sranja? Da li je organizator onda kriv ili ne? I ko je kriv, ako on nije(a skinuo je odgovornost sa sebe)?Malo je šizofrena situacija, jer je vrlo moguće da na nekom narednom gostovanju Zvezde(verovatnije) ili Partizana(manje verovatno) bude nekog žestokog sranja i da domaćin bude odgovoran za ono što ne može da kontroliše...
Link to comment
Meni je oko Džombinog odbijanja da otključa stadion jedn stvar interesantna... Da ne ulazimo u Džomine motive, ali šta ako domaćin stvarno ne može da garantuje bezbednost na stadionu i to otvoreno prizna? Da li treba da bude kažnjen oduzimanjem bodova ili treba da bude nateran da igra? I šta ako ga nateraju da se utakmica igra, i dođe do nekog sranja? Da li je organizator onda kriv ili ne? I ko je kriv, ako on nije(a skinuo je odgovornost sa sebe)?Malo je šizofrena situacija, jer je vrlo moguće da na nekom narednom gostovanju Zvezde(verovatnije) ili Partizana(manje verovatno) bude nekog žestokog sranja i da domaćin bude odgovoran za ono što ne može da kontroliše...
Klub je rekao sta je imao. Sada je na policiji da odluci da li postoje bezbednosne pretnje dovoljne da se tribine zakljucaju. Nisam pravnik ali onako po osecaju bih rekao da je klub svojim zahtevom sa sebe skinuo odgovornost za eventualne incidente i prebacio ga na policiju.
Link to comment
Meni je zanimljivo sto stavljate rijeci u usta ljudima i zakljucujete sta je neko mislio kad je postovao klip.
Što si upravo i učinio. Pročitaj ponovo šta sam napisao. No, dobro, hajde da ti elaboriram da se ne mučiš.Teacher je napisao: "Meni je strava kad neko iznese argument: pa to se dešava svugde", a ja sam dodao da je meni zanimljivo što se tim argumentom, u stvari, implicitno kritikuje FSS. Implicitno zato što to eksplicitno svakako nije rečeno. I, što se bez obzira na namere onog ko poteže takav argument, nužno nameće paralela kako drugi Fudbalski savezi rešavaju te probleme...
U Argentini se desilo vise puta. Zabranjivali su fudbal, prekidali prvenstvo i nisu nista postigli.
Posle onoliko evropskih primera završismo u Argentini. Nadam se da si svestan šta znači pokrenuti Argentinske stadione kao primer. Probaj da se vratiš tri decenije unazad i setiš se čega su ti stadioni postali simbol i, meni jeste, a možda i tebi odmah bude muka...
Link to comment

Pitao si:

gde će to iskopati da je drugde neko pucao iz pištolja na sred tribine prilikom utakmice
i dobio odgovor. Drugi put budi precizniji, reci koje se zemlje ne racunaju.Izvinjavam se na ovom upadu, nastavite.
Link to comment
Pitao si:i dobio odgovor. Drugi put budi precizniji, reci koje se zemlje ne racunaju.Izvinjavam se na ovom upadu, nastavite.
Itekako sam dobio odgovor. Samo, pitanje kome taj odgovor ide u prilog... Lično meni, savršeno se uklapa što se moralo otići do nekih od najozloglašenijih stadiona na svetu da bi se povukla paralela...Ali, uprkos teškoj istoriji argentinskih stadiona, vidi se da je i njihov fudbalski savez potezao čitav niz pobrojanih mera. Dakle, time se opet kritikuje FSS...Činjenica da te mere nisu dale rezultata u toj namučenoj zemlji, ne znače da te mere ne donose rezultate. Ona pre svega govori da se takve mere uglavnom koriste kao legitimno i moguće sredstvo da se poboljša stanje...Dakle, i to u stvari kritikuje FSS... Edited by Ajant23
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...