Jump to content
IGNORED

Zabraniti prvenstvo?


teacher

  

206 members have voted

  1. 1. Da li treba prekinuti JSL i takmičenja koja organizuje FSS?



Recommended Posts

  • Replies 887
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • teacher

    62

  • Milosh76

    50

  • theanswer

    32

  • harper

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

Veca sramota od Zvezdine kazne od 5 utakmica, je to sto je Partizan kaznjen novcano, a na njegovom terenu se desilo da je bakljom pogodjen i povredjen fotoreporter. Naravno, nije isto pucanj iz pistolja i pogodak bakljom, ali makar bi sankcije morale da budu adekvatnije.
Lepo je što si od juče do danas shvatio da su kazne FSS-a farsa...To je to, kazne su farsa, onako u paketu...
Link to comment

To sto su kazne farsa, ne znaci da da sam ja promenio misljenje kako treba kazniti pocinioce i odgovorna lica. Ako cemo posteno, ti samo pricas o FSS i njihovim farsa kaznama, a ne dajes neku drugu ideju sta i kako kazniti i koga.. Ali dobro, meni smeta sto je kazna mala i sto nema doslednosti, a FSS je davno farsa za sebe. Da nije Antica odavno bi mi imali zemljotres i tamo.

Link to comment
To sto su kazne farsa, ne znaci da da sam ja promenio misljenje kako treba kazniti pocinioce i odgovorna lica. Ako cemo posteno, ti samo pricas o FSS i njihovim farsa kaznama, a ne dajes neku drugu ideju sta i kako kazniti i koga..
:lol: za boldovano.A, za ostalo, morale su kazne biti veće. A, moje ideje... Recimo: finale kupa bez publike (obavezno), zabrana navijačima da idu na gostovanja barem do kraja godine (teže ostvarivo), i duže suspenzije domaćih terena (obavezno)... Naravno, nema šanse da ekipa na čijem je stadionu korišćeno vatreno oružje iz tog meča dobije ijedan bod. Prema tome, oduzimanje bodova je moralo biti prva stavka...
Link to comment
A kako bi kaznio Partizan i Vojvodinu? I sta se dobije tvojim kaznama, osim potpuno unistenja srpskog fudbala?
Ma, daj više se ne pravi lud... Ovo se i odnosilo na sve klubove...A, to su bajke o uništenju fudbala. Sve mere koje sam naveo, primenjivane su u drugim evropskim prvenstvima i za manje stvari od upotrebe pištolja na stadionu, i nigde fudbal nije prestao da postoji...Uostalom, to je to... Rigorozne mere ili ukidanje takmičenja...
Link to comment
Ja stvarno ne znam jesu li neki ljudi ovde glupi ili sta je u pitanju? Koliko covek vama treba da objasnjava da to sto se desilo nisu uradile Delije nego jedan covek? Jeste li bas toliko glupi da ne mozete to da shvatite? Delije se cele sezone trude da privuku sto vise ljudi na utakmice, cimaju se, prave letke, koreografije, na svakoj utakmici ove sezone na Marakani su imali koreografiju. Zatim neki lik se posvadja sa nekim likom, ode po pistolj i upuca ga i onda dodju pametnjakovici da pricaju kako su to uradile Delije, iako se i oni sami zgrazavaju tog cina i znaju koliko im je taj lik sjebao sve sto su radili do sada. Na sever staje 12 000 ljudi i svako od njih odgovara za svoje postupke osim ako radi nesto u ime grupe, a ovaj lik nije pucao u ime grupe nego u svoje ime i kaciti nekome grupnu odgovornost za ovo je kao da proglasite sve ljude na nekoj svadbi krivim zato sto je neki lik upucao nekog na toj svadbi. Hipoteticki tako sutra moze doci neki grobar koji se smorio od zivota, uci na Marakanu sa pistoljem, upucati nekoga i otici u zatvor, neki bi ovde i tada kenjali po grupnoj odgovornosti Delija.
aww :cry:
Link to comment
:lol: za boldovano.A, za ostalo, morale su kazne biti veće. A, moje ideje... Recimo: finale kupa bez publike (obavezno), zabrana navijačima da idu na gostovanja barem do kraja godine (teže ostvarivo), i duže suspenzije domaćih terena (obavezno)... Naravno, nema šanse da ekipa na čijem je stadionu korišćeno vatreno oružje iz tog meča dobije ijedan bod. Prema tome, oduzimanje bodova je moralo biti prva stavka...
A kako bi kaznio Partizan i Vojvodinu? I sta se dobije tvojim kaznama, osim potpuno unistenja srpskog fudbala?
U stvari, kao i svaka genijalna stvar, rešenje je krajnje jednostavno.Primeniti odrednice Zakona o sportu.Podneti krivične prijave i kazniti odgovorna lica;1. u klubovima2. u firmama koje obezbeđuju sportske događaje3. pojedinace i grupe izazivače krivičnih dela.Posle prve zatvorske kazne za lica pod 1. i 2. nasilje bi magično nestalo sa stadiona.
Link to comment

Zvezda izdala saopstenje da ce se zaliti/ Preostro, kazu.I onda kao uvek ce, neprijateljitm kluba, nekomtm ne odgovara jaka Zvezda, cvrc, prc..Isto vazi i za druge klubove.Nikad se nece nista pomeriti dok ne upucaju dete nekog mudonje

Link to comment
U stvari, kao i svaka genijalna stvar, rešenje je krajnje jednostavno.Primeniti odrednice Zakona o sportu.Podneti krivične prijave i kazniti odgovorna lica;1. u klubovima2. u firmama koje obezbeđuju sportske događaje3. pojedinace i grupe izazivače krivičnih dela.Posle prve zatvorske kazne za lica pod 1. i 2. nasilje bi magično nestalo sa stadiona.
Ma, da. I, vojni udar bi isto rešio stvar... Tebi je stalo samo da ovo pretvoriš u politiku...Šta UEFA ne reaguje koji vrag... Ponašaju se kao da FSS nema veze sa njima...
Link to comment
U stvari, kao i svaka genijalna stvar, rešenje je krajnje jednostavno.Primeniti odrednice Zakona o sportu.Podneti krivične prijave i kazniti odgovorna lica;1. u klubovima2. u firmama koje obezbeđuju sportske događaje3. pojedinace i grupe izazivače krivičnih dela.Posle prve zatvorske kazne za lica pod 1. i 2. nasilje bi magično nestalo sa stadiona.
Eto, lepo objasni covek, a ne znam sto je Ajante zaljubljen u UEFA :DDa je htela UEFA bi reagovala vec. Nesto sumnjam da je njihova nadleznost nasilje u domacim takmicenjima.
Link to comment
Ma, da. I, vojni udar bi isto rešio stvar... Tebi je stalo samo da ovo pretvoriš u politiku...Šta UEFA ne reaguje koji vrag... Ponašaju se kao da FSS nema veze sa njima...
Ne znam da li si pročitao šta sam napisao, ili si odgovorio po inerciji.Pa ću za svaki slučaj ponoviti. Napisao sam da treba primeniti zakon. Ni manje, ni više.E sada, ako smatraš da je sprovođenje zakona politikanstvo, dalje ćeš morati sam da razvijaš teze. Edited by laki21
Link to comment
Ne znam da li si pročitao šta sam napisao, ili si odgovorio po inerciji.Pa ću za svaki slučaj ponoviti. Napisao sam da treba primeniti zakon. Ni manje, ni više.E sada, ako smatraš da je sprovođenje zakona politikanstvo, dalje ćeš morati sam da razvijaš teze.
Pa, kada preskačeš FSS kao instancu i odmah ideš na državu zvuči politički.E, sad, šta vodi bezbolnijem rešenju problema? Jer, najbezbolnije rešenje valjda svi tražimo. Samo nam je bitno da se taj konkretan problem reši, a ne da nam on posluži kao povod za ne znam šta već...Meni se čini, da bi u ovom trenutku, najbolje bilo da reaguje i UEFA, koja nekim delom garantuje autonomiju FSS da se ovako bahato ponaša...Ekstremna represija je krajnja akcija... Plašim se da do mnogih krivičnih dela dolazi zbog toga što FSS ne radi svoj posao. Najbolje bi bilo prvo izvršiti pritisak na tu organizaciju...
Link to comment

Ali ovo uopšte nije pitanje FSS-a već pitanje sprovođenja zakona. Izvršeno je krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti. Nabrojao sam sve koji treba da budu gonjeni na taj način. To nije ekstremna represija već ono čemu valjda težimo - vladavina prava.

Edited by laki21
Link to comment
Ali ovo uopšte nije pitanje FSS-a već pitanje sprovođenja zakona. Izvršeno je krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti. Nabrojao sam sve koji treba da budu gonjeni na taj način. To nije ekstremna represija već ono čemu valjda težimo - vladavina prava.
Ma, to je mantra koja se vrti u medijima već godinama i nikakvu sreću ne donosi, jer zbog javašluka FSS na kraju bi morao pohapsiti previše ljudi...Što se mene tiče, dovoljno je jedno žurka je gotova... A, FSS se pravi lud... Edited by Ajant23
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...