Jump to content
IGNORED

Zabraniti prvenstvo?


teacher

  

206 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Evo, od ovoga ne mogu konkretnije - S kim si, takav si.
Aman covece ne trazim ti da vrsis moju psihoanalizu. Ja diskutujem o temi, a od tebe dobijam neke pausalne ocene da sam ja huligan. Iskreno, sta ti mislis o meni me bas boli Paja (al ne Ninkov) a isto vazi i za sve ljude koje ne poznajem i koji ne poznaju mene. S druge strane ja sam ti postavio pitanja o necemu sto je tema ovog topika, ali na to ocito necu dobiti odgovor. Nikakav, a kamoli konkretan. Gde cu konkretnije od toga <_<
Link to comment
  • Replies 887
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • teacher

    62

  • Milosh76

    50

  • theanswer

    32

  • harper

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, ladno sam zaboravio na ono na šta stalno podsećam. Moram da priznam da mi nisu baš najjasniji motivi ljudi da im pošto-poto budu otvorene kapije objekata u kojima može da ih pogodi signalna raketa, baklja, metak, flaša, cigla...
Naravno da ce da bude kriva drzava. Da je drzava uhapsila tog majmuna sto je pucao i odrapila mu kaznu od par (desetina) godina, i da je to obavljeno po kratkom postuku, da je isto uradjeno i sa ubicama Tatona, Ace Radovica, te svim onim debilima koji mislie da su pametniji i bitniji od drzave, takvih pojava ne bi bilo na stadionima. Razlika i jeste upravo u reakciji drzave - dok ne kaznis one koji prave sranja, oni ce praviti sranja... Eto, u kratkom vremenskom roku imamo pucanj na nasoj tribini, gde je jedan momak ranjen, i imamo veliku tucu i makljazu u Rimu gde je njih 4oro teze ranjeno, a jednom se i dalje bore za zivot. Doduse, oni su koristili blaza sredstva, tj. imali su samo nozeve, sekire te bastenske makaze, ali istina nisu imali pistolje. Razlika je sto su svi akteri tuce sad u zatvoru i cekaju vrlo brzu presudu na dugogodisnej kazne, dok kod nas jos nisu osudene ni ubice Tatona, Radoviceve i bolje da nisu onako sramotno, a ovi tesko i da ce da budu jer nisu nikog ubili pa ce nase sudstvo to da preinaci u neki volonterksi rad.Ja se zalazem da se uhapse svi ti likovi i da se oni uklone sa stadiona, a ti si za to su sve to govna. E pa izvini, ali ja ne mogu da generalizujem. Ima nas ovde dosta koji smo (ili smo do skoro bili) na severu, pa bi se te tvoje radikalne mere odnosile dakle i na nas? A sto se bezbednosti na stadionu tice, i pored ovih incidenata ja se i dalje osecam sigurnije tu nego u nekim klubovima po gradu...
Link to comment
Signalna raketa, baklja, metak, flaša, cigla... mogu da te pogode u kafiću, na sajmu, na parkingu.
Nisi li mi bas ti pricao da je malo falilo da te ovo strefi, doduse na prinudnom parkingu :) Realno signalna raketa i baklja imaju najvece sanse na stadionu, ali opet, postoji zakon, i da drzava primenjuje zakon i hapsi one koje snimi sa bakljama, ne bi ni njih bilo jako brzo... sto se tice cigli i flasa... pa vece su sanse da te strefe u kafani ili kaficu nego na stadionu :)
Link to comment

Adasevicu, ja bih se sa vama slozio da treba kaznjavati iskljucivo one koji prave izgrede. Medjutim, FKCZ ima istoriju okretanja ledja, prikrivanja, zataskavanja, ustajanja u odbranu kao i saucesnistvo u huliganskim ispadima koje prave njeni navijaci. (Cak kada naocigled TV gledalista njeni navijaci luduju po Pragu, Zvezda izdaje saopstenje u kome se ceska policija i mediji optuzuju za pristarsnost i prekomernu upotrebu sile.) U skupstini kluba sede predstavnici navijaca sa problematicnim policijskim dosijeom. Kada se postavi pitanje zasto je to tako, klub se odmah masa demagogije da "niko nije kriv dok se ne donese takva presuda". Saopstenja koja dolaze sa Severne tribine povodom incidenata koje pripadnici Delija cine, povodom politke FSS i reprezentacije, povodom drustvenihm nacionalnih i politickih pitanja, povodom verskih praznika, povodom pitanja koriscenja cirilice i latinice, uglavnom dobijaju podrsku kluba iako takva saopstenja vredjaju dostojanstvo i inteligenciju onih koe Tom Hagen naziva "obicnim navijacima'. Ako je istina da su 99% Zvezdinih navijaca ti tzv. obicni, kako to da se njihov glas ne cuje (osim na ovom forumu) po pitanjima problema zbog kojih Zvezda redovno dobija packe od FSS i UEFA ili povodom kontraverznih stavova Delija sa kojima se klub indentifikuje? Kako to da u skupstini nema predstavnika "obicnih" da iznesu svoje stavove, dok se misljenja i stavovi Dragasa, Savije i slicnih cvecki sa sipke uvazava i prenosi u medijima kao zvanicni navijacki stav? Da li to znaci da klub ne zanima misljenje velike vecine njenih proistalica osim kada od njih treba da dobiju pare i donacije? Ili to znaci da "obicne" mnogo ne zanima sto se dripci muvaju i ortace sa klupskom upravom i jedino dignu glas samo onda kada zbog ludovanja na severu klub pretrpi sankcije koje zakace i "obicne"? Zasto se vecina normalnih zali na sankcije i kazne kada nista ne preduzima da ogranmici uticaj ekstremnih na politiku uprave kluba? Zasto na klupskom forumu koji vode tzv. normalni svaka reakcija na delovanje i saopstenje Delija koje nije u skladu sa stavovima Delija biva izbrisana i onaj koji se buni biva upozoren da ce dobiti zabranu (navodno jer skrece sa tematike foruma), dok istovremeno oni koji podrzavaju stavove Delija mogu bez problema da te stavove propagiraju? Nisu li i normalni zbog toga zasluzili da snose posledice sankcija?

Edited by Dimitrije
Link to comment
Preza je lepo naveo primer nekih momaka koji su praviil sranja, a predstavljaju se kao "navijaci" Zvezdare, kluba koji ne postoji vec 9 godina (a klinci imaju po 17 tako danikad nisu ni mogli da budu navijaci tog kluba).Dakle najlakse je reci to su navijaci, oni prave sranja, treba ukinuti fudbal... nidje logike...
Da li su navijaci Zvezdare [koja igra trecu ligu Beograd] pravili sranja na stadionu? Ako jesu, naravno da treba kazniti klub. Sto se tice toga da je povodom pucnjave na dobro ispunjenoj tribini fudbalskog stadiona "najlakse reci to su navijaci, treba ukinuti fudbal", u pravu si, to jeste najlakse reci, zato sto a) to jesu navijaci, b) konkretno takmicenje u kome ucestvuju klubovi koji daju podrsku svojim "navijacima", koji na konto svoje popularnosti i nesposobnosti saveza koji organizuje to takmicenje [godinama] dobijaju blage kazne cime se njihovim "navijacima" daje jos vise "slobode" [da unose baklje, oruzje, ugrozavaju bezbednost gledalaca...] ne treba da se odrzava.
Signalna raketa, baklja, metak, flaša, cigla... mogu da te pogode u kafiću, na sajmu, na parkingu.
Da li je predvidjeno da se pretresu ljudi pre nego sto udju u kafic, na sajam, parking?
Link to comment
Signalna raketa, baklja, metak, flaša, cigla... mogu da te pogode u kafiću, na sajmu, na parkingu.
Teoretski, jos je veca verovatnoca da popijes zalutali metak nakon osvajanja f4 u Parizu.
Link to comment
Naravno da ce da bude kriva drzava. Da je drzava uhapsila tog majmuna sto je pucao i odrapila mu kaznu od par (desetina) godina, i da je to obavljeno po kratkom postuku, da je isto uradjeno i sa ubicama Tatona, Ace Radovica, te svim onim debilima koji mislie da su pametniji i bitniji od drzave, takvih pojava ne bi bilo na stadionima. Razlika i jeste upravo u reakciji drzave - dok ne kaznis one koji prave sranja, oni ce praviti sranja...
Dobar si primer izabrao da se vidi da to nije dovoljno.Drzava je tu koliko-toliko uradila posao.Pocinioci su pronadjeni, uhapseni, osudjeni, na male kazne ili ne ali ipak osudjeni.Svi znamo ko su osudjeni, vidjeniji navijaci Partizana i ekonom kluba.I nakon tog i takvog cinjenja sta je uradio taj nevini FK Partizan?Jel otpusten Gavran, ekonom koji je uneo tu raketu na stadion? Ili je jos u klubu pa i sina zaposlio u njemu?Jel se klub distancirao od izvesnog Majka koji je ispalio tu raketu i ubio klinca na severu njom? Ili ga na svakoj proslavi mozes videti u prijateljskom zagrljaju sa upravom, trenerima, igracima i ostalima?I onda ce se vec neko naci da nam objasni da ni tu nema svrhe kaznjavati Partizan nego je drzava kriva... <_<
Link to comment
Dobar si primer izabrao da se vidi da to nije dovoljno.Drzava je tu koliko-toliko uradila posao.Pocinioci su pronadjeni, uhapseni, osudjeni, na male kazne ili ne ali ipak osudjeni.Svi znamo ko su osudjeni, vidjeniji navijaci Partizana i ekonom kluba.I nakon tog i takvog cinjenja sta je uradio taj nevini FK Partizan?Jel otpusten Gavran, ekonom koji je uneo tu raketu na stadion? Ili je jos u klubu pa i sina zaposlio u njemu?Jel se klub distancirao od izvesnog Majka koji je ispalio tu raketu i ubio klinca na severu njom? Ili ga na svakoj proslavi mozes videti u prijateljskom zagrljaju sa upravom, trenerima, igracima i ostalima?I onda ce se vec neko naci da nam objasni da ni tu nema svrhe kaznjavati Partizan nego je drzava kriva... <_<
Potpis. Predsednik je mutav, ostali se prave Englezi.
Link to comment
Izvinjavam se opuštenom, nije on. Evo šta je dug Evropejac rekao za napadače na voz:A sad ćuti i pravi se lud...
a ti si najnevidjenije bezobrazan. sta sam ovde napisao?
ovo sa novom pazovom je druga prica i jeste to o cemu govoris
My linkspiner si skoro pa kao drugari ti erazor i anduril Edited by Evropejac
Link to comment
Da li su navijaci Zvezdare [koja igra trecu ligu Beograd] pravili sranja na stadionu? Ako jesu, naravno da treba kazniti klub. Sto se tice toga da je povodom pucnjave na dobro ispunjenoj tribini fudbalskog stadiona "najlakse reci to su navijaci, treba ukinuti fudbal", u pravu si, to jeste najlakse reci, zato sto a) to jesu navijaci, b) konkretno takmicenje u kome ucestvuju klubovi koji daju podrsku svojim "navijacima", koji na konto svoje popularnosti i nesposobnosti saveza koji organizuje to takmicenje [godinama] dobijaju blage kazne cime se njihovim "navijacima" daje jos vise "slobode" [da unose baklje, oruzje, ugrozavaju bezbednost gledalaca...] ne treba da se odrzava. Da li je predvidjeno da se pretresu ljudi pre nego sto udju u kafic, na sajam, parking?
1 Šumadija 22 13 6 3 35:13 +22 452 Radnički (O) 22 13 4 5 42:19 +23 433 BASK 22 9 7 6 25:25 0 344 Beograd 22 9 6 7 24:23 +1 335 Resnik 22 8 8 6 25:22 +3 326 Srem 22 8 7 7 30:30 0 317 Sindjelić 22 8 6 8 30:26 +4 308 Kovačevac 22 8 6 8 29:36 -7 309 Voždovac 22 6 11 5 20:21 -1 2910 Hajduk 22 8 5 9 33:38 -5 2911 Dorćol 22 7 6 9 25:25 0 2712 Sopot 22 7 6 9 23:24 -1 2713 Mladenovac 22 7 4 11 18:26 -8 2514 Grafičar 22 6 6 10 18:23 -5 2415 Palilulac 22 4 9 9 15:24 -9 2116 Železničar (BV) 22 3 7 12 16:33 -17 16
Ovo je tabela trece lige, molim te obelezi mi pod kojim se skrivenim imenom krije famozni klub Zvezdara... Zvezdara je usla u prvu ligu (inace klub kojoj je najvise predsednika ubijeno) i kada je Trojke postao pokojni, ugasili su se pre nekih 9 godina. Osnovan je klub Bulke, ali imaju samo mladje kategorije i nemaju navijace. A pomenuo sam ih u kontekst raznih citata kako navijaci biju putnike u vozu, kako pljackaju dragstore itd. Poenta je da se ovde kao krivci obelezavaju navijaci, a to su zapravo grupe delikvenata koje mogu da se nazovu i ljubitelji lika i dela Sonje Biserko, pa da se kao takvi predstavljaju dok razbijaju, pljackaju i biju.Na ulazu na sajam, parking ili kafic te ne rpetresaju, ali recimo na ulasku u nocni klub ili na koncert te pretresaju. Kako god bilo, ako ti recimo radis kao radnik obezbedjenja i to profesionalni, i propustis Dimitrija (namerno ili slucajno) sa pistoljem na tribinu, kolika je moja odgovornost kao nekoga ko je tebe zaposlio? Ja mogu da ti dam otkaz jer ne znas svoj posao, ali ja jedino sto sam mogao da umesto tebe zaposlim recimo teachera.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...