Jump to content
IGNORED

Komunalna taksa za drzanje kucnih i egzoticnih ljubimaca


pacey defender

Recommended Posts

bemga, imam problem sa ovim. ja bi najradije davala pare narodnoj biblioteci, al ne daju :cry:opet, mnogo me muchi to kako se sad moja 3 sharancheta, a u odsustvu pseta i machke, odnose prema azilu za bilo koga, od psetinja do zivih ljudi? mislim, il dajemo svi za azil, il ne daje niko?sto bi se mene i nekog kuchevlasnika ticao azil kroz prizmu imanja zivine u kuci, pa josh na isti nachin???

Edited by thermal bug
Link to comment
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Diabolic

    14

  • pacey defender

    14

  • luba

    11

  • yolo

    10

Top Posters In This Topic

aj smislite taj savrseno pravedan, iz ugla konkretnog obveznika, poreski sistem, i bog fridman da vas vidinema toga, ni sa zivotinjama, ni sa kolima, zdravstvom, nisacim takoreciali kul je napredna kriticka pomisao

Link to comment
aj smislite taj savrseno pravedan, iz ugla konkretnog obveznika, poreski sistem, i bog fridman da vas vidinema toga, ni sa zivotinjama, ni sa kolima, zdravstvom, nisacim takoreciali kul je napredna kriticka pomisao
ma ne mora biti pravedan, ni ne moze biti.bezochno drpanje (nize) srednje klase je problem. kraj nezamislivih brojki koje opisuju nenaplacen pedeve i 150 hiljada drugih sranja. problem je sto danima objashnjavaju kako yebeni dobitnik na lotou mora da ima potvrdu da je platio porez, kad krene da troshi pare. al ako uzme da neshto privatizuje, verovato mu nece traziti nishta ^_^. problem je sto je meni poskupelo grejanje, umesto da su ga naplatili onom sto nije platio 15 godina. i tako redom.ali sasvim jasno vidim komunalnog bilo shta kako mi dolazi na gajbu da porezuje ribice. jer ovaj pored, zajedno sa dobermanom, rezi iza vrata :P u shupljoj drzavi koja curi na sve strane, rupe se najbolje krpe preko nekih gologuzana koji drze kerove, golubove i punoglavce.ko nekad, carinik babi trkeljishe ceger, a pored prolaze shleperi i shleperi i karavani. jupiteri i volovi, moja ti. i taj fridman ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

u cemu je problem - ako je pravedno resenje problema lutalica cilj, a nije - da se zavede komunalni harac za sve gradjane beograda. da se kaze, gradnja kosta toliko, godisnji troskovi toliko. i da nam na toliko i toliko gradjana godisnje treba toliko i toliko para.za to vreme djilas daje 20 miliona partizanu da bi se slikao sa pedjasasom. koje govedo.problem je u tome sto oni koji ovo treba da donesu, veruju da bi takvu odluku platili odlaskom sa vlasti. anyway, platice i ovako i onako, SNS-u ni socijalisti nece trebati za vlast na sledecim izborima sa ovakvim potezima. ni tri mosta i TGV metro ih nece spasiti.nece moci.

Link to comment
za to vreme djilas daje 20 miliona partizanu da bi se slikao sa pedjasasom. koje govedo.
pa sto partizanu??? zar zvezdi ne treba vishe :rolf:(ne znam nishta o tome, reko mi deda ^_^)
Link to comment
pa sto partizanu??? zar zvezdi ne treba vishe :rolf:(ne znam nishta o tome, reko mi deda ^_^)
Jeb'o ga marketing... To je sad jako popularno...
Link to comment
Papagaji ne cvrkuću u mraku, ne znam ni jednu vrsu, a moji i ja sa njima imamo papagaje preko 30 godina
Sta hoces da kazes? Da lazem?Mozda po pravilu papagaji ne cvrkucu u mraku ali onda su ovi izuzetak, nisam bio lenj pa sam otisao kod komsije i pitao ga da li sam ja mozda halucinirao kad sam cuo papagaje kod njega da cvrkucu u mraku? Covek me smirio, i rekao da ne haluciniram, i da zaista cvrkucu u mraku. Ustvari oni i ne cvkucu oni kreste.
Link to comment
iako i dalje imam utisak da imas prituzbe na obe stvari, da prihvatim da je tvoj protest zbog toga sto smatras da time sto si udomio lutalicu vise nemas nikakve obaveze prema aktivnostima grada (ili drzave) usmerenim na brigu o napustenim zivotinjama? dozvoli da mislim da to nije argument. kao sto rekoh nekoliko puta, svaka cast i potez je izvanredan i divno bi bilo kada bi vecina ljudi tako radila, ali ponavljam, kao vlasnik psa, ti se u ocima zakona i propisa, ali i opste slike, ne razlikujes od vlasnika pedigriranog si-cua. sem sto ne placas dodatne pare ako, recimo, imas leglo, pa ti je potrebna papirologija da bi prodao ili poklonio stence sa dokumentima.to sto si udomio psa lutalicu daje ti plus u mojim ljudskim i gradjanskim ocima, ali zaista ne mogu da shvatim zasto bi ti bio izuzet iz obaveze koju imam ja jer zivim sa mackom koju sam dobila od prijatelja.vidi gore. mene recimo strasno nervira sto deo para od mog poreza odlazi na finansiranje zivota karadjordjevica. isto me tako nervira sto deo odlazi na zooloski vrt posto znam dosta ruznih detalja o koriscenju tih para. to se zove subjektivno vidjenje, jer sto posto milan st protic misli da treba jos vise para dati za acu gicu, a neki zaposleni u zoo vrtu smatra da zasluzuju jos vise.
luba, životna priča o tri kuje iz šumadijske vukojebine je poznata ovde. za ovu priču nije bito njihovo poreklo. ne mora da se tera mak na konac. isti problem ima i aranđelovac. bukulja je puna poludivljih ostavljenih pasa.da bude jasno, ja očekujem beneficiju od grada/države za to što sam kuje prihvatio i praktično napravio azil. umanjio za mikron probleme u gradu/državi. očekujem besplatno vakcinisanje protiv besnila ovih mojih pasa. sada ga plaćam 700 dinara po psu. ako sam za kuje dobio besplatnu sterilizaciju, postoperativnu negu i prvu vakcinu očekujem da se to nastavi. to je u interesu svih. ostale troškove (nisu mali) snosim.druga stvar je da u svemu što je potrebno gradu/državi treba da učestvuju svi. najjednostavniji način za izgradnju azila je finansiranje iz gradskog budžeta. ako nema para i za još koješta drugo, neka se poveća PDV na teritoriji grada pa da svi dopune budžet srazmerno svojim prihodima, rashodima u stvari.nisi čitala pažljivo, promiče ti, ovaj propis predviđa naplatu takse za SVE vrste kućnih ljubimaca i dve tarife vezane za mogućnost reprodukcije. napisao sam da je moguća pojava čvorovića, kako da se evidentiraju kućni ljubimci? napisao sam da je moguć monti pajton u milion varijanti. zamisli čoveka koji donosi morsko prase/ježa/hrčka na sterilizaciju kako bi platio manju taksu. da na zamišljam dalje.....baš kao i u većini projekata koji se rade u srbiji, dobar deo love se potroši na administrativne i ostale nuztroškove a ne na osnovnu stvar. biće tako i sa ovim.na kraju, gaza me je pretekao, naš gradonačelnik se isprsio našim parama i pored predviđenih 10 miliona častio partizan sa još toliko. kao da je pobedio u parizu. to je 1 rasipanje i ja sam protiv toga da se takvom čoveku daju pare u ruke. 10 miliona znači 14000 vakcina protiv besnila po tarifi koju plaćam. realno to je lova za 3 godine vakcinisanja pasa na ulici. šta je potrebnije, svrsishodnije? pošto je ovo topik o 1 glupavoj odluci, neću da pominjem svratište, javne kuhinje, drvored na bulevaru.to je, valjda, sve
Link to comment
ja moram da proverim sve postove ovog genija. sad znam poreklo reci dijabola.
Adj. 1. diabolical - showing the cunning or ingenuity or wickedness typical of a devil; "devilish schemes"; "the cold calculation and diabolic art of some statesmen"; "the diabolical expression on his face"; "a mephistophelian glint in his eye"devilish, diabolic, mephistophelean, mephistophelianevil - morally bad or wrong; "evil purposes"; "an evil influence"; "evil deeds" 2. diabolicaldiabolical - extremely evil or cruel; expressive of cruelty or befitting hell; "something demonic in him--something that could be cruel"; "fires lit up a diabolic scene"; "diabolical sorcerers under the influence of devils"; "a fiendish despot"; "hellish torture"; "infernal instruments of war"; "satanic cruelty"; "unholy grimaces"demonic, fiendish, satanic, unholy, hellish, infernal, diabolicevil - morally bad or wrong; "evil purposes"; "an evil influence"; "evil deeds"
Link to comment

ne mogu da kazem da ne razumem strast za iracionalnim zlom ali tvoje klevetanje neduznih papagaja je verovatno nesto najmostruoznije sto sam ikada procitao. kakav si ti to covek, dijabolice?! angry.gifnazad na temu: da li neko zna sta se radi sa napustenim mackama?

Edited by gazza1
Link to comment
ne mogu da kazem da ne razumem strast za iracionalnim zlom ali tvoje klevetanje neduznih papagaja je verovatno nesto najmostruoznije sto sam ikada procitao. kakav si ti to covek, dijabolice?! angry.gif
Ne klevecem, pricam istinu! Zasto je monstruozno reci da sam cuo papagaje koji kreste u mraku???Jake reci potezes, za banalnu cinjenicu da se taj par papagaja oglasava i onda kada ih prekrijes, ili odneses u zamracenu sobu.Ja jesam diabolic ali zaista ne vidim u iznosenju te banalnosti nikakvu monstruoznost.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...