Jump to content
IGNORED

Komunalna taksa za drzanje kucnih i egzoticnih ljubimaca


pacey defender

Recommended Posts

i kakve ovo ima veze sa moje dve pitome kucne macke?ja mislim da ova taksa treba da se uvede kada grad (neka inspekcija) uhvati coveka koji je ubijao komsijske papagaje iz vazdusne puske.
Pa da ti papagaji "cvkucu" nad glavom svaki dan, video bi kako bi se ti ponasao. Po kucnom redu stanara zgrade postoji odredjeno vreme kad se ljudi odmaraju i nije dopusteno praviti buku. Procitao sam negde da je u Poljskoj zabranjeno psima kucnim ljubimcima u gradu da laju. Kazne za gazde su drasticne.
Link to comment
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Diabolic

    14

  • pacey defender

    14

  • luba

    11

  • yolo

    10

Top Posters In This Topic

Pa da ti papagaji "cvkucu" nad glavom svaki dan, video bi kako bi se ti ponasao. Po kucnom redu stanara zgrade postoji odredjeno vreme kad se ljudi odmaraju i nije dopusteno praviti buku. Procitao sam negde da je u Poljskoj zabranjeno psima kucnim ljubimcima u gradu da laju. Kazne za gazde su drasticne.
super. predlazem da se ista logika primeni i na malu decu i bolesnike od velikog kaslja.ti kojima smeta glasanje zivotinja bolje da se pozabave sopstvenim neurozama a ne da se late puske.
Link to comment
super. predlazem da se ista logika primeni i na malu decu i bolesnike od velikog kaslja.ti kojima smeta glasanje zivotinja bolje da se pozabave sopstvenim neurozama a ne da se late puske.
Tebi je normalno da ljudi ne mogu nocu da spavaju zbog zivotinja? Nisu to neuroze, to je pravo ljudi u jednoj stambenoj zgradi da u vreme odmora koje je propisano vlada tisina. Ne radi se o neurozama, buka nocu smeta gotovo svim ljudima.Edit...Zato mi je i glupa ova komunalna taksa, namenjena je da oni koji i onako paze na svoje ljubimce dopune budzet. Treba kazniti ljude koji prave buku u stanu, ili ako to radi neko za koga je taj covek odgovoran. Edited by Diabolic
Link to comment
Tebi je normalno da ljudi ne mogu nocu da spavaju zbog zivotinja? Nisu to neuroze, to je pravo ljudi u jednoj stambenoj zgradi da u vreme odmora koje je propisano vlada tisina. Ne radi se o neurozama, buka nocu smeta gotovo svim ljudima.Edit...Zato mi je i glupa ova komunalna taksa, namenjena je da oni koji i onako paze na svoje ljubimce dopune budzet. Treba kazniti ljude koji prave buku u stanu, ili ako to radi neko za koga je taj covek odgovoran.
kada bi se nabrojale sve vrste koje su zivele u mom ulazu dobio bi se jedan od raznovrsnijih zoovrtova. interesantno, niti jedna zivotinja nikada nije pravila buku nocu jer, jebiga i psi, macke, papagaji i morski krastavci ipak spavaju nocu.
Link to comment
polili su se benzinom, izboli jataganima, bicevali lancima i obesili o skupstinsku sijalicu - i nista nije vredelo protiv sila zla i mraka!
da li sam ja dobro primetio neki sarkazam, ironiju.... ovde.moj glas na gradskim izborima otišao je LDPi. posle svinjarije sa platanima veliko je pitanje hoće li me sledeći izbori odvesti u totalnu nezainteresovanost. za sada je izvesno samo (ne)glasanje za parlament.vredno je podsetiti da se ova taksa ne odnosi na prljanje javnih povšina kučećim govnima (molim pejsija da ne unosi zabunu) već na opšte posedovanje kućnih i egzotičnih ljubimaca. dakle, pored pasa i mačaka to se odnosi na iguane, majmune, kornjače (akvarijumske i šumske), glodare, ježeve, zecove, ptice........hoće li se naplaćivati držanje paunova u dvorištu jednom seljaku iz baćevca? hoću li ja, kao predsednik skupštine zgrade, biti zamoljen da dostavim spisak stanara koji drže u stanu nekog ljubimca? kako će je naplatiti skitnici koja obitava u jednom od ulaza u lokale u mom parku i brine o dva psetanceta? adresa mu je: finansijski park, treći prolaz kroz AG 8a, drugi lokal s leva. hoće li meni ta taksa biti naplaćivana preko uplatnica "infostana".ovo mi liči na jednu čvorovićevsko - monti pajtonovsku mešavinu. najgori su propisi i zakoni koji su neprimenjivi ili se ne primenjuju svesno.
Link to comment
kada bi se nabrojale sve vrste koje su zivele u mom ulazu dobio bi se jedan od raznovrsnijih zoovrtova. interesantno, niti jedna zivotinja nikada nije pravila buku nocu jer, jebiga i psi, macke, papagaji i morski krastavci ipak spavaju nocu.
Ma sta mi naprica!Kazi to mom komsiji iz zgrade preko puta moje, copor pasa lutalica koji su bas u nekoj polusrusenoj supici ispod njegove terase nasao utociste i koga cesto preko noci bude ti isti psi. Ironija je u tome sto je ta supa zasticena zakonom kao neko kulturno dobro od pre dva veka, pa ne sme niko da je srusi. Hahaha. On covek samo psuje i zali svoju sudbinu, sta da radi drugo? Isto to kazi mom komsiji koji ima papagaje i zali se da nekad nocu ne moze da spava od njih jer iako ih prekrije oni i dalje usred noci "cvrkucu".Drugo vreme odmora nije samo nocu, vec i popodne. Bar je tako u zgradama u kojima sam ja stanovao. A da usput u Parizu, Francuzi koji vaze za zaista velike ljubitelje pasa, dopustaju gazdama sa psima cak i da udju u autobus i trgovinu, ali naravno psi moraju da imaju "pelene". Edited by Diabolic
Link to comment

Ha, ha, pa ovi nisu normalni. Moja mačka nije nigde registrovana, a sve i da jeste, platio bih im ovu taksu na Sv. Nikad - voleo bih samo da vidim kako će mi prinudno naplatiti 500 dinara, kada ne mogu od stotina hiljada ljudi da naplate komunalije decenijama. Bolje im je da se time bave, a ne da popisuju mačke i golubove.Ah da, mogu i da zaborave na glasove odgajivača rasnih pasa i mačaka sa teritorije Bgd-a. Njih će ova vest baš obradovati.

Link to comment
Ma sta mi naprica!Kazi to mom komsiji iz zgrade preko puta moje, copor pasa lutalica koji su bas u nekoj polusrusenoj supici ispod njegove terase nasao utociste i koga cesto preko noci bude ti isti psi. On covek samo psuje i zali svoju sudbinu, sta da radi drugo? Isto to kazi mom komsiji koji ima papagaje i zali se da nekad nocu ne moze da spava od njih jer iako ih prekrije oni i dalje usred noci "cvrkucu".Drugo vreme odmora nije samo nocu, vec i popodne. Bar je tako u zgradama u kojima sam ja stanovao. A da usput u Parizu, Francuzi koji vaze za zaista velike ljubitelje pasa, dopustaju gazdama sa psima cak i da udju u autobus i trgovinu, ali naravno psi moraju da imaju "pelene".
ja sam ti kriv sto se druzis sa nervoznim ljudima i poljacima :D
Link to comment
Ha, ha, pa ovi nisu normalni. Moja mačka nije nigde registrovana, a sve i da jeste, platio bih im ovu taksu na Sv. Nikad - voleo bih samo da vidim kako će mi prinudno naplatiti 500 dinara, kada ne mogu od stotina hiljada ljudi da naplate komunalije decenijama. Bolje im je da se time bave, a ne da popisuju mačke i golubove.Ah da, mogu i da zaborave na glasove odgajivača rasnih pasa i mačaka sa teritorije Bgd-a. Njih će ova vest baš obradovati.
dobro me podseti. zamisli golubara kome budu rekli da treba da za svojih 100 nesterilisanih golubova/gugutki calne 100 hiljada glupe takse.jednom je išao TV prilog o sukobu vlasnice tri mačke i predsedniku kućnog saveta koji je "infostanu" prijavio 4 stanara za obračun potrošnje vode. hrkljuš. Edited by djordje geprat
Link to comment
ja sam ti kriv sto se druzis sa nervoznim ljudima i poljacima :D
Hahaha :D. Pa to su komsije a to uglavnom ne mozes da biras. Ali ne smetaju mi oni, najvise mi smetaju ljudi koji nemaju obzira, a jedne komsije npr, nemaju kucne ljubimce ali zato mi prave buku veoma cesto. :(. Pazi, razumem ja da ne moze biti tisina i da se cuju razni zvuci, pa kola sa ulice se stalno cuju, ali ako te usred noci probudi necija bucna svadja ume stvarno da bude neprijatno, narocito ako je to veoma cesto. Moj kolega sa posla je zavrsio fakultet u Poljskoj i prica mi da su mnogo kulturniji ljudi od nas. Ma dobro, ovo je Balkan, nanana, hahaha. Edited by Diabolic
Link to comment
dobro me podseti. zamisli golubara kome budu rekli da treba da za svojih 100 nesterilisanih golubova/gugutki calne 100 hiljada glupe takse.jednom je išao TV prilog o sukobu vlasnice tri mačke i predsedniku kućnog saveta koji je "infostanu" prijavio 4 stanara za obračun potrošnje vode. hrkljuš.
Ispod moje predjasnje zgrade, ne ove u kojoj sad zivim, su bili golubari sa svojim supicama. Ali mnogo vise sam prao terasu za gugutkama i ostalim pticama nego za njima jer ih oni puste na sat vreme, a one se izlete i disciplinovano vrate bas kod svoje supice.
Link to comment
A da usput u Parizu, Francuzi koji vaze za zaista velike ljubitelje pasa, dopustaju gazdama sa psima cak i da udju u autobus i trgovinu, ali naravno psi moraju da imaju "pelene".
cvorovicu, u kom si ti to parizu bio?
Link to comment
cvorovicu, u kom si ti to parizu bio?
Nisam bio, ali idem uskoro da proverim, hahaha. Cuo sam od coveka koji tamo zivi. Ne znam kakav im je zakon, ali on mi rece to za autobuse i trgovine.I nemoj da mi lepis etikete, prva rec kojom mi se obracas pa deljenje etiketa :yucky: Edited by Diabolic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...