Jump to content
IGNORED

Komunalna taksa za drzanje kucnih i egzoticnih ljubimaca


pacey defender

Recommended Posts

Pre par dana sam cuo za genijalnu zamisao gradskih vlasti iz naslova. Mislio sam da je samo ideja, ali avaj - izgleda da je to vec usvojeno. Ovo sto dole mozete procitati, preuzeto je sa drugog foruma. Pretpostavljam da je autenticno preneto.

1. Za držanje kućnih i egzotičnih životinja, utvrđuje se komunalna taksa u godišnjem iznosu, i to:1a) za držanje kućnih životinja – pasa i mačaka u zgradama individualnog i kolektivnog stanovanja– po psu 500,00 dinara– po mački 500,00 dinara1b) za držanje nesterilisanih pasa i mačaka u zgradama individualnog i kolektivnog stanovanja– po psu 1.000,00 dinara– po mački 1.000,00 dinara1v) za držanje egzotičnih životinja u zgradama individualnog i kolektivnog stanovanja– po životinji 500,00 dinara.2. Obveznik takse iz podtački 1a) i 1b) ovog tarifnog broja je pravno i fizičko lice, koje je kao vlasnik, odnosno držalac psa ili mačke, evidentiran u jedinstvenoj bazi podataka Ministarstva poqoprivrede, šumarstva i vodoprivrede – Uprave za veterinu, o broju registrovanih pasa i mačaka na teritoriji Republike Srbije, za grad Beograd. Obveznik takse iz podtačke 1v) ovog tarifnog broja je vlasnik, odnosno držalac egzotične životinje utvrđen rešenjem nadležnog ministarstva.3. Obveznik takse iz ovog tarifnog broja je dužan da taksu plati u roku od 15 dana od dana dostavljanja obaveštenja za plaćanje lokalne komunalne takse iz ovog tarifnog broja.4. Kontrolu naplate takse iz ovog tarifnog broja vrši Sekretarijat za komunalne i stambene poslove Gradske uprave grada Beograda i Veterinarska stanica Beograd.5. Komunalnu taksu ne plaćaju vojne ustanove, organi unutrašnjih poslova i slepa i slabovida lica za pse vodiče.Član 6.Ova odluka stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u „Službenom listu grada Beograda”, a primenjuje se počev od 1. januara 2010. godine.Skupština grada BeogradaBroj 43-1178/09-S, 28. decembra 2009. godinePredsednikAleksandar Antić, s. r.
Djordje Geprat i ja smo pre nesto više od dve godine iz sela doveli tri kuce. Čipovali smo ih, sterilisali, i registrovali na naše ime. Špica, Lili i Maza tako su spasene moguće smrti, obzirom da nam je rečeno da se u selu problem pasa lutalica rešava tako što lovci svoje pucačke sposobnosti vežbaju na psima koji, navodno, lutajući selom upadaju u kokošinjce praveći štetu. Majka Špice i Lili je tako i nastradala. Naravno, lovačke aktivnosti praktikuju se preventivno, predostrožnosti radi, a i uvek se valja zabaviti pomalo kada se nema pametnijeg posla.E sad, da li sam ja normalan što ću morati svake godine da izdvajam 500 dinara za to što sam sklonio psa od pretpostavljene smrti, što sam ga udomio? Da li smo mi koji udomimo psa zapravo kreteni i budale, iako se na sav glas propagira udomljavanje životinja sa ulice? Ako je ovaj grad odlučio da mu psi lutalice nisu potrebni, zašto finansijski opterećuje građane koji bi nekog od tih pasa želeli da udome?
Link to comment
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Diabolic

    14

  • pacey defender

    14

  • luba

    11

  • yolo

    10

Top Posters In This Topic

Tja... Negde je bilo reči o ovlašćenjima gradske komunalne policije... `ebaće nas ovako kolektivno i ma koliko je potrebno dovesti nas u red, biće tu sranja kolko voliš...A što se tiče kučećih taksi...Preživećemo i tih par hiljada... Ali je kurvinski, što jes, jes...

Link to comment

poštovani prijatelji,jesam se odjavio zbog one dve gluposti moderatorske ali, pejsi mi je dojavio za ovaj vrhunski kretenizam beogradskih vlasti i ovaj topik pa moram da popizdim javno. naravno,

Preživećemo i tih par hiljada...
, nije u tome problem. prošlog meseca sam platio 1900 dinara po kuji za vakcine protiv besnila i zaraznih bolesti i tablete protiv crevnih parazita. umesto da mi se kreteni antić i đilas a i ministar dulić klanjaju do zemlje što sam tri psa zbrinuo, da mi, recimo, omoguće da ih besplatno vakcinišem protiv besnila sada prave ovu svinjariju.ostaje mi da im saopštim da tu taksu neću da platim pa bila i 1 dinar. svakome ko je bio čovek pa zbrinuo lutalicu ostaje vickasto rešenje da obznani nestanak psa i kaže da nema za šta da plaća. naravno, biće i onih koji će da vrate psa na ulicu.pre dve godine grad mi je omogućio da besplatno steilišem, čipujem i vakcinišem kuje. negovali su ih nedelju dana u ovči. puvali su se time, i ovde i u svetu. ovo je još jedna potvrda o govnjivoj, najgoroj u istoriji vlasti u ovoj zemlji. skotovi.usput, vidim da je odluka doneta na kraju prošle godine. pošto je potpisao antić, pretpostavljam da je u pitanju odluka većine u skupštini grada. kako su glasali odbornici LDP? zna li ko?sve najbolje.
Link to comment

Mamicu im jebem alavu, nadam se da ce svakog ko je glasao za ovaj predlog zakona izujedati neka džukela, kao onu Trivanku. :fur: :fur: Imam najobičniju mačku, rasa Vračarska kontejnerka (mačor u stvari) i nemam nameru da plaćam taksu na vazduh, kućne ljubimce, javnu rasvetu i ostale kurce palce.Moj mačak je uredno sterilisan i vakcinisan, pritom ima svoj karton i pasoš. Svi ti pasoši se izdaju u skladu sa ministarstvom zdravlja, verovatno neki podsektor za veterinu, tako da imaju podatke o svakom ljubimcu.E sad, uvek mogu reći da je mačak pobegao i ko ih jebe. A za 500 dinara da te prijavi sudu... S druge strane, možda ti to nametnu recimo preko veterinara, kroz cenu vakcine ili slično.Baš sam besan :fur:

Link to comment
A za 500 dinara...
Ako ima ikakve satisfakcije u ovoj budalastini, to je da ce zbog budjavih 500 kinti prihoda na godisnjem nivou, svaka stranka koja je podrzala ovu odluku, propustiti priliku da dobije moj glas. Naravno, to nije dovoljna satisfakcija. Edited by pacey defender
Link to comment

po meni je to sasvim uredu. ako ljudi moraju da placaju razne komunalne takse, zasto ne bi i zivotinje, tj. vlasnici istih. i zivotinje prljaju grad.

Link to comment
kako su glasali odbornici LDP? zna li ko?
polili su se benzinom, izboli jataganima, bicevali lancima i obesili o skupstinsku sijalicu - i nista nije vredelo protiv sila zla i mraka!
Link to comment
po meni je to sasvim uredu. ako ljudi moraju da placaju razne komunalne takse, zasto ne bi i zivotinje, tj. vlasnici istih. i zivotinje prljaju grad.
moje macke prljaju samo moj stan i nista vise. koliku bi odstetu po tvojoj logici trebalo da placaju roditelji, tj vlasnici male dece?
Link to comment
po meni je to sasvim uredu. ako ljudi moraju da placaju razne komunalne takse, zasto ne bi i zivotinje, tj. vlasnici istih. i zivotinje prljaju grad.
Kako to Sumejkerova macka prlja grad?Kako to moj pas prlja grad? Ne zaboravi, vlasnik psa je duzan da pokupi govno za svojim psom. To je takodje odluka gradskih vlasti. Ako se to ne postuje, postoji kazna za krsenje gradske odluke. Edited by pacey defender
Link to comment

2 gazza1zar vec ne placaju? vecina komunalnih troskova se obracunava u odnosu na broj clanova domacinstva. hm, jeste kvaka za vlasnike macaka koji svoje zivuljke ne izvode. mozda ti macke pljuju na ulicu dok sede na prozoru. :D2 paceyurinira, koristi gradske javne povrsine, uostalom, kao i ljudi. da, odluku bas postuju. <_<inace, vlasnici pasa se ponasaju kao najveci sektasi ako se neko suprotstavi njihovom misljenu glede njihovih ljubimaca. bez uvrede.

Link to comment

U zgradi u kojoj zivim, pored Spice, stanuje jos jedan pas. Na livadi do moje zgrade, zivi 6 pasa lutalica koji sasvim sigurno mnogo vise prljaju grad. Razvlace one kese u potrazi za hranom, da ne nabrajam sta sve rade. Hocu reci - apsurdno je da ja skupljam govna za svojim psom, ako na istoj toj livadi onih 6 lutalica obavlja no2.Humana stvar bi bila udomiti jednog od tih pasa. To je uostalom i deklarativno opredeljenje grada - da se kroz udomljavanje i sterilizaciju lutalica, resi taj problem.Pa ipak, ova odluka grada je u suprotnosti sa njihovim namerama.Ako vlasnici pasa ne postuju obaveze, postoji nacin da ih se kazni, a ne da im se uvodi novi namet.Ponavljam, ako je ideja ne bude vise pasa lutalica na bg ulicama, ovo nije potez koji ide u tom smeru.

Link to comment
Hocu reci - apsurdno je da ja skupljam govna za svojim psom, ako na istoj toj livadi onih 6 lutalica obavlja no2.
I to isto misli još x vlasnika pasa iz okolnih zgrada. Zašto bi se iko vodio logikom "daj da ja smanjim ono što ja mogu" kad je lakše "što moram ja, kad je već situacija loša".Mada ok, realno je odvratno to raditi. Bolje bi bilo da ograde deo parka i da označe gde je za kucove, da na neke druge parkove stave apsolutnu zabranu i ćao.
Ako vlasnici pasa ne postuju obaveze, postoji nacin da ih se kazni, a ne da im se uvodi novi namet.
Da postave posmatrača u svaki park koji bi jurio vlasnike da im naplati kaznu? Ili da uvedu kamere? Mislim, pitam, ne znam?
Link to comment

Uvesti clan u zakonu da vlasnik kucnog ljubimca mora kad ga izvodi u grad u setnju imati sa sobom metlicu i lopaticu, a ako slucajno nema, kazniti ga novcanom kaznom.

Link to comment

i kakve ovo ima veze sa moje dve pitome kucne macke?ja mislim da ova taksa treba da se uvede kada grad (neka inspekcija) uhvati coveka koji je ubijao komsijske papagaje iz vazdusne puske.

Edited by kim_philby
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...