Jump to content
IGNORED

Komunalna taksa za drzanje kucnih i egzoticnih ljubimaca


pacey defender

Recommended Posts

Beograd, ul. Kaldrmisana br. 176 stan 8U gore navedenom stanu, uredno prijavljen sa suprugom Jovankom živi penzioner Marinko.Pored njih dvoje u stanu živi i avlijaner Bišop i jedan čupavi mačak koga zovu Gavrilo. Elem, taj Bišop svaki dan 3x dnevno šeta penzionera Marinka u obližnjem parkiću. Šetao bi on i Jovanku ali Jovanka čuva Gavrila. Taj Gavrilo se toliko ugojio da ne može ni da šeta. Jovanka, vremešna starica ne može da ga nosa sa sobom kada Bišop šeta Marinka te njih dvoje uglavnom gledaju TV-Pink i onaj šou gde poznate face rade razne stvari u prirodi.Verovatno se pitate kakve sve to ima veze sa pomenutom komunalnom taksom. Evo da vam pojasnim. Kao i svi penzioneri, Jovanka i Marinko prvo izmire sve komunalne obaveze a ono malo što pretekne služi da njih četvoro prežive do sledeće penzije. Budžet im je toliko nategnut da bi bilo koji dodatni namet ozbiljno ugrozio njihovo bivstvovanje u glavnom gradu. Bišop više neće smeti da šeta Marinka jer će ga uhvatiti neki poludeli komunalni inspektor i eto novog nameta očas posla. Pomislićete, nema veze može Marinko sam. E ne može. Može da izadje ali avaj kad treba da se vrati kući, čiča Marinko zaboravi i gde je krenuo i zašto je krenuo i eto tu taj Bišop ima odlučujuću ulogu. Uvek dovede Marinka kući, sve sa provijantom za taj dan.Zato apelujem na gradske vlasti da bar u ovom slučaju oslobodi plaćanja taksi Marinka i Jovanku. Za Gavrila će se malo stisnuti ali Bišopa bi trebalo računati pod tudju negu i pomoć te nije u redu da im se to uskrati.

Link to comment
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Diabolic

    14

  • pacey defender

    14

  • luba

    11

  • yolo

    10

Top Posters In This Topic

 e sad bas hocu da uplatim 2 puta po 500 dinara za azil. ja i moje macke mislimo da to treba uraditi, ali necu da nas niko na to tera racunajuci na nasa boleciva srca.
E, sad više ne može. angry.gif
Link to comment

Moze, moze. Privatni azili imaju racune, idem da uplatim 2 puta po 500.  Meni ni ovo sto je uradjeno nije resenje: daleko bilo da sam zeleo da vlasnici ljubimaca budu izuzeti od obaveza. Obaveze prema gradu treba da delimo svi.

Link to comment
Moze, moze. Privatni azili imaju racune, idem da uplatim 2 puta po 500.  Meni ni ovo sto je uradjeno nije resenje: daleko bilo da sam zeleo da vlasnici ljubimaca budu izuzeti od obaveza. Obaveze prema gradu treba da delimo svi.
Ne može. Po novom propisu, na privatne račune azila mogu da uplaćuju samo oni koji već plaćaju gradsku taksu. Od ostalih, uplate ne primaju. angry.gif
Link to comment
  • 2 months later...

Možda je pogrešna tema, ali da ne pokrećem novu, ima veze sa egzotičnim životinjama i držanjem istih... Da li postoji neko pre svega racionalno (a zanima me i zakonsko) objašnjenje za tipa koji uvece nosi albino pitona od 3 metra po zemunskom keju međ' onolikim svetom i nudi slikanje valjda... Bio je jedan fotograf tokom prošle godine sa majmunčetom i punom gepekom zmija vrlo često i ispred biblioteke na kraju Knez Mihajlove, ali je čini mi se nestao nakon nekoliko reagovanja u medijima...

Link to comment
  • 2 months later...

Evo kao sto sam obecao ranije na ovom topiku, bio sam u Parizu ovog leta i sad mogu da govorim iz prve ruke :D Pa evo u jednoj recenici.Pasa lutalica NEMA, ali GOVANA od pasa sa vlasnikom IMA i to podosta, hhhPoneki pas koji luta se moze videti i to retko a taj je najverovatnije pobegao vlasniku, hhh. Copora pasa lutalica NEMA, ne samo u centru nego ni po predgradjima. U autobus pas moze uci ako ga vlasnik drzi u rukama ili na krilu, otud i koriscenje pelena da se doticnim damama uglavnom ne bi popisali pod misku ili pod pisku, hahaha. Ali uglavnom ne nose pelene psi, vec dame u rukama, a vecinom ne nose nista. :D Retko sam vidjao psice u autobusima verovatno iz tog razloga, a velikog psa u autobusu nisam video. Ne mogu da se setim da li sam video psa u metrou. Ne znam da li je dozvoljeno da se uvede.Da i ono sto mi je upalo u oci, uglavnom se setaju mali psici, retko sam vidjao velike pse sa vlasnikom u setnji.Ispred poste sam video da vezuju pse za banderu kad ulaze a u trgovinama nisam video da ih ima.Obucenog psica sam video samo jednog, ali to je valjda zato sto je leto, a tada im ne treba zastita.Eto, to su sad pokupljene informacije iz prve ruke, tj ono sto sam svojim ocima video.

Edited by Diabolic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...