Jump to content
IGNORED

Komunalna taksa za drzanje kucnih i egzoticnih ljubimaca


pacey defender

Recommended Posts

taksa na kurac, taksa na palac. doklea taman sam hteo da kupim povodac i pocnem da setam i istrcavam ovog mog konja
ali zato nećeš morati da sterilišeš činčilu, koliko sam razumela...a kad će grad da uvede takse za zaljubljene parove po parkovima... dokle više taj javašluk. mora biti nekog reda u ovoj zemlji angry.gif
Link to comment
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Diabolic

    14

  • pacey defender

    14

  • luba

    11

  • yolo

    10

Top Posters In This Topic

ali zato nećeš morati da sterilišeš činčilu, koliko sam razumela...
vidis, bilo bi zanimljivo da usled masovne sterilizacije pasa, potpuno nestane pasa lutalica, a da na njihovo mesto ulicama pocnu da haraju copori cincila lutalicabili bi hit u svetu!
Link to comment
Ha, ha, pa ovi nisu normalni. Moja mačka nije nigde registrovana, a sve i da jeste, platio bih im ovu taksu na Sv. Nikad - voleo bih samo da vidim kako će mi prinudno naplatiti 500 dinara, kada ne mogu od stotina hiljada ljudi da naplate komunalije decenijama.
Infostan je keva. Ako budu imali problema sa bazom podataka o vlasnicima kućnih ljubimaca, verovatno će da zalepe taksu svima. Ako Telekomu dajemo 500 kinti mesečno taman da uopšte ne podignemo slušalicu, logično je i da Đilasu damo istu kintu pa imali ili nemali mačku na gajbi.
Link to comment

aham, razapnite me i bacite lezbijkama, ali pesto kinte nije mnogo, a finansira azil. logicno je da bi za to radije dali vlasnici zivotinja nego nevlasnici, odnosno vlasnici predmeta od zivotinja.

Link to comment

Bacićemo te lezbijkama. Cedi se suva drenovina dok na drugoj strani milioni prolaze neoporezovani. Što nisu tražili neku donaciju, pre bi dobili za životinje nego za ljude.Što neko reče Beograd je širok pojam ima tu ohoho seljačkih domaćinstava gde moš naći sve živo od rovca do nerasta. Hoće li oni plaćati 500 kinti jer kao domaćinstvo drže životinje ili 500 dinara komadno? Strepnja je jača od nade...

Link to comment

nije u pitanju iznos 500 ili 1000 dinara. nedam pa da ta taksa iznosi 1 paru. svoj doprinos razvoju azila za napuštene životinje dao sam usvajanjem tri kuje i, sada pokojne, kofi. za svoj doprinos uklanjanju pasa sa ulice očekujem nagradu, besplatnu vakcinaciju kuja protiv besnila a ne namet. ko dođe u moj park može da vidi podjednak broj bivših lutalica i rasnih pasa. za moj budžet suma od 3 x 500 dinara za godinu dana je ekvivalentna ceni jednog piva mesečno u nekom bircuzu, ništa. u pitanju je princip.drugo, dati ovoj govnjivoj vladi i jednu paru a ne 500 din puta broj kućnih ljubimaca je bacanje love u mutno dunavo baš kao i ono što će im se dati prodajom telekoma.treće, odluka/namet se odnosi na sve kućne ljubimce a ne samo na pse/mačke. može li ona da bude ispoštovana?

Link to comment
aham, razapnite me i bacite lezbijkama, ali pesto kinte nije mnogo, a finansira azil. logicno je da bi za to radije dali vlasnici zivotinja nego nevlasnici, odnosno vlasnici predmeta od zivotinja.
gwprat je vec odgovorio. finansiranje azila za zivotinje ne treba da bude finansijsko opterecenje za nas koji smo dali svoj doprinos smanjivanju broja lutalica, time sto smo jednu ili vise lutalica udomili. to sta je logicno, i ko bi radije dao pare za zbrinjavanje pasa je deplasirana tema. kao sto vidis, ovde ima nekoliko nas vlasnika ljubimaca kojima to nije logicno.edit> prateci tvoj rezon, ako 500 kinti nije mnogo, bolje je da ih uzmu od onih koji do sada nisu udomili psa, zar ne? :) Edited by pacey defender
Link to comment
super. predlazem da se ista logika primeni i na malu decu i bolesnike od velikog kaslja.ti kojima smeta glasanje zivotinja bolje da se pozabave sopstvenim neurozama a ne da se late puske.
a je l neuroza i ako ti smeta kada neko drzi dva kavkaska ovcara, koji, kada im gazda nije kod kuce, (a to je veci deo dana) laju na vetar i svaku pokretnu zivu i nezivu stvar u vidnom polju? pitam da znam, da se samodijagnostikujem.disclaimer: volim pse, imao sam vise od jednog. Edited by Grunf
Link to comment

 

da platim zbog toga sto sam dve macke sklonio sa ulice? ma  nek'se nose, ne dam  nije problem u cifri, ne bih dao ni 50 para, ni 5 para, ni po cenu sudjenja.  prebacivati teret odgovornosti samo na one gradjane koji su vec odlucili da sami daju hiljade dinara mesecno na hranu, pesak, lekove? ma mrs u picku materinu lopovsku.a odgovor kingmaker: ne, nije puno para. pored toga sto se staram o dve ulicarke, davao sam i novac za raznorazne zivotinjske inicijative. ali ne dolazi u obzir da mi iko kaze "ne mogu da opteretim zakonski nekoga ko mrzi zivotinje, pa cu sada reketirati tebe koji ih volis zato sto ti te pare ionako dao". i jos jedna stvar je pogresna u tvom rezonu: ovim parama necu ja finansirati azil, nego cu subvencionisati nebrigu drzave, subvencionisacu one koji cizmama ubijaju macice i stence, i subvencionisacu one koji im  bacaju hranu kroz prozor zato sto ih kao "vole" ali ne toliko da bi ih primili u kucu.  e, to  ne dolazi u obzir. uopste nije stvar u novcu. Edited by vasudeva418
Link to comment

Moра и Београд нешто да плаћа, најбоље да се само од наших леђа праве кожуси које ћете ви да носате. Живио друг Ђидо! Сеци платане, крпи мачкаре!

a kad će grad da uvede takse za zaljubljene parove po parkovima... dokle više taj javašluk. mora biti nekog reda u ovoj zemlji angry.gif
Био је онај сјајан предлог за бећарски порез који би плаћали сви млади преко 35 који се још нису расплодили. Нажалост, непријатељи нације су поново успели да одврате надлежне од пронаталних помака и тако начинили још један корак ка девастацији српског националног бића. Edited by Hella
Link to comment

 

A da usput u Parizu, Francuzi koji vaze za zaista velike ljubitelje pasa, dopustaju gazdama sa psima cak i da udju u autobus i trgovinu, ali naravno psi moraju da imaju "pelene".
e aj ne izmisljaj, vazi? papagaji koji cvrkucu u mraku, psi sa pelenama...  :blink:inace ova prica je  tipicna djilasovstina: legitimizacija mrznje. ima ljudi kojima smetaju Romi: dakle, nema naseljavanja Roma u blokovima. ima ljudi kojima smetaju zivotinje: pa necemo valjda njih opterecivati nametima? isti kljuc, ista logika. Edited by vasudeva418
Link to comment
da platim zbog toga sto sam dve macke sklonio sa ulice? ma  nek'se nose, ne dam  nije problem u cifri, ne bih dao ni 50 para, ni 5 para, ni po cenu sudjenja.  
Drago mi je da nas ima ovakvih :)Elem, Sumejker je izrazio bojazan da ce nam ove novce nekako uzeti, ako nista drugo ono preko neke takse za vakcinu, koju inace valja obaviti jednom godisnje.E sad, ne bih imao nikakav problem da se dogovorim sa veterinarom da ne prijavi transakciju i uslugu, obzirom da sam mu redovita musterija, ako ce mi sniziti cenu za tih 500 din. PDV koji bih inace platio neka zadrzi za sebe - bolje da od nelegalne transakcije profitira posteni veterinar nego lopovska drzava, ako vec mora da se bira.Najgore sto moze da se dogodi je da naplatu vezu za vakcinaciju. Ako se to dogodi, 1 broj siromasnih gradjana ce odustati od vakcinacije i time ugroziti zdravlje svojih ljubimaca, a samim tim i zdravlje ljudi iz okoline. Bizarno zvuci sama pomisao da ce naplatu vezati za infostan, mada ako pogledate moj prvi post, videcete
4. Kontrolu naplate takse iz ovog tarifnog broja vrši Sekretarijat za komunalne i stambene poslove Gradske uprave grada Beograda i Veterinarska stanica Beograd.
su-lu-do. Edited by pacey defender
Link to comment
aham, razapnite me i bacite lezbijkama, ali pesto kinte nije mnogo, a finansira azil. logicno je da bi za to radije dali vlasnici zivotinja nego nevlasnici, odnosno vlasnici predmeta od zivotinja.
Finansiraće azil isto kao što će Dulićeva taksa na kilogram veš mašine finansirati reciklažu, u tome je problem.Kada bi se taj novac zaista ulagao u zbrinjavanje i sterilizaciju napuštenih životinja, dao bih i soma kinte bez problema. Ovako, dozvoliću sebi da narečenu taksu upišem na spisak pljački i mutljavina vrlog nam gradonačelnika i njegove ekipe. Ne zbog nepoverenja, nego zato što im ništa ne verujem.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...