Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Osim je sa tom jednom idejom prosao kvalifikacije i otisao na SP, tako da nista narocito nije hteo da menja. Mnogi od igraca (Mijatovic, Boban, Prosinecki, Suker) koje si pomenuo prave karijere su napravili tek posle tog SP, lako je sad drviti o tome da je trebalo na ocigledan talenat da igraju. Jozic je bio igrac i po i za Petrica i za Najdoskog. Nezvanicno, postojala je republicka kvota reprezentativaca. I tako.
Tesko da Savicevic, Pancev i Prosinecki vec tada nisu bili etablirani kao najbolji jugo igraci na svojim pozicijama, pa svejedno nijedan od njih trojice na tom prvenstvu nije imao zavidnu minutazu. Pa cak ako je Bazdarevic imao vecu minutazu na pocetku kvalifikacija, tesko da je mogao na tom prvenstvu da odigra bolje nego Savicevic.Slicnu glupu mantru (ne menjam standardni tim ni za zivu glavu) imao je i Radomir, covek fudbala, na poslednjem SP-u, pa se osramotio, a bilo je ocigledno da mu bar 5 igraca iz te postave nije u formi.
:isuse: Covece, citas li ti ono sto citiras? Ili pitam gluposti?
Link to comment
Bazdarevic niti je igrao na tom prvenstvu, niti je igrao na istom mestu kao Dejo, a inace je, po snimcima koje sam gledao kasnije, bio jako dobar igrac.
Ja samo cekam kad ce neko da zakuka sto je Osim vodio Edhema Sljivu. :D
Link to comment

Ti se u konkretnom slucaju Savicevica pozivas samo na talenat, a covek je vec tada imao 24 godine :isuse: Pa je kao trebao jos da se kali, posto nismo bili sigurni da li je vec u tom trenutku bolji igrac od svojih bosanskih pandana.

Link to comment
Ti se u konkretnom slucaju Savicevica pozivas samo na talenat, a covek je vec tada imao 24 godine :isuse: Pa je kao trebao jos da se kali, posto nismo bili sigurni da li je vec u tom trenutku bolji igrac od svojih bosanskih pandana.
Hajde vrati se ponovo nazad i potrazi mi gde sam pominjao Savicevica. Momak je igrao na tom prvenstvu i bio jedan od boljih protiv Argentine (i promasio stopostotnu sansu, kreten :isuse: ).
Link to comment

Meni bi bilo logicnije da je Dejo igrao umesto Susica, a ovaj onako mator ulazio sa klupe, ili da je Pancev igrao vise, ali ta reprezentacija nije izvisila za polufinale zbog Osima, vec zbog nesposobnosti igraca, pre svih Savicevica, da realizuju mrtve sanse u utakmici protiv Argentine. Dakle, Osimov tim je odrzao predavanje Argentini, iako je 90 minuta imao igraca manje. Mislis li da bi nekakav drugaciji tim petardirao tadasnjeg svetskog prvaka?

Link to comment
Meni bi bilo logicnije da je Dejo igrao umesto Susica, a ovaj onako mator ulazio sa klupe, ili da je Pancev igrao vise, ali ta reprezentacija nije izvisila za polufinale zbog Osima, vec zbog nesposobnosti igraca, pre svih Savicevica, da realizuju mrtve sanse u utakmici protiv Argentine. Dakle, Osimov tim je odrzao predavanje Argentini, iako je 90 minuta imao igraca manje. Mislis li da bi nekakav drugaciji tim petardirao tadasnjeg svetskog prvaka?
Nije stvar u tome, vec u samom pristupu. Nije mi jasno kako su neki naftalinski igraci, poput 35-godisnjeg Susica, Jozica, Hadzibegica mogli da imaju prednost u startu u odnosu na mlade lavove, koji nisu bili samo talentovani, vec i dokazani igraci. I sam Dejo je to zamerao Osimu u nekim intervjuima - tu iracionalnu vezanost Osima za svoje zemljake. Ne verujem ni da se radilo o kljucu, u tom slucaju moralo bi vise Srba da igra :)
Link to comment

Dobro, ako je bilo republickih kvota, onda bi to objasnilo dosta stvari.Ne mogu samo da precutim/fejspalmujem ono J.R-evo oko Meshe i kako je (po videu) bio dobar igrac. Joj, nemoj njega ba, matere t'©!Mesha pljuvac i beskorisni...da ne kazem-sta.

Link to comment

Samo jedan detalj: u spomenutom cetvrtfinalu, Osim logicno u tim stavlja Sabanadzovica, standardnog prvotimca te velike Zvezdine generacije i na to, naravno, niko nema primedbu. Za dvadesetak minuta, Maradona od Šabana napravi imbecila i ovaj popije dva zuta i popusi svlacionicu. Onda Osim uvede Dragoljuba Brnovica(koji, btw, uopste nije bio štoper, nego vise zadnji vezni), na koga bi se ovde svi pokenjali, koji je, verovatno, stigao po kljucu kao Crnogorac, itditd. Brnovic, medjutim, do kraja utakmice stavi Maradonu u dzep; El Pibe se vise nije video na terenu i samo je stvar svih prilika koje su Dejo & co. propustili razlog naseg ispadanja.Ali prica o Dragoljubu Brnovicu zapravo predstavlja odgovor na pitanja o Vujovicu, Jozicu i ostalima. To je bio fudbal koji je Švabo voleo i koncepcija u koju je verovao. Ta koncepcija je rezultatski bila uspesnija od svih ostalih i svaki deo svoje trenerske karijere Ivica Osim uvek moze braniti rezultatima.Uzgred, mislim da je on jedan od najvecih gubitnika rata: na pocetku sukoba, njegovi timovi bili su na svojim vrhuncima. Skoro sam ubedjen da bismo '92. uzeli EP u Švedskoj, a i da bi Osimov Partizan u Evropi uvek ostajao bar do proleca. Nije se dalo...

Link to comment
Pa dobro, pomeuo si Prosineckog gore, isti slucaj, jednako eklatantan. Ili je mozda i Robi bio premlad sa svoje 23?
Ti si apsolutno neozbiljan. Koliko godina si imao kad smo igrali to prvenstvo?
Link to comment
Samo jedan detalj: u spomenutom cetvrtfinalu, Osim logicno u tim stavlja Sabanadzovica, standardnog prvotimca te velike Zvezdine generacije i na to, naravno, niko nema primedbu. Za dvadesetak minuta, Maradona od Šabana napravi imbecila i ovaj popije dva zuta i popusi svlacionicu. Onda Osim uvede Dragoljuba Brnovica(koji, btw, uopste nije bio štoper, nego vise zadnji vezni), na koga bi se ovde svi pokenjali, koji je, verovatno, stigao po kljucu kao Crnogorac, itditd. Brnovic, medjutim, do kraja utakmice stavi Maradonu u dzep; El Pibe se vise nije video na terenu i samo je stvar svih prilika koje su Dejo & co. propustili razlog naseg ispadanja.Ali prica o Dragoljubu Brnovicu zapravo predstavlja odgovor na pitanja o Vujovicu, Jozicu i ostalima. To je bio fudbal koji je Švabo voleo i koncepcija u koju je verovao. Ta koncepcija je rezultatski bila uspesnija od svih ostalih i svaki deo svoje trenerske karijere Ivica Osim uvek moze braniti rezultatima.Uzgred, mislim da je on jedan od najvecih gubitnika rata: na pocetku sukoba, njegovi timovi bili su na svojim vrhuncima. Skoro sam ubedjen da bismo '92. uzeli EP u Švedskoj, a i da bi Osimov Partizan u Evropi uvek ostajao bar do proleca. Nije se dalo...
Nije ni Saban bio stoper. Uostalom, Maradonu stoper ne bi ni mogao da cuva jer covek nije bio spic. Za ostalo se slazem. Osim je vrlo pametno i dozirano uvodio igraca po igraca u svoj reprezentativni tim i vec su mu sledece kvalifikacije (kroz koje se, uzgred, prilicno lagano prosetao) izneli igraci za kojima se tako silno kukalo da su morali da budu starteri na SP. On je bio isuvise iskusan i dobar trener da ne bi znao da rezultate u kolektivnom sportu donosi kvalitet tima a ne zbirni pojedinacni kvalitet igraca. Zato je i imao rezultate.
Link to comment
Ne mogu samo da precutim/fejspalmujem ono J.R-evo oko Meshe i kako je (po videu) bio dobar igrac. Joj, nemoj njega ba, matere t'©!Mesha pljuvac i beskorisni...da ne kazem-sta.
Mesu sam zapamtio kao budalu koja je zbog pljuvanja sudije propustila sansu da zaigra na Svetskom prvenstvu. Pre nekog vremena sam naleteo na neke utakmice (ne yt klipove) i video da je bio odlican igrac koji nije bez razloga bio standardan u reprezentaciji do incidenta. Sad slobodno mozes da fejspalmujes, lolujes ili sta god.
Link to comment
Ti si apsolutno neozbiljan. Koliko godina si imao kad smo igrali to prvenstvo?
10, ali secam se svega :D A posto je sve zapisano u vremenu i na traci, moze to i naknadno da se pogleda. Susic i Vujovic u ulozi udarnih igala, dok mu Dejo, Robi i Kobra uglavnom sede na klupi u najboljim godinama... Dozvoli...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...