Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

10, ali secam se svega :D A posto je sve zapisano u vremenu i na traci, moze to i naknadno da se pogleda. Susic i Vujovic u ulozi udarnih igala, dok mu Dejo, Robi i Kobra uglavnom sede na klupi u najboljim godinama... Dozvoli...
Tacno sam znao da si bio klinac. :D Dejo, Robi i Kobra su se upravo u toj cetvrtfinalnoj utakmici protiv Argentine ispromasivali za sve pare. <_< Moze snimak da ti pokaze neke stvari vezane za to kako su igrali oni koji su igrali ali je prilicno varljiva roba kad se razmislja o tom prvenstvu u realnom vremenu jer spada u domen naknadne pameti. Osim je od utakmice do utakmice dosta menjao igru u zavisnosti od protivnika, igra je rasla kako se primicao kraj prvenstva i mi smo zapravo najbolje odigrali te dve utakmice u eliminacionom delu. Narocito protiv Argentine. Od trenutka kad je Sabanadzovic (prestrogo) iskljucen uspeli smo da sakrijemo loptu i potpuno zatvorimo gaucose. Jednostavno nismo imali srece, promasili smo par odlicnih sansi za vreme utakmice i tri penala u penal seriji. Da smo dali jedan gol Argentinci ne bi izjednacili da se igralo tri dana. Nista tu Osim nije pogresio sto se izbora igraca tice. Naravno, uvek ostaje ona vecita navijacka prica "e, sta bi bilo da je igrao XY" ali to prosto nije ozbiljna prica.
Link to comment

Ivica Osim je trenerski genije jer je uspeo da od balkanaca napravi jedan disciplinovan tim koji je trkacki mogao parirati svakome a i dalje je imao dovoljno majstoran na terenu. 1990 je igrao sa igracima koji su izneli kvalifikacije sto je sasvim logicno. U kvalifikacijama za ono prokleto EP 1992 stvari su izgledale drugacije. Svabo je znao sta radi. Od Argentine smo ispali jer je Dejo genije fulao ono sto moja baba ne bi.

Link to comment
Tacno sam znao da si bio klinac. :D Dejo, Robi i Kobra su se upravo u toj cetvrtfinalnoj utakmici protiv Argentine ispromasivali za sve pare. <_< Moze snimak da ti pokaze neke stvari vezane za to kako su igrali oni koji su igrali ali je prilicno varljiva roba kad se razmislja o tom prvenstvu u realnom vremenu jer spada u domen naknadne pameti. Osim je od utakmice do utakmice dosta menjao igru u zavisnosti od protivnika, igra je rasla kako se primicao kraj prvenstva i mi smo zapravo najbolje odigrali te dve utakmice u eliminacionom delu. Narocito protiv Argentine. Od trenutka kad je Sabanadzovic (prestrogo) iskljucen uspeli smo da sakrijemo loptu i potpuno zatvorimo gaucose. Jednostavno nismo imali srece, promasili smo par odlicnih sansi za vreme utakmice i tri penala u penal seriji. Da smo dali jedan gol Argentinci ne bi izjednacili da se igralo tri dana. Nista tu Osim nije pogresio sto se izbora igraca tice. Naravno, uvek ostaje ona vecita navijacka prica "e, sta bi bilo da je igrao XY" ali to prosto nije ozbiljna prica.
Ma nista se i ne moze zameriti Osimu na Argentini, tu smo utakmicu odlicno odigrali, pogotovo ako uzmemo u obzir objektivne okolnosti, i da je bilo kosmicke pravde izbacili bi ih na penale. A opet, ta ista Argentina je usla u finale i tamo jedva izgubila od mocnih Nemaca, prethodno izbacivsi tri dobre reprezentacije (od te tri Jugoslavija je bila najjaca, posto je i Brazil tada (koliko se secam :D) bio relativno limitiran tim.Ono sto je moja laicka zamerka Osimu, sto zameram sada i Anticu - preterano ziherastvo i oslanjanje na proverene snage, a imao si grupu lavova koji su tri godine pre toga bili prvaci sveta. Pa ako si veliki trener (a jesi) valjda treba da imas takvu kuraz da ih gurnes u vatru, a ne da se pokrivas Safetom Susicem i Zlatkom Vujovicem. Razlika je samo u tome sto je Osim "u rezervi" imao Deju, Robija i Kobru, dok je Radomiru na klupi sedeo Raca Petrovic, te za njegovo ziherastvo cak imam i vise razumevanja.
Link to comment

Brazil je potpuno nadigrao Argentinu. I to ja kažem, koji navija za Argentinu, šta god da uradi Maradona. Ali je golman Argentine tada odbranio čudo, pa je jedan sjajan potez Maradone, kada je navukao nekoliko igrača i izbacio Kaniđu samog da završi posao, bio dovoljan za prolaz.Osimu se jedino i najviše može zameriti Pape. Sve ostalo ne. Ne znam jedino što Katanac nije igrao sa Argentinom. Kartoni?Inače Dragoljub Brnović je igrao celu utakmicu, a preuzeo je Maradonu po isključenju Šabanadžovića. Može se zameriti, što odmah nije rotirao njima mesta. Piksi je igrao kao doktor, Robi isto, Zlatko Vujović je sjajno razvlačio odbranu. Odbrana se držala.I još da pomenem Baždarevića. On nije igrao jer je pljunuo sudiju. Igrački, tehnički, trkački, preteča Jugovića.

Link to comment

potpis za Harperove, tsva-ine i degenijeve postove na ovoj strani...@Nikodije: kakvo crno Osimovo ziherastvo pominjes? pa od Argentine smo ispali zahvaljujuci tvom Savicevicu pre svega...inace, ono sto je Piksi igrao na tom prvenstvu ce tesko ponoviti neko od nasih igraca u buducnosti... zato ga i smatram nasim najboljim fudbalerom svih vremena (od ovih koje sam gledao, da se ogradim)...

Edited by Sundance Kid
Link to comment
potpis za Harperove, tsva-ine i degenijeve postove na ovoj strani...@Nikodije: kakvo crno Osimovo ziherastvo pominjes? pa od Argentine smo ispali zahvaljujuci tvom Savicevicu pre svega...inace, ono sto je Piksi igrao na tom prvenstvu ce retko ponoviti neko od nasih igraca u buducnosti... zato ga i smatram nasim najboljim fudbalerom svih vremena (od ovih koje sam gledao, da se ogradim)...
..dok bi Pape ili Zlaja Vujovic bez problema konvertovali onu sansu u polufinale... ne razumemo se, nije stvar u detaljima na pojedinacnim utakmicama, vec u inicijelnom nacinu razmisljanja, na koji imam stanovite zamerke, u vidu ziherastva (jer tako dozivljavam stavljanje Safeta u tim pre Kobre, npr.)
Link to comment

Обожавање Швабе ми је некако пре политичко клубашки став него спортски. Човек је изузетних манира, интелектуалац, помало меланхоличан, солидан тренер, али никакав тренерски геније. Ћиро или Миљан II, би у оној констелацији са тим тимом постигли већи успех, само зато што је Штраус са Миљацке био зихераш. Ови маторији који покушавају да објасне овој балавурдији шта је било треба да објасне пар ствари које мени коњу од 18 лета који је још тада увек организовано играо лопте нису јасне1. Састав против НемачкеGK 1 Tomislav IvkovićSW 6 Davor JozićDF 4 Zoran VulićDF 3 Predrag SpasićDF 5 Faruk HadžibegićDF 18 Mirsad BaljićMF 8 Safet Sušić Substituted off in the 55th minute 55'MF 10 Dragan StojkovićMF 13 Srečko KatanecFW 19 Dejan Savićević Substituted off in the 55th minute 55'FW 11 Zlatko Vujović ©Substitutions:MF 7 Dragoljub Brnović Substituted on in the 55th minute 55'MF 15 Robert Prosinečki Substituted on in the 55th minute 55'Спасић и Баљић у првих 11? Јарни је те године биио за пар класа бољи о Жваке са Грбавице, не би Осим ништа изгубио његовим увођењем у тим. Златко Вујовић који није да гол за репрезентацију годинама, против Шваба се не иде са 3 у оно време много матора играча преко 30 година.2. У мечу са Аргентином било је очигледно да Шабан има да попије црвени ако остане. Морао је одмах да реагује и по експертима овде убаци кориснијег Брновића, само је проблем што је Брна играо од почетка.3. У току утакмице која је трајала 120 минута плус пенали, направио је само једну измену не убацујући на крају Дарка,Бокшића или Јарнија да пуцају пенале уместо цркнутих Хаџибегића и Брновића.4. Ко је уопште Андреј Панадић и чиме је тај мученик уопште заслужио да се нађе у 22?5. Да Меша не пљуну Турчину у уста, не би се ни Пикси у Италији наиграо.

Link to comment
..dok bi Pape ili Zlaja Vujovic bez problema konvertovali onu sansu u polufinale... ne razumemo se, nije stvar u detaljima na pojedinacnim utakmicama, vec u inicijelnom nacinu razmisljanja, na koji imam stanovite zamerke, u vidu ziherastva (jer tako dozivljavam stavljanje Safeta u tim pre Kobre, npr.)
Daj, covece, prestani da se blamiras kad si vec lepo rekao da si maltene sa cuclom u ustima gledao to prvenstvo. Susic je na tom prvenstvu igrao efemernu ulogu a svakako nije igrao ispred Panceva, buduci da su njih dvojica potpuno razlicit tip igraca. Osimovom razmisljanju na tom prvenstvu nista se ne moze zameriti, osim sto je u prvoj utakmici pokusao da se suprotstavi Nemcima igrom i timom iz kvalifikacija pa je popio po nosu jer su nas Nemci nadtrcali i izgazili u toj utakmici. Kljucni igrac u tom timu bio je Piksi kojem je Osim dao potpunu slobodu u igri a ovaj mu uzvratio izvanrednim izdanjima protiv Spanije i narocito Argentine (slazem se sa Sundanceom da je to jedno od najdominantnijih izdanja nekog naseg fudbalera na nekom jakom prvenstvu). Svabo je jos tada bio napadan od tadasnjih zivadinovica™ i santraca™ da ne forsira "nasu decu" i daje isuvise prostora nekim igracima ciji rudarski rad nije lepo izgledao na skracenim snimcima najboljih poteza sa utakmica, a te kritike samo dokazuju da mi od tada nista nismo naucili i da se i dalje bavimo pljuckanjima iz coska.Uzgred, da se kojim sticajem okolnosti Susic nasao u onoj sansi u kojoj je bio Savicevic dao bi gol vezanih ociju i bez jedne noge ali to su nebitne stvari. Mi smo posle pocetnih zabluda koje su nam razvejali Nemci resetajuci nas sa perimetra zatvorili taj deo terena i do kraja smo igrali dosta dobar i cvrst fudbal. Stavise, ne mogu da se setim prvenstva kad je nasa igra bila toliko blizu igara najboljih timova sa tog prvenstva. Trkacki smo bili spremni kao nikad, igrali smo odgovorno a imali smo nekoliko igraca koji su mogli jednim potezom da rese utakmicu. Cetiri godine iza ovog prvenstva sledece u SAD su uzeli Brazilci upravo takvom igrom.
Link to comment
Спасић и Баљић у првих 11? Јарни је те године биио за пар класа бољи о Жваке са Грбавице, не би Осим ништа изгубио његовим увођењем у тим. Златко Вујовић који није да гол за репрезентацију годинама, против Шваба се не иде са 3 у оно време много матора играча преко 30 година.2. У мечу са Аргентином било је очигледно да Шабан има да попије црвени ако остане. Морао је одмах да реагује и по експертима овде убаци кориснијег Брновића, само је проблем што је Брна играо од почетка.3. У току утакмице која је трајала 120 минута плус пенали, направио је само једну измену не убацујући на крају Дарка,Бокшића или Јарнија да пуцају пенале уместо цркнутих Хаџибегића и Брновића.4. Ко је уопште Андреј Панадић и чиме је тај мученик уопште заслужио да се нађе у 22?5. Да Меша не пљуну Турчину у уста, не би се ни Пикси у Италији наиграо.
1. Spasic je te godine bio u zivotnoj formi; posle prvenstva ga je kupio Real. Izostaviti celavog bilo bi kao da sada Vidica zamenis Stefanom Savicem - mozda bi valjalo, a mozda i ne. Baljic je bio Osimov igrac, znao ga je iz Zelje i imao poverenje u njega, a Jarni je bio deo generacije koja stize, ali iz najstrasnije raspalog Hajduka. To sta je Jarni postao dve godine kasnije je naknadna pamet. Uopste, Švabo nije hteo rizik u odbrani i ocigledno je birao iskusnije igrace.2. Potpuno se slazem i siguran sam da bi se desilo u poluvremenu, samo što ni Osim niti iko drugi nije mogao ni da pretpostavlja da ce ludi Šaban uspeti da popije dva zuta za pola sata.3. Takodje se slazem, ali penali su penali; ruku na srce, promasio je Piksi, promasio Maradona; na penalima se nikad ne zna i nema trenera koji ih sa sigurnoscu predvidja.4. Andrej Panadic je bio veliki talenat i igrao je odlicno u Cirinom Dinamu, samo ne znam zasto je uopste bitan za ovu pricu.5. Ovo nije tacno, samo bi Meša igrao na mestu Dragoljuba Brnovica.
Link to comment
1. Spasic je te godine bio u zivotnoj formi; posle prvenstva ga je kupio Real. Izostaviti celavog bilo bi kao da sada Vidica zamenis Stefanom Savicem - mozda bi valjalo, a mozda i ne. Baljic je bio Osimov igrac, znao ga je iz Zelje i imao poverenje u njega, a Jarni je bio deo generacije koja stize, ali iz najstrasnije raspalog Hajduka. To sta je Jarni postao dve godine kasnije je naknadna pamet. Uopste, Švabo nije hteo rizik u odbrani i ocigledno je birao iskusnije igrace.2. Potpuno se slazem i siguran sam da bi se desilo u poluvremenu, samo što ni Osim niti iko drugi nije mogao ni da pretpostavlja da ce ludi Šaban uspeti da popije dva zuta za pola sata.3. Takodje se slazem, ali penali su penali; ruku na srce, promasio je Piksi, promasio Maradona; na penalima se nikad ne zna i nema trenera koji ih sa sigurnoscu predvidja.4. Andrej Panadic je bio veliki talenat i igrao je odlicno u Cirinom Dinamu, samo ne znam zasto je uopste bitan za ovu pricu.5. Ovo nije tacno, samo bi Meša igrao na mestu Dragoljuba Brnovica.
Istini za volju dva zuta Sabanadzovica dobrano idu na dusu sudije te utakmice. Jedan mu je dao, mislim, u zivom zidu a drugi za start kakvih je bilo prilicno na tom prvenstvu i nisu sankcionisani. Ostace mi jedan od interesantnijih momenata kako Maradona vuce sudiju za rukav i moli ga da Sabanu ne daje drugi zuti. :D Kakav lik.Uzgred, naravno da bi Piksi igrao sve i da je Bog licno pljunuo sudiju a ne Mesa Bazdarevic. Piksi je kod Osima bio nezamenjiv, prakticno njegova desna ruka na terenu i Osim ga je bukvalno obozavao.
Link to comment
1. Spasic je te godine bio u zivotnoj formi; posle prvenstva ga je kupio Real. Izostaviti celavog bilo bi kao da sada Vidica zamenis Stefanom Savicem - mozda bi valjalo, a mozda i ne. Baljic je bio Osimov igrac, znao ga je iz Zelje i imao poverenje u njega, a Jarni je bio deo generacije koja stize, ali iz najstrasnije raspalog Hajduka. To sta je Jarni postao dve godine kasnije je naknadna pamet. Uopste, Švabo nije hteo rizik u odbrani i ocigledno je birao iskusnije igrace.2. Potpuno se slazem i siguran sam da bi se desilo u poluvremenu, samo što ni Osim niti iko drugi nije mogao ni da pretpostavlja da ce ludi Šaban uspeti da popije dva zuta za pola sata.3. Takodje se slazem, ali penali su penali; ruku na srce, promasio je Piksi, promasio Maradona; na penalima se nikad ne zna i nema trenera koji ih sa sigurnoscu predvidja.4. Andrej Panadic je bio veliki talenat i igrao je odlicno u Cirinom Dinamu, samo ne znam zasto je uopste bitan za ovu pricu.5. Ovo nije tacno, samo bi Meša igrao na mestu Dragoljuba Brnovica.
Све што си ти ти написао Швабу описује као зихераша. Јарни и Бокшић су распали Хајдук одржали у лиги, те њихов изузетан квалитет уопште није накнадна памет. Не реаговање у случају Шабан показује да Осим није тренерски геније, каквим се овде предтсавља. Пенали су али их обично пуцају одморнији играчи, које убациш на крају продужетака. Друго Дарко је морао увек да буде у тиму пре Златка. Панадић је битан јер је био играч дух, непостојећи.
Link to comment
Све што си ти ти написао Швабу описује као зихераша. Јарни и Бокшић су распали Хајдук одржали у лиги, те њихов изузетан квалитет уопште није накнадна памет. Не реаговање у случају Шабан показује да Осим није тренерски геније, каквим се овде предтсавља. Пенали су али их обично пуцају одморнији играчи, које убациш на крају продужетака. Друго Дарко је морао увек да буде у тиму пре Златка. Панадић је битан јер је био играч дух, непостојећи.
Pa ako dva-tri puta procitas nasu razmenu postova, videces da skoro isto gledamo na to prvenstvo. Ovo za Jarnija mislim i ja, a mislio sam i tada - ali ne zameram Osimu na njegovom drugacijem stavu. Naprotiv, da nam je jedan takav ziheras danas...
Link to comment
Pa ako dva-tri puta procitas nasu razmenu postova, videces da skoro isto gledamo na to prvenstvo. Ovo za Jarnija mislim i ja, a mislio sam i tada - ali ne zameram Osimu na njegovom drugacijem stavu. Naprotiv, da nam je jedan takav ziheras danas...
Не замерам му ни ја, у мом животу нисмо даље доспели на најважнијем спортском догађају на планети. Само мислим да је са тим играчима могао више. Лично мислим да је Миљан II много бољи тренер, али да је Шваби са Антом Павловићем и Миљаном I било знатно лакше него овом другом са Толетом. Успут осим одбране овај нови тим није ни прићи Швабином по квалитету. Осим Декија и Красе ни за једног ван одбране ту не би било места, ни копачке да им чисти...
Link to comment

porucnice, uzgred budi receno, pomenuo si Miljanica, coveka koji je 82. najstrasnije failovao na SP... iz sadasnje pozicije, radije bih Shvabu ziherasa za selektora nego bilo koga od ljudi koji su bili na toj poziciji u poslednjih 30 godina, any day of the week and twice on sunday...pardon, sad vidim da si mislio na Antica...

Edited by Sundance Kid
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...