Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Би, али није ово место за ту причу.
Sta fali mestu, ipak je ovo jugoslovenski topic... cool.gif Mada mi nejasno sto ti o Jugoslaviji i njenoj reprezentaciji govoris u prvom licu mnozine, nije valjda da se identifikujes sa 1 Titoslavijom? :huh:
Link to comment

Ne znam kako je taj neuki™ Osim uvek za sobom ostavljao najbolje timove - najbolji Zeljo u istoriji, najbolja repka u istoriji i najbolji FKP u istoriji(Pedja Mijatovic-Zlatko Zahovic-Slavisa Jokanovic-Darko Milanich-Dzoni Novak-Gordan Petric, mislim da su sestorica koja su igrali na EP 2000.+Omer, Buda, Branko B, itd.)Partizanove bebe i Bobekovu generaciju nisam gledao, ovo se odnosilo na generacije u poslednjih 40 godina.

Link to comment
Smara me, ali me još više smaraju stručne analize Osimovih nedostataka 20 godina nakon što, sram ga bilo, nije osvojio SP.
Moje analize nisu strucne i imao sam manje od 10 godina kad se igralo SP '90...To naravno ne znaci da ne mogu diskutovati o stvarima o kojima nemam pojma.
Link to comment
Realno, problem Osima nisu bili grobarski lobisti, koliko razni Hadzibegici, Jozici, Brnovici...
Osim nije imao nikakav problem. Ispao je u cetvrtfinalu SP protiv buduceg finaliste (koji je finale, uzgred budi receno, izgubio iz izmisljenog penala u 83. minutu, nakon sto je, pored nas, pobedio Brazil i domacina Italiju u polufinalu), na penale, nakon sto je veci deo utakmice igrao sa deset igraca. Pre te utakmice je izgubio od buduceg osvajaca SP a sve ostale utakmice dobio. Da je SFRJ bila reprezentacija koja redovno igra finala i polufinala svetskih prvenstava pa da mu se i zameri. Ovako moze samo da se cuti i da se coveku skine kapa. Razumem tu stalnu navijacku pasiju da se bolje od selektora zna ko moze kako da odigra i ko bi postigao bolji rezultat da je igrao ali imajte malo razumevanja, makar nakon svih ovih decenija blamaza na najvecim fudbalskim takmicenjima. Osim je vise puta dokazao da je izvanredan trener.
Link to comment
Osim nije imao nikakav problem. Ispao je u cetvrtfinalu SP protiv buduceg finaliste (koji je finale, uzgred budi receno, izgubio iz izmisljenog penala u 83. minutu, nakon sto je, pored nas, pobedio Brazil i domacina Italiju u polufinalu), na penale, nakon sto je veci deo utakmice igrao sa deset igraca. Pre te utakmice je izgubio od buduceg osvajaca SP a sve ostale utakmice dobio. Da je SFRJ bila reprezentacija koja redovno igra finala i polufinala svetskih prvenstava pa da mu se i zameri. Ovako moze samo da se cuti i da se coveku skine kapa. Razumem tu stalnu navijacku pasiju da se bolje od selektora zna ko moze kako da odigra i ko bi postigao bolji rezultat da je igrao ali imajte malo razumevanja, makar nakon svih ovih decenija blamaza na najvecim fudbalskim takmicenjima. Osim je vise puta dokazao da je izvanredan trener.
Ako cemo pravo Jugoslavija je tada imala bolji tim od Argentine, i igrala bolji fudbal (Argentina jeste prosla u finale, ali nikada tako ruzno nije igrala kao tada). A sve to ne znaci da Osim nije dobar trener zato sto nije izbacio Argentinu.
Link to comment
Ne mislim da je Osim (bio) los trener. Samo sam aludirao da je ostao zal sto mozda nasa repka nije igrala u svom najboljem mogucem sastavu.
a ko je falio?
Link to comment
a ko je falio?
Cekaj, mec pocinju Vujovic, Hadzibegic, Brnovic i Jozic - na klupi sede Jarni, Savicevic (koji je usao tek u drugom poluvremenu), ne secam se gde je bio Boban tada uopste i gde je bila vecina Cileanaca, tu su jos Suker, Pancev i Boksic... A ti me pitas ko je falio? Salis se?
Link to comment

E jebi ga sad. Zato i kazem da nije bio pozvan najbolji sastav - ne mislim samo na taj mec. Sta je Katanec trazio na klupi, gde je bio Petric, gde Jarni, zasto nije pozvao Najdoskog - tu vidi zamene za Vulica, Jozica i Hadzibegica. Gde je bio 1 Pedja Mijatovic, Boban? Zasto nisu bili redovni starteri (vec u kvalifikacijama) Savicevic i Prosinecki - po cemu je mesto zaduzio Susic koji je tada vec bio na isteku radnog veka? Kako je Zvaka zasluzio poziv u reprezentaciji?Sta cu kad me pamcenje dobro sluzi.,,

Link to comment
Ako cemo pravo Jugoslavija je tada imala bolji tim od Argentine, i igrala bolji fudbal (Argentina jeste prosla u finale, ali nikada tako ruzno nije igrala kao tada). A sve to ne znaci da Osim nije dobar trener zato sto nije izbacio Argentinu.
Ako cemo pravo bolji tim od Argentine je imalo pola reprezentacija na tom SP. S tim sto su ti bolji timovi isli kuci ranije a taj krs od Argentine je igrao finale.
Link to comment
E jebi ga sad. Zato i kazem da nije bio pozvan najbolji sastav - ne mislim samo na taj mec. Sta je Katanec trazio na klupi, gde je bio Petric, gde Jarni, zasto nije pozvao Najdoskog - tu vidi zamene za Vulica, Jozica i Hadzibegica. Gde je bio 1 Pedja Mijatovic, Boban? Zasto nisu bili redovni starteri (vec u kvalifikacijama) Savicevic i Prosinecki - po cemu je mesto zaduzio Susic koji je tada vec bio na isteku radnog veka? Kako je Zvaka zasluzio poziv u reprezentaciji?Sta cu kad me pamcenje dobro sluzi.,,
Osim je sa tom jednom idejom prosao kvalifikacije i otisao na SP, tako da nista narocito nije hteo da menja. Mnogi od igraca (Mijatovic, Boban, Prosinecki, Suker) koje si pomenuo prave karijere su napravili tek posle tog SP, lako je sad drviti o tome da je trebalo na ocigledan talenat da igraju. Jozic je bio igrac i po i za Petrica i za Najdoskog. Nezvanicno, postojala je republicka kvota reprezentativaca. I tako.
Link to comment

Tesko da Savicevic, Pancev i Prosinecki vec tada nisu bili etablirani kao najbolji jugo igraci na svojim pozicijama, pa svejedno nijedan od njih trojice na tom prvenstvu nije imao zavidnu minutazu. Pa cak ako je Bazdarevic imao vecu minutazu na pocetku kvalifikacija, tesko da je mogao na tom prvenstvu da odigra bolje nego Savicevic.Slicnu glupu mantru (ne menjam standardni tim ni za zivu glavu) imao je i Radomir, covek fudbala, na poslednjem SP-u, pa se osramotio, a bilo je ocigledno da mu bar 5 igraca iz te postave nije u formi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...