Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

zato sto su se hercegovacki Hrvati naprasno setili Zrinjskog i poricu da su ikada iskreno voleli Velez.+ Zrinjski je okupirao Bijeli Brijeg.
Стадион је на њиховој страни града. И очигледно нису никада искрено волели Вележ јер да јесу држали би се тог имена као пургери у пријестолном граду свијех Хрвата. Успут имају најјаче дресове на територији бившег Титостана.
Link to comment
Стадион је на њиховој страни града. И очигледно нису никада искрено волели Вележ јер да јесу држали би се тог имена као пургери у пријестолном граду свијех Хрвата. Успут имају најјаче дресове на територији бившег Титостана.
pa nije Velez promenio ime, vec su oni (vecina, ne svi) promenili klub za koji navijaju :huh: a i stub hrvatstva ponovo menja ime (Gradjanski NK Dinamo) i ovog puta se svi slazu sa tim.
Link to comment
pa nije Velez promenio ime, vec su oni (vecina, ne svi) promenili klub za koji navijaju :huh: a i stub hrvatstva ponovo menja ime (Gradjanski NK Dinamo) i ovog puta se svi slazu sa tim.
Па када им је било забрањено да за Зрињски навијају. Нису га Хрвати својевољно забранили као и Срби Славију. А некако ми се чини да у Западној Херцеговини ни у време Титостана Вележ није био најомиљенији клуб. Ја лично мислим да им оно Динамо и не треба. Грађански је пристојно име.
Link to comment

Od Veleza nije ostalo nista. Igraju na jednoj ledini u Vrapcicima (wtf?), dok je stadion pod Bijelim Brijegom dat na koriscenje Zrinjskom - despite the fact da je tu Velez igrao i ha ha godina (pre toga su bili na "starom Velezovom" (do kraja 70-ih ili veoma ranih 80-ih)gde su sada stambene zgrade, shopping mall i kafici.Danas me stoli bojko i za jedne i za druge, jer je tu vise politike i "nekih drugih stvari" - svega osim fudbala. Za jedne sam kratko igrao u mladjim kategorijama, za druge su igrali moji najbolji drugari posle rata koji su nastavili da igraju profesionalno ... time to move on.

Edited by dragance
Link to comment
ОФК Београд нема везе са предратним БСК-ом, осим што је пар година носио то име. Руководство Металца (ОФК Београда) чинили су припадници удбе и они који су били најурени из Партизана. На предратном стадиону БСК-а је изграђен стадион ЈНА, а један број играча из БСК-а је завршио у ЦЗ. Никоме није пало на памет да шири пропаганду о томе како је ОФК наследник БСК-а, све до Звездана Терзића, тако да је све ово смешно.(Чича, 22. januar 2011 15:33)
Link to comment

Nije sve bas tako jednostavno.Uglavnom je tacno to sto je taj cica napisao, ali je ipak 50-tih Metalac promenio ime u BSK, preuzeo boje i grb starog BSK-a, dodajuci petokraku. Ovo je najvise gurao Vladimir Dedijer, veliki predratni navijac BSK-a.

Link to comment
Nije sve bas tako jednostavno.Uglavnom je tacno to sto je taj cica napisao, ali je ipak 50-tih Metalac promenio ime u BSK, preuzeo boje i grb starog BSK-a, dodajuci petokraku. Ovo je najvise gurao Vladimir Dedijer, veliki predratni navijac BSK-a.
Куку, шта ће да каже Filipenko сад. Иначе мој покојни деда, отровани БСК-овас, и послератна реакција је навијао за ОФК и звао га БСК. Знам да није био једини. Он ми је први причао ту причу везе Звезде и Југославије, а за нас ја навијао увел када смо играли против ЈСДП.
Link to comment

Što kaže Arbeitmann, nije sve tako jednostavno. Moj pokojni deda je predratni navijač Jugoslavije koji se, kako je sam pričao, po inerciji istog stadiona, klupskih boja i gotovo identičnog grba (osim petokrake) po povratku iz logora opredelio za Zvezdu. Naravno da Zvezda nije naslednik Jugoslavije ali veza svakako postoji.

Edited by Drug Chabor
Link to comment

Uopsteo uzev, od svih veza predratnih i posleratnih klubova, najjaca je veza izmedju Zvezde i Jugoslavije (stadion, boje, slican grb, puno bivsih igraca i funkcionera).Veza izmedju OFK-e i BSK-a je mnogo komplikovanija, ali je naravno postojala, pre svega ime 50-tih i boje, ali i veliki broj simpatizera koji je pre rata navijao za BSK, a posle za OFK.Imam skenirane neke stare monografije OFK-e, pa cu ih okaciti ovih dana.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...