Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

porucnice, uzgred budi receno, pomenuo si Miljanica, coveka koji je 82. najstrasnije failovao na SP... iz sadasnje pozicije, radije bih Shvabu ziherasa za selektora nego bilo koga od ljudi koji su bili na toj poziciji u poslednjih 30 godina, any day of the week and twice on sunday...pardon, sad vidim da si mislio na Antica...
Миљан је био наведен као контраст Толету, а не као Шваби. Успут, када је тражена Швабина глава после дебакла у Београду 1987. Миљан га је заштитио и дао му континуитет, што је незабележено у последњих педесетак година.
Link to comment
Dejo, Robi i Kobra su se upravo u toj cetvrtfinalnoj utakmici protiv Argentine ispromasivali za sve pare. <_<
Kobra nije video terena u toj tekmi.Mislim da je Argentince debelo prosralo na prvenstvu. Protiv Brazila se branili sve vreme, dali gol iz 1 šanse, a nas i Žabare prošli na penale. E Dejo, Dejo...
Link to comment

Miljan je voleo kintu i vukao razne šurjak-šljivo-vujovic tipove, ali je bio svetski mega car za priglupog mafijaša kakav je Karadzic.Slikovito receno, Miljan je bio Tito, a Karadzic je Sloba.

Link to comment
Kobra nije video terena u toj tekmi.Mislim da je Argentince debelo prosralo na prvenstvu. Protiv Brazila se branili sve vreme, dali gol iz 1 šanse, a nas i Žabare prošli na penale. E Dejo, Dejo...
Da, shvatio sam da sam pomesao tu utakmicu i utakmicu Zvezde i Mancestera u Superkupu ali nisam hteo da editujem.
Link to comment

@ porucnik: ma okay, nego smetnuh s uma da je Miljan II = Antara... svejedno, imam izuzetno misljenje o Osimu i moje zamerke vezane za to SP su periferne... uz Ciru i Antica najbolji trener na ovim prostorima u poslednjih 30 god...

Edited by Sundance Kid
Link to comment
Miljan je voleo kintu i vukao razne šurjak-šljivo-vujovic tipove, ali je bio svetski mega car za priglupog mafijaša kakav je Karadzic.Slikovito receno, Miljan je bio Tito, a Karadzic je Sloba.
Ne mogu da verujem da jos neko pored Filipenka uporedjuje Miljanica i Karadzica. Ovaj prvi je sa svim svojim manama bio prilicno veliko ime u fudbalu, cak je jedno vreme trenirao i najveci fudbalski klub na svetu. Ovaj drugi je najobicnija lokalna lopovcina koji sa fudbalom ima veze utoliko sto dobro zivi od njegove pljacke. Kao da uporedjujes ferrari i wartburg.
Link to comment

osim je u ono vreme najvise kritika trpeo zbog kuliranja savicevica (ubaci ga tek kad ceo stadion pola sata skandira njegovo ime, cisto da vise ne slusa), i to je otprilike jedina stvar koja moze da mu se zameri. svi oni cileanci su jos bili nedovoljno iskusni za tako nesto kao sto je SP (za koje su kvalifikacije pocele jos 88). neko rece da zlatko vujovic nije smeo da igra u toj ekipi. to je bolest, kao da kazes da stankovic ne treba da igra u ovoj danas.

Link to comment
@ porucnik: ma okay, nego smetnuh s uma da je Miljan II = Antara... svejedno, imam izuzetno misljenje o Osimu i moje zamerke vezane za to SP su periferne... uz Ciru i Antica najbolji trener na ovim prostorima u poslednjih 30 god...
Вероватно уз Ивића и дуже од 30 година, али мислим да смо у Италији могли више. Толицко.
Link to comment

I Tuce je bio zrtva Osimovog sistema. Kada ga je napokon ubacio u igru onaj engleski mesar (neko rece da je tada engleska imala gospodsku ekipu :isuse: ) mu je slomio nogu.

Link to comment

Osim je bio dobar trener. I to je sve. Veliki nikako. Da bi se neko svrstao u tu kategoriju morao bi da ostvari neki rezultat iznad svih očekivanja. Polufinale UEFA kupa jeste lep uspeh ali ga je ostvario, recimo, i 1 Dušan Nenković pa ga se niko više ne seća. Osim Mrđe. Kup umiruće SFRJ? Da, pobedio je jedan veliki klub u finalu, ali je to finale tom klubu bila labudova pesma, kad dosta toga već nije štimalo, kad je Belodedić demolirao svlačionice a Savićević napustio utakmicu u 2.minutu zbog legendarnog primicača, ispraćen koncertom zvižduka. Da li je uspeh penal ispadanje od hihonskog Sportinga u 1.kolu evrokupa? Ako ćemo, pak, o reprezentativnoj karijeri osim famoznog WC u Italiji ne smemo zaboraviti ni kvalifikacije za EP 88 i naročito onih 1:4 po novembarskoj kiši na Marakani od Engleza koje je neki Pasuljko poslao kući sa gorepomenutog prvenstva. A Italija...prvo, izbor igrača je bio, blago rečeno, diskutabilan. Počevši od golmana, vodio je Ivkovića (da podsetim da mu je još zvezdin sever skandirao "ne daj se, Tomo" pri svakom slobodnom udarcu za protivnika makar bio i sa centra)i Omerovića (nazovite me prokleto klupski ostrašćenim ali je ovo svinjarija prve vrste) dok su mu u zemlji ostali Ladić i Stojanović. O Baljiću, Spasiću i naročito Dragoljubu fucking Brnoviću (da, sigurno se javljao El Pibeu u izmaglici kokainskih snova, kao što sam ga i ja dugo, dugo sanjao kako puca penal)već su drugi pisali. Zlatko Vujović je posebno poglavlje. Zacementiran u 11 a na klupi Pančev, Šuker i Bokšić. Pod dva je taktika, ili odsustvo iste u 1.utakmici protiv pancer divizije. Nikoga Nemci nisu tako odučili od fudbala na tom WC-u kao nas. Možda Emirate. Podsetio bih i na prvo poluvreme protiv Španije. Katenaćo u izvornom obliku i Ivkovićeve procene koje su završavale na prečki i stativama. Posle je Piksi izmislio 2 gola i otišao u legendu. To sa Švabom nije imalo veze. Argentinu smo nadigrali, istina je, ali tu odvratnu Argentinu je nadigrao i Milin Kamerun i Brazil i Italija a oni su se volšebno došunjali do finala. To je epska nepravda u istoriji fudbala. Svojevrsna je tragedija što ih nismo petradirali, što bi se i desilo da Zlatko nije razvlačio odbranu već da je igrao neko ko bi davao golove. Kvalifikacije za Švedsku su odrađene vrlo dobro (doduše i tu se desila Danska na Marakani) a šta bi tamo bilo...ko zna. Što bi Robi rekao morao bi da budeš najbolji od 10. do 25.juna. To ne bi bili mi, tvrdim. I to ne zbog Osima. Selektor je bio Čabrinović.

Link to comment
Počevši od golmana, vodio je Ivkovića (da podsetim da mu je još zvezdin sever skandirao "ne daj se, Tomo" pri svakom slobodnom udarcu za protivnika makar bio i sa centra)i Omerovića (nazovite me prokleto klupski ostrašćenim ali je ovo svinjarija prve vrste) dok su mu u zemlji ostali Ladić i Stojanović.
i ladici mali dika su bili osvedocene kiksare, i naravno da nisu bili ni blizu reprezentacije.
Link to comment
i ladici mali dika su bili osvedocene kiksare, i naravno da nisu bili ni blizu reprezentacije.
Обе те киксаре, узеше по неки трофеј. Први бронзу са СП, а други највише што може да се освоји у клупском фудбалу. Спрам Омера и Јегуље су као Дино Зоф и Гордон Бенкс.
Link to comment
Обе те киксаре, узеше по неки трофеј. Први бронзу са СП, а други највише што може да се освоји у клупском фудбалу. Спрам Омера и Јегуље су као Дино Зоф и Гордон Бенкс.
moguce, ali s njima u italiji ne bismo izasli iz grupe.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...