Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

malo mi je zesce degutantno ovo konstantno prozivanje igraca za nedostatak patriotizma. igraca koji ostave svoje debelo placene poslove ili skrate ionako retke periode odmora da rizikuju povrede na nekakvim jermenskim i kazahtanskim oranicama (ili srpskim, nisu nista u boljem stanju). i da pri tom treba da slusaju neke izdanke bata djorine skole kako im objasnjavaju da posto gubimo 1:0, ako zelimo da osvojimo bod moramo dati gol...

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

malo mi je zesce degutantno ovo konstantno prozivanje igraca za nedostatak patriotizma. igraca koji ostave svoje debelo placene poslove ili skrate ionako retke periode odmora da rizikuju povrede na nekakvim jermenskim i kazahtanskim oranicama (ili srpskim, nisu nista u boljem stanju). i da pri tom treba da slusaju neke izdanke bata djorine skole kako im objasnjavaju da posto gubimo 1:0, ako zelimo da osvojimo bod moramo dati gol...

 

Istina, ali zar ne postoje bese neke sankcije za neodazivanje reprezentaciji od strane UEFA?

Link to comment

Pisalo se o ovome dosta na forumu. Kolarov bi bio dobar kao lijevi spoljni ako bismo prešli na 4-4-2. Samo što bi se u tom slučaju otvorile dvije rupe, na poziciji lijevog beka i drugog napadača. Ima i ono što je Miha forsirao, 3-5-2, što opet skoro niko od naših igrača ne igra u svojim klubovima. S te strane, uopšte nemam zamjerki na račun Ćurčića što je taktiku prilagodio Matiću.

Čini se da kako god sastavili ekipu, uvijek ostaju ta dva ili tri kratera u ekipi koja je nemoguće popuniti makar prosječnim igračima na ovom nivou, kako bismo bili u stanju da napravimo neki rezultat.

Pa sad, zavisi šta se podrazumeva pod neki rezultat. Nemamo dovoljno dobre igrače da igramo završnice velikih takmičenja, ali bi morali da se kvalifikujemo na EP i sa ta 2-3 kratera.

 

Nije problem izbor formacije, problem je što nijedan selektor od Antića nije bio sposoban da makar pristojno uigra koju kod formaciju da izabere. Da su odnosi u našem fudbalu normalni i da imamo dobrog selektora i nekakav dugoročan plan, kvalifikovali bi se na prvenstvo sve da nam UEFA unapred odredi u kojoj formaciji moramo da igramo. Može sa ovim igračima da se lagano kvalifikuje koristeći bilo koju od tri formacije koje si naveo. Kao da Austrija, Albanija i ostali nemaju još gore kratere nego Srbija.

Link to comment

malo mi je zesce degutantno ovo konstantno prozivanje igraca za nedostatak patriotizma. igraca koji ostave svoje debelo placene poslove ili skrate ionako retke periode odmora da rizikuju povrede na nekakvim jermenskim i kazahtanskim oranicama (ili srpskim, nisu nista u boljem stanju). i da pri tom treba da slusaju neke izdanke bata djorine skole kako im objasnjavaju da posto gubimo 1:0, ako zelimo da osvojimo bod moramo dati gol...

I meni je prozivanje za patriotizam bez veze, ali je očigledno da nemaju profesionalnu etiku. Treba da daju sve od sebe bez obzira što je savez mafijaški, a selektor diletant. Meni je svejedno da li će to da urade zato što se lože na sveti dres ili zato što im profesionalna etika ne dozvoljava da zabušavaju bez obzira na okolnosti.

 

naravno, savez je naveći krivac, njihov je posao da iz igrača izvuku najviše, a ne da prepuste sve moralu budalastih klinaca multimilionera.

Edited by Heaviside
Link to comment

Uf, uf, ovo mirise na split, pod hitno.

 

Sto se tice patriotizma i odnosa prema repki, neko je relativno skoro lepo rekao "pitajte Dudu Ivkovica kako se gradi kult repke i pravi dobra atmosfera" , naravno misleci na pobede, na rad, zalaganje, pa i jebanje mame na tajm autu. Kome moze Curcic da nametne svoj autoritet?

 

edit: ne znam kako nam se preziva selektor

Secam se dok sam sluzio vojni rok, da je vecina staresina, od razvodnika do kapetana, tesko po svom znanju, obrazovanju i vaspitanju mogla da se meri sa onima koji su u vojsku stigli posle fakulteta.  Opet, ako si hteo da vojska ne bude ono sto treba da bude, onda je bilo neophodno slusati sve te buzdovane i priglupe vojnicine bez mnogo filozofiranja i opiranja.  Onaj koji je postavljen za komandanta, taj mora da ima autoritet, a diznost pametnih i razboritih je da mu pomognu ta ga stekne i odrzi.  U protivno, imacete raspustenu komandu i haos.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Istina, ali zar ne postoje bese neke sankcije za neodazivanje reprezentaciji od strane UEFA?

 

Ma jok. Po tome bi svi igraci koji u odredjenom trenutku karijere odluce da se oproste od repke, trebalo da gule robiju.

Link to comment

Pisalo se o ovome dosta na forumu. Kolarov bi bio dobar kao lijevi spoljni ako bismo prešli na 4-4-2. Samo što bi se u tom slučaju otvorile dvije rupe, na poziciji lijevog beka i drugog napadača. Ima i ono što je Miha forsirao, 3-5-2, što opet skoro niko od naših igrača ne igra u svojim klubovima. S te strane, uopšte nemam zamjerki na račun Ćurčića što je taktiku prilagodio Matiću.

Čini se da kako god sastavili ekipu, uvijek ostaju ta dva ili tri kratera u ekipi koja je nemoguće popuniti makar prosječnim igračima na ovom nivou, kako bismo bili u stanju da napravimo neki rezultat.

 

Ma, to je lazna dilema. Cujes, Kolarov ne moze da se izbori za prvog beka u Mancester Sitiju. Gde igra levi bek Albanije? Ili Jermenije?

 

Ne moramo mi da imamo na svakoj poziciji Ivanovica ili Matica, oni su dodatni kvalitet. Ono sto moramo da imamo je organizovana, ozbiljna i odgovorna ekipa koju ce da vodi normalan i strucan trener. Nisu nama igraci individualno problem i nece ni biti sve dok nam je timska igra slabija cak i od najslabijeg igraca u timu pojedinacno. Kad nam igra bude bolja od pukog zbira kvaliteta igraca koji sacinjavaju tim, tek onda mozemo da pricamo koji igrac konkretno ne pruza dovoljan kvalitet u odnosu na ostatak tima.

Link to comment

Secam se dok sam sluzio vojni rok, da je vecina staresina, od razvodnika do kapetana, tesko po svom znanju, obrazovanju i vaspitanju mogla da se meri sa onima koji su u vojsku stigli posle fakulteta.  Opet, ako si hteo da vojska ne bude ono sto treba da bude, onda je bilo neophodno slusati sve te buzdovane i priglupe vojnicine bez mnogo filozofiranja i opiranja.  Onaj koji je postavljen za komandanta, taj mora da ima autoritet, a diznost pametnih i razboritih je da mu pomognu ta ga stekne i odrzi.  U protivno, imacete raspustenu komandu i haos.

 

I to smo probali sa Mihom pa ni to nije dalo rezultata. Ili kako kaze druga skola misljenja, nisu mu dali dovoljno vremena.

Link to comment

malo mi je zesce degutantno ovo konstantno prozivanje igraca za nedostatak patriotizma. igraca koji ostave svoje debelo placene poslove ili skrate ionako retke periode odmora da rizikuju povrede na nekakvim jermenskim i kazahtanskim oranicama (ili srpskim, nisu nista u boljem stanju). i da pri tom treba da slusaju neke izdanke bata djorine skole kako im objasnjavaju da posto gubimo 1:0, ako zelimo da osvojimo bod moramo dati gol...

U srpskoj povesti (i ne samo srpskoj) ima primera da su mnogi napustali "debelo placene poslove" i ugodan zivot i dosli u zaostalu Srbiju da bi pomogli da iz te zaostalosti izadje.  Primer Dositeja Obradovica.  Njima nije smetalo sto su tom prilikom morali da slusaju nepismene knezove, primitivne kmetove i bahate pandure.  Niti su tamo odlazili da bi rusili autoritet lokalnih vlasti.

Link to comment

aman, stvar je bolno ocigledna - savez nam je mafijasko udruzenje neopevanih goveda i fudbalskih analfabeta. koji po tome sto su biraju i selektora. i dok je tako, rezultati ce biti ovakvi. igraci tu nemaju nikakve veze.

Link to comment

I to smo probali sa Mihom pa ni to nije dalo rezultata. Ili kako kaze druga skola misljenja, nisu mu dali dovoljno vremena.

Jesu ali u tome nisu istrajali.  Koliko god mi je oduran tip ljudi kao Mihajlovic, on je uprkos svoje bandoglavosti i bahatosti poceo da formira i tim i igru.

Link to comment

I meni je prozivanje za patriotizam bez veze, ali je očigledno da nemaju profesionalnu etiku. Treba da daju sve od sebe bez obzira što je savez mafijaški, a selektor diletant. Meni je svejedno da li će to da urade zato što se lože na sveti dres ili zato što im profesionalna etika ne dozvoljava da zabušavaju bez obzira na okolnosti.

 

Iskreno mislim da je u pitanju zabluda koja pre svega dolazi iz toga da tim nema usaglasene kretnje pa onda neki igraci ispadaju magarci koji se ne zalazu na terenu. Sinoc se desilo bar tri-cetiri puta da deo ekipe krene u presing a drugi deo krene istovremeno da se vraca u zonu i stiti prostor. Nekoliko puta me uzasno iznerviralo to sto se igraci, uplaseni da ako izadju iz pozicije nece biti pokriveni, jednostavno ne ulaze u kontakt s protivnickim igracem cak i kad postoji sansa da prvi dodju do lopte. Onaj brainfart Baste kad je cusnuo loptu u korner iz kojeg smo primili gol najbolje pokazuje koliko igraci uopste znaju gde su im saigraci postavljeni i kako se otvaraju, a takvih slucajeva je sinoc bilo za izvoz.

 

Jebi ga, pristao bih i na ovu telecu glavu od Curcica kad bi neko obecao da ce jednom ostaviti nekog selektora makar jedan ceo olimpijski ciklus i pustio ga da radi. Ovo nicemu ne vodi.

Link to comment

aman, stvar je bolno ocigledna - savez nam je mafijasko udruzenje neopevanih goveda i fudbalskih analfabeta. koji po tome sto su biraju i selektora. i dok je tako, rezultati ce biti ovakvi. igraci tu nemaju nikakve veze.

 

Ja se apsolutno slažem sa ovim, uz jednu ogradu - mi apsolutno nemamo riješenje na mjestu selektora. Miha je istrošen, neko je pomenuo Đukića - pa čovjek je dobio otkaz u svakom klubu koji je vodio. Stranci koji žele da dođu ovde nemaju interes da se previše cimaju čim vide gdje su došli.

Možemo u svakoj utakmici do kraja kvalifikacija isprobati po jednog selektora, ali čemu?

Link to comment

Jesu ali u tome nisu istrajali.  Koliko god mi je oduran tip ljudi kao Mihajlovic, on je uprkos svoje bandoglavosti i bahatosti poceo da formira i tim i igru.

da nije bio bandoglav, mi bismo i u brazilu igrali. no, to je sad sve proslo vreme. igraci su to sto su, i, kako je neko vec napisao, njihovo ce ponasanje u mnogome zavisiti od toga sta rade on koji vode reprezentaciju. dok god reprezentacija bude izlog za reklamiranje menadzerske drvne gradje, dotle ce se igraci ovako prema njoj odnositi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...