Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

pa pisao sam o tome, mislim da ga treba sklanjati sa beka. upravo ovo sto si napisao da isto igra i tamo mislim i ja, mislim da je decko zasicen na toj poziciji, poneki bljesak i to je to, manje vise je zabagovan kada dodje do zone napada. gledao sam ga izbliza na JNA protiv albanije i igrao je jako srcano ali mu je zadnji pas grozan, jer je sveden na bunarenje i nisko i visoko. s tim sto u MC gubi mesto u timu a nama je i dalje dobar.

 

mislim da njega treba probati na poziciji na kojoj nema sidro u vidu aut linije pored sebe i s obzirom na defanzivni kvalitet koji ima on moze da igra dobrog presretaca koji ima radijus kretanja oko 60-70 metara, kupi ono sto ne stigne matic i prosledjuje dalje do pleja (ko god da je). sigurno bi za racu bio edgar davids licno.

 

Ne moze, bre, on to da istrci. Za to sto ti hoces ti treba dobar tempo igrac koji stalno sitno trckara i koriguje poziciju i iz toga ulazi u krace ili duze trkacke deonice. Kolarov bi ili umro na terenu posle 30 minuta kad bi ga neko naterao to da igra ili bi se pretvorio u Milijasa samo sa jos gorim pregledom igre. To bi pre mogao Basta da igra. NIje nama Kolarov nikakav problem na beku, njemu cuvaju ledja Nastasic i Matic koji obojica imaju veliki radijus kretanja i dobro citaju igru a i on sam je dovoljno iskusan da moze uvek solidno da odigra.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

nemanja gudelj je taj koji bi trebao da bude par matiću, ako uopšte ima smisla da igramo sa dva dmc pored jalovih krila

 

edit

duša me boli za kačara, kako uzalud protraćen talenat

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

pa pisao sam o tome, mislim da ga treba sklanjati sa beka. upravo ovo sto si napisao da isto igra i tamo mislim i ja, mislim da je decko zasicen na toj poziciji, poneki bljesak i to je to, manje vise je zabagovan kada dodje do zone napada a sve je sporiji u vracanjima nazad. gledao sam ga izbliza na JNA protiv albanije i igrao je jako srcano ali mu je zadnji pas grozan, jer je sveden na bunarenje i nisko i visoko. s tim sto u MC gubi mesto u timu a nama je i dalje dobar.

 

mislim da njega treba probati na poziciji na kojoj nema sidro u vidu aut linije pored sebe i s obzirom na defanzivni kvalitet koji je imao on mozda moze da igra dobrog presretaca koji ima radijus kretanja oko 60-70 metara, kupi ono sto ne stigne matic i prosledjuje dalje do pleja (ko god da je). sigurno bi za racu bio edgar davids licno.

 

naravno, ako je sve ovo budalastina (sto nije iskljuceno), onda je zreo za penziju. one rupe pozadi koje ostavlja su na nivou JSL. ta vrsta odgovornosti treba da mu bude oduzeta.

ovo sto rece zavrzan, on nema okretnost, ni startnu brzinu, zato cesto ispada i pravi faulove za zuti karton. tek na toj poziciji bi te mane jos vise dolazile do izrazaja. on ima brzinu i probojan je ako je u punom trku i to su uz sut i centarsut njegovi najveci kvaliteti. u odnosu na ovo sto igra standardno kod nas mogao bi katuje malo cesce u sredinu i sutira iz daljine i naravno da ima igraca koji ce kvalitetno da pkriva njegove izlete naprijed.

 

stavljanje baste u sastav mi je potpuna misterija. on ne samo da je kriminilan defanzivno, nego je sinoc imao jako malo prilike da ide naprijed, a i kad je isap nije pokazao apsolutno nista. u isto vrijeme nam je ponistio jedno od jacih oruzja, jer bane u celziju igra iskljucivo na desnom beku i ofanzivno je naopasniji u citavoj premier ligi s te pozicije. dvotruko samoubistvo.

Edited by Timmi
Link to comment

Treba nam da Jojic pocne da igra fudbal, on je jedini na toj poziciji koji moze da igra nesto ozbiljniji fudbal. A i ima drugacije kvalitete od Matica, pa mogu biti dobar par.

 

Dok nas nisu oladili Vidic a posle i Subotic, mi smo imali igrace za 3-4-2-1. Kolarov i Basta su ocajni u defanzivi a i Basta je to poslednji put igrao u Zvezdi tako da im je idealna ta pozicija wing-backova sto su igrali u Italiji. Mozda i sada treba probati to, samo ne znam ko ce biti treci stoper(Bisevac, Spajic?)

Link to comment

kolarov bi ako ga pomere od leve aut linije, na terenu izgledao pogubljenije nego gazza na sportskim topicima.

 

mi parnjaka za matica prosto nemamo i pitanje je da li ce skoro da se pojavi nesto sto valja (meni se bas svideo onaj maksimovic iz u19, ali sam ga gledao samo protiv njegovih vrsnjaka). sve sto je izaslo iz srbije sa te pozicije su prilicno netalentovani (bez)vezni igraci. a radi se o najvaznijoj poziciji u savremenom fudbalu, pa zamislite kakva bi to greota bila da je matic ostao da radi sa nasim trenerima, sreca pa su ga (ocekivano) u zvezdi i partizanu proglasili netalentovanim.

Edited by Psihodelija
Link to comment

kolarov bi ako ga pomere od leve aut linije, na terenu izgledao pogubljenije nego gazza na sportskim topicima.

 

mi parnjaka za matica prosto nemamo i pitanje je da li ce skoro da se pojavi nesto sto valja (meni se bas svideo onaj maksimovic iz u19, ali sam ga gledao samo protiv njegovih vrsnjaka). sve sto je izaslo iz srbije sa te pozicije su prilicno netalentovani (bez)vezni igraci. a radi se o najvaznijoj poziciji u savremenom fudbalu, pa zamislite kakva bi to greota bila da je matic ostao da radi sa nasim trenerima, sreca pa su ga (ocekivano) u zvezdi i partizanu proglasili netalentovanim.

 

Ja vec rekoh da polazem velike nade u malog Grujica iz Zvezde, samo da ode sto pre negde da igra kod nekog krstenog trenera. Odlican osecaj za prostor, odlicno postavljanje i tajming za start, dug korak, ne plasi se ni duela ai ni toga da izadje s loptom u zonu napada ako mu se otvori prostor, odlicna kontrola lopte u cilindru, solidan pregled, solidan radijus kretanja. Jos je klinac, naivan je ponekad i odluta iz formacije ali kad stekne malo rutine bice skroz zajeban igrac. Ne znam samo kakav mu je sut, to ce znati Adasevic koji vise prati te klince.

Link to comment

Ja vec rekoh da polazem velike nade u malog Grujica iz Zvezde, samo da ode sto pre negde da igra kod nekog krstenog trenera. Odlican osecaj za prostor, odlicno postavljanje i tajming za start, dug korak, ne plasi se ni duela ai ni toga da izadje s loptom u zonu napada ako mu se otvori prostor, odlicna kontrola lopte u cilindru, solidan pregled, solidan radijus kretanja. Jos je klinac, naivan je ponekad i odluta iz formacije ali kad stekne malo rutine bice skroz zajeban igrac. Ne znam samo kakav mu je sut, to ce znati Adasevic koji vise prati te klince.

Тачно, али тешко да неко може Раћу да избаци из екипе. Стићи ће Декија без фрке. 

Но предуслов је да Савез не буде баш тотални распад кога контролише Фаљи, Брано и остали џентлмени са кредибилитетом. Све дотле је лук и вода.

Link to comment

Piksi je dobro rjesenje za savez. Za selektora sumnjam...

 

Basta ima fenomenalnu sezonu u Laciju. Nije cudo sto je poceo u prvih 11, mada u pravu je Mrdja - bolje bi bilo da je poceo defanzivniji Tomovic. Nisam za Maksimovica na stoperu jer sumnjam da su on i Nastasic i na treningu odigrali utakmicu zajedno.

Link to comment

Imacemo ga za par godina ako Grujic ode iz Zvezde u neki normalan klub preko koji je u stanju da prepozna igraca. Bas velika ocekivanja imam od tog momka. Do tada moze da krpi onaj Ignjovski ili kako se vec zove onaj Acin pulen. Mnogo nas je zajebao (a i sebe) Kacar time sto mu je propala karijera, on bi bio idealan parnjak Maticu.

 

Nisam imao priliku da ga gledam, 10tak min sto je usao protiv Vojvodine samo.

No i pre njega, totalno sam sinoc smetnuo sa uma coveka o kome toliko trubim na forumu zadnje 2 sezone, cemo imati (i vec ga imamo) Nemanju Gudelja. Decku treba pruziti sansu i dati odresene ruke i u repki. Prosla sezona otkrovenje, ove vec izrastao u vodju tima i s pravom je dobio © (plus najbolji je strelac tima i drugi asistent). Na sve to dovoljno je mlad, tek mu je 23 godine.

Pun snage, dobar za prekide, ume da raspalija van 16m, a ume i da zagalami kad treba. Od 28 meceva u ligi, propustio je samo jedan mec i to zbog pet zutih katona, u ostalih 27 meceva je odigrao svaki put 90min.

Uzivo sam ga gledao protiv FRA i sasvim dobro je igrao u paru sa Maticem.

Link to comment

Ali kako mu je Basta jebao kevu kako je odigrao. :lolol: Ceo dan me tera da se smejem. Koja jebena nula od igraca i karaktera.

Vazda bilo. Jeziv igrač

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...