Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

malo mi je zesce degutantno ovo konstantno prozivanje igraca za nedostatak patriotizma. igraca koji ostave svoje debelo placene poslove ili skrate ionako retke periode odmora da rizikuju povrede na nekakvim jermenskim i kazahtanskim oranicama (ili srpskim, nisu nista u boljem stanju). i da pri tom treba da slusaju neke izdanke bata djorine skole kako im objasnjavaju da posto gubimo 1:0, ako zelimo da osvojimo bod moramo dati gol...

Svaki igrač dobija po par hiljada eura po meču da igra za repku. To je možda Kolarovu sića, vjerujem da Lukaču ili Veseljku Trifunoviću i ta kinta znači.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Ma, to je lazna dilema. Cujes, Kolarov ne moze da se izbori za prvog beka u Mancester Sitiju. Gde igra levi bek Albanije? Ili Jermenije?

 

 

pa to je stara zabluda da vrhunski igraci prave vrhunski nacionalni tim. zapravo je ovaj tim albanije vrlo paradigmatican, gomila korektne klupske gradje, 2-3 malo jaca igraca, timski duh, dosta fanatizma na terenu. da ne pominjem grcki tim koji je osvojio evropsku titulu onomad, bez prave zvezde vrhunskog kalibra. mozda je to bio eksces, ali za ono o cemu ovde mastamo nam ama bas nisu potrebne zvezde celzija, mancester sitija i tome slicno. potrebno je ono sto nemamo, kult reprezentacije, pogibija na terenu i sve oko toga sto je potrebno da to da rezultat.

Link to comment

Pristup igri je zaista bio razocaravajuci, ali je tome svakako doprinela i pogresna postavka. Ako nasa reprezentacija igra sa cetiri odbrambena igraca, i ako se Kolarovu tolerise nesto losija igra u defanzivi zbog poveceg ucesca u napadackim akcijama tima (i dobrog pokrivanja tog prostora od strane izvanrednog Matica), bar bi drugi bek (na utakmici protiv Portugala koji igra dosta po bokovima) trebao biti neko sa jakim defanzivnim kvalitetom. Basta takvu poziciju ne igra vec jako dugo u klubu i njegovo postavljanje je bila velika greska. Bolji izbor bi bio Tomovic, pa cak i Maksimovic (u tom slucaju Ivanovic bi igrao beka). Sasvim je jasno da su nasi najbolji fudbaleri Matic i Tadic i da oko njih treba graditi igru tima. Imajuci u vidu kako njih dvojica igraju, potreban je bar jedan Nainggolan da unese ogromnu kolicinu energije, preore teren u oba smera i konstantno pravi presing i ulazi u duele. Ne znam da li mi imamo takvog igraca, ali znam da Petrovic i Ljajic nisu takvi igraci. Ljajic je igrac momenta i trenutne inspiracije, on ne treba da vodi ofanzivni deo igre tima, to treba raditi Tadic, a Ljajic eventualno igrati drugog napadaca ili malo vise na boku. Zalosno je da jedino Matic ulazi u duele sa namerom da oduzme loptu protivnickom igracu dok se ostali nasi fudbaleri uglavnom povlace "pokrivajuci prostor". Iz tog razloga je neverovatno lako dati dobar zavrsni pas ili sutirati iz daljine protiv Srbije, a jako retko se i vidja da nasi fudbaleri uspevaju izblokirati centarsut. Moji utisci sta treba uraditi posle ove utakmice: Zahvaliti se nesigurnom Stojkovicu i dati sansu veoma talentovanom Rajkovicu (istrpeti njegove greske i dobiti golmana za sledecih deset godina); ne eksperimentisati sa menjanjem pozicija i forsiranjem fudbalera koji su u losoj formi (Basta, Markovic); ubaciti bar dva igraca skromnijeg fudbalskog znanja koji igraju sa puno vise energije i koji ulaze u duele i koji imaju dovoljno pozitivne fudbalske drskosti i bezobrazluka (ne mislim da vredjanje sudija i protivnickih igraca, nego drskosti da sutiraju na gol sa preko 20 metara, drskosti da pokusaju neocekivanim pasom spojiti svog napadaca sa gol sansom); lopta mora da ide mnogo brze, ovako spori mozemo jedino dati gol posle prekida.  

Link to comment

Zvezdan Terzic,Kokeza...

 

 

uprave zvezde i partizana (aktuelne i po par prethodnih), a kapiram da bi se tu trazio novi tole.

 

Terza je vec bio predsednik saveza.

Sto rece Middle Tole je iz (jedne od fotelja FKPartizan, FSVojvodina i pocasni u Spartaku) dosao u fotelju FSS.

Dakle to je krem de la krem fudbalske bagre, vec "dokazane" na nasoj sceni.

Ja zelim da verujem da ce u nekoj buducnosti (dok jos budemo zivi, jel) neki posteni Vlada Jugovic zasukati rukave i prihvatiti se mesta predsednika FSS. Zvuci blesavo i utopijski ali zelim da verujem.

 

Kad je fudbal u pitanju Pizon je za Curcica Rinus Mihels licno.

 

+1000

Link to comment

Potreban je bar jedan Nainggolan da unese ogromnu kolicinu energije, preore teren u oba smera i konstantno pravi presing i ulazi u duele. Ne znam da li mi imamo takvog igraca, ali znam da Petrovic i Ljajic nisu takvi igraci. 

 

Zar to ne moze da se proba sa Kolarovim? Ne postoji drugi igrac na nasem rosteru koji je blizu te energije koja je potrebna.

Link to comment

Mi takvog igraca nismo imali odavno, tj. svi vezi su nam bili seronje. Zamislite npr Jokana kako "unosi energiju u ekipu" Ili danas Raću.

Mozda je Deki imao takvu rolu kod Antare, ali nisam 100% siguran ni u to.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

@gazza

de nadje kolarova?

 

inace mi je zanimljivo kako se svako malo ponavlja kukanje na njega, te kako on igra u sitiju a ovde ga boli kurac. on potpuno isto, takticki neodgovorno, igra i tamo, pogotovo kad se uzme u obzir da igra u njjacim ligama godinama, ali mi njegov kvalitet ne mozemo da nadomjestimo drugim igracima na toj poziciji i takvog ga apsolutno vrijedi trpiti.

Edited by Timmi
Link to comment

Mi takvog igraca nismo imali odavno, tj. svi vezi su nam bili seronje. Zamislite npr Jokana kako "unosi energiju u ekipu" Ili danas Raću.

Mozda je Deki imao takvu rolu kod Antare, ali nisam 100% siguran ni u to.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Imacemo ga za par godina ako Grujic ode iz Zvezde u neki normalan klub preko koji je u stanju da prepozna igraca. Bas velika ocekivanja imam od tog momka. Do tada moze da krpi onaj Ignjovski ili kako se vec zove onaj Acin pulen. Mnogo nas je zajebao (a i sebe) Kacar time sto mu je propala karijera, on bi bio idealan parnjak Maticu.

Link to comment

Kolarov uprkos konstituciji ne ume da igra odbranu + je nevidjeno spor za ozbiljne napadace/krila.Covek je hodajuci zuti karton (u prvom poluvremenu),uvek postoji opasnost da dobije i crveni zbog kasnog starta ili da skrivi penal

Uspeo je zbog suta i ostrog centarsuta u napadu

Link to comment

@gazza

de nadje kolarova?

 

inace mi je zanimljivo kako se svako malo ponavlja kukanje na njega, te kako on igra u sitiju a ovde ga boli kurac. on potpuno isto, takticki neodgovorno, igra i tamo, pogotovo kad se uzme u obzir da igra u njjacim ligama godinama, ali mi njegov kvalitet ne mozemo da nadomjestimo drugim igracima na toj poziciji i takvog ga apsolutno vrijedi trpiti.

 

pa pisao sam o tome, mislim da ga treba sklanjati sa beka. upravo ovo sto si napisao da isto igra i tamo mislim i ja, mislim da je decko zasicen na toj poziciji, poneki bljesak i to je to, manje vise je zabagovan kada dodje do zone napada a sve je sporiji u vracanjima nazad. gledao sam ga izbliza na JNA protiv albanije i igrao je jako srcano ali mu je zadnji pas grozan, jer je sveden na bunarenje i nisko i visoko. s tim sto u MC gubi mesto u timu a nama je i dalje dobar.

 

mislim da njega treba probati na poziciji na kojoj nema sidro u vidu aut linije pored sebe i s obzirom na defanzivni kvalitet koji je imao on mozda moze da igra dobrog presretaca koji ima radijus kretanja oko 60-70 metara, kupi ono sto ne stigne matic i prosledjuje dalje do pleja (ko god da je). sigurno bi za racu bio edgar davids licno.

 

naravno, ako je sve ovo budalastina (sto nije iskljuceno), onda je zreo za penziju. one rupe pozadi koje ostavlja su na nivou JSL. ta vrsta odgovornosti treba da mu bude oduzeta.

Edited by yolo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...