Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1004

  • Cash

    971

To je taj duh repke i rad FSS-a:

 

Ivanović nije poricao da je posle prijateljske utakmice sa Francuskom imao razgovor sa Ljajićem, ali je demantovao navode da su bili nasamo i da je posle toga tražio (i dobio) da fudbaler Rome više ne bude pozivan u nacionalni tim.

 

"Mislim da nije korektno i lepo s moje strane da komentarišem o nekome ko nije tu, ali smeta mi kada se slične situacije povezuju sa mnom i ne želim to, jer je selektor taj koji odlučuje koga će zvati", rekao je Ivanović i dodao:

"Nije bilo sukoba sa Ademom, jesmo pričali posle utakmice sa Francuskom, ali tu je bilo još mnogo ljudi i nije tačno da smo bili nasamo, kao što je objavljeno. Mislim da taj razgovor nije uticao na to da on ne bude danas ovde i smatram da Adem ima kvalitet i da nam je potreban".

Potom je malo zastao i konstatovao...

"Da se ja pitam, mnogo toga bilo bi drugačije, ali možda je i dobro što se ne pitam".

To je zbunilo novinare, koji su tražili da pojasni na šta zapravo misli...

"To se ne odnosi na ekipu. Kao i svi drugi, imam pravo na svoje mišljenje...", ostao je zakopčan kapiten, mada se stekao utisak da, posle par rezova koje je napravio novi selektor Dik Advokat, atmosfera u reprezentaciji nije baš idealna.

Link to comment

mali đavo ljaja izgleda se ne snalazi baš ponajbolje u tom reprezentativnom društvu. kako je sudija odsvirao kraj protiv francuza ovih jedanaest + rezerve su se polako okupljali na terenu da bi odpozdravili publici, jedino se ljaja ubrzano, pravolinijski uputio ka svlačionici.

sad da li je nesnalaženje do njega ili do ostatka tima pitanje je. za dobrobit reprezentacije time bi trebao da se pozabavi selektor, ukoliko proceni da mu je ljajić potreban. a ne vidim kako nije.

 

meni deluje da dika baš i ne tangiraju trzavice na trenutnom poslu, već da samo čeka mesečnu uplatu i da mu ugovor istekne, bez obzira kakav će rezultat proisteći iz njegovog rada.

Link to comment

mali đavo ljaja izgleda se ne snalazi baš ponajbolje u tom reprezentativnom društvu. kako je sudija odsvirao kraj protiv francuza ovih jedanaest + rezerve su se polako okupljali na terenu da bi odpozdravili publici, jedino se ljaja ubrzano, pravolinijski uputio ka svlačionici.

sad da li je nesnalaženje do njega ili do ostatka tima pitanje je. za dobrobit reprezentacije time bi trebao da se pozabavi selektor, ukoliko proceni da mu je ljajić potreban. a ne vidim kako nije.

 

meni deluje da dika baš i ne tangiraju trzavice na trenutnom poslu, već da samo čeka mesečnu uplatu i da mu ugovor istekne, bez obzira kakav će rezultat proisteći iz njegovog rada.

 

Upravo tako, po strani to sto sam prilicno siguran da on i nije svestan gde je dosao i sa kim ima posla...

Link to comment

Da mu je to bio prioritet, odabrao bi bogatiju državu sa skromnijom fudbalskom tradicijom (ergo, više novca i manja očekivanja).

 

Meni je nedostajao beskompromisan stav u odnosu na igrače koji očekuju poseban tretman i pozivu se odazivaju, tek ako se zadovolje određeni bonus uslovi. Miha je takav svoj stav plasirao u izopačenu krajnost, a Dik je, ako je suditi po ovom skromnom uzorku, otprilike pronašao optimalan modus.

 

Probleme će imati sa lokalnom ksenofobijom (koja se naročito ispoljava kad je reč o nekulturnim dobrima od izuzetnog značaja). Radomir je npr. izvukao mnogo više lične koristi od reprezentacije nego što će to Dik kad se bude crta povlačila, a u nju je došao sa značajno nižom tržišnom vrednošću.

Link to comment

Upravo tako, po strani to sto sam prilicno siguran da on i nije svestan gde je dosao i sa kim ima posla...

mislim da baš zato što ih je izvalio™ tako se i ponaša. na drugim mestima takvo ponašanje ne bi prošlo

Link to comment

Што се тиче Банета, мени ова његова изјава дјелује као израз незадовољства односом Толосавеза и покушајем да му се напакује састављање списка 1 Дику.

Link to comment

mislim da baš zato što ih je izvalio™ tako se i ponaša. na drugim mestima takvo ponašanje ne bi prošlo

 

Reklo bi se da ti odabir selektora i selektorov odabir doživljavaš kao pustolovinu Tom Sojera.

Link to comment

Ja stvarno ne znam dokle cemo biti opcinjeni strancima koji nisu vise velika imena u svetu fudbala?! Ti ljudi imaju veze sa Srbijom na nekih par dana pre i par dana posle kvalifikacionih tekmi, fudbalere su gledali na video kasetama™, licno su na zalasku karijere i sem dobrog ceka nemaju drugi motiv dolaska. Cak ni onaj argument "pa mogli su izabrati bolje mesto i trenirati laditi jaja neki FC u Aziji tipa Katar, Emirati, itd" ne stoji obzirom da Dik Advokat moze sebi da priusti zivot i na Marsu kao selektor Srbije.

Link to comment

Opčinjenost strancima postoji samo kao izraz ksenofobije, koji se UBR da nanjušiti i u tvom postu. Za takve stvari na forumu se odomaćila sarkastična verzija Čovićeve bljuvotine sa kravom muzarom. Stranci (naročito ako imaju neki pedigre) kod nas moraju da dokazuju da nisu muzare, a ne da jesu. Advokat je na samo početku tog dokazivanja. Sa druge strane, Dik je, osim što je stranac, bolji trener od bilo kog domaćeg. Tu se čitava opsesija Đokom završavatm.

 

Oko ovog poslednjeg sumnjam da si ozbiljan. Šteta je što se Advokat ne preseli u Srbiju, ali praviti od toga eksluzivu tipa 'to može samo kod nas' je presmešno. Dovoljno je setiti se uslova koje je imao Skolari u Uzbekistanu, ruskog puštanja Hidinka da vodi tim paralelno sa reprezentacijom, ili recimo, Kamačova izvoljevanja uprkos sumanutoj plati koju je imao u Kini.

 

 

Link to comment

@ kralj

 

Jel mozes da zamislis da basket, rukomet, odbojku, vaterpolo itd. vodi neki stranac? Misli da sam ksenofobican koliko hoces, ali jednostavno vise sam bio za Drulovica u ovoj prici (kao i za "nemogudasesetimkojebiokandidat" vs. Klementea). To mi se uklapa, kao jedna od retkih pozitivnih stvari u nasem sportu, u pricu da nam ne trebaju naturalizovani Srbi (onu svinjariju sa Kleom necu ni da pominjem).

Tesko ce me bilo ko ubediti da je bilo koji strani trener (a nama dostupan, dakle ne pricamo o top klasa trenerima) bolji od najboljih nasih (a pri tom mislim da je i vrlo malo iz top klase bolje od Antare, npr.)

Link to comment

@ kralj

 

Jel mozes da zamislis da basket, rukomet, odbojku, vaterpolo itd. vodi neki stranac?

 

dosta velikosrpske tiranije. pravda za crnu goru !!!

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...