Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

 

Tesko ce me bilo ko ubediti da je bilo koji strani trener (a nama dostupan, dakle ne pricamo o top klasa trenerima) bolji od najboljih nasih (a pri tom mislim da je i vrlo malo iz top klase bolje od Antare, npr.)

 

Koji su ti najbolji naši, pored npr. Antare?

Edited by Ruxin
Link to comment
  • Replies 41.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1655

  • levi

    1111

  • kud u maglu Simoviću

    1006

  • Cash

    971

Antara nije trener već 20 godina. Advokatova karijera se potcenjuje. Gotovo svi naši treneri da sumiraju dostignuća iz poslednjih 10 godina, ne bi dobacili do Dikovog CV-ja.

 

Principijelno i ja sam protiv kvaziasimilovanih stranaca u nacionalnim timovima, ali ovde ne govorimo o tome, nego o bizarnoj tezi da je Advokat došao na mesto selektora prevashodno zbog finansija i da u ime tog dominantnog prioriteta otaljava one delove selektorskog posla, koji se ne odnese na odlazak na blagajnu. Najgore je što se to tvrdi bez minuta takmičarskog fudbala.

Link to comment

Ja stvarno ne znam dokle cemo biti opcinjeni strancima koji nisu vise velika imena u svetu fudbala?!

 

Možda dotle dok i najpotrošeniji i najizlapeliji stranac bude predstavljao neuporedivo bolji izbor od bilo kog Đorićevog diplomca?

Link to comment

Principijelno i ja sam protiv kvaziasimilovanih stranaca u nacionalnim timovima, ali ovde ne govorimo o tome, nego o bizarnoj tezi da je Advokat došao na mesto selektora prevashodno zbog finansija i da u ime tog dominantnog prioriteta otaljava one delove selektorskog posla, koji se ne odnese na odlazak na blagajnu. Najgore je što se to tvrdi bez minuta takmičarskog fudbala.

 

Tvrdi se na osnovu toga što je pozvao ovog ili nije pozvao onog. No, dobro, to je sve deo folklora. Brzo će se zaboraviti ako dobijemo System Of A Down i Majku Terezu, a ako oni dobiju nas onda neće da valja na ovom topiku.

Link to comment

Izbija stvarno neka neprijatnos' iz simovićevih i sličnih postova glede đokare. Aj da se strpimo malo pa da pljujemo ako valja pljuvati, ali zbog terena a ne zlogstranaštva.

 

A ne kontam baš ni koltrejnovu logiku. Ja bih uvek zaposlio najboljeg dostupnog čoveka za posao. Imali smo ove što su mislili da je posao selektora da ih uči himni, istorijskim govorima, i tim nekim srpskim vrednostima....aj sad neko ko će da ih nauči da ne igraju kao neorganizovana banda npr.

Edited by Ruxin
Link to comment

Koji su ti najbolji naši, pored npr. Antare?

 

Rajevac npr., gde se izgubi Ivan Jovanovic koji je pravio cuda sa APOELom, od mladjih Drulovic i mozda Djukic. Ne kazem da smo nepresusan izvor talentovanih strucnjaka, ali...

 

Pri tom nemoj meni kaciti podrzavanje "himne, istorijskim govorima i tim nekim srpskim vrednostima", ja sam vazda bio za Ljajica u raspravi oko pevanja. Nemam ja nikakav patriotski odnos prema repki, ove kvalifikacije (sve tekme) sam odlucio da gledam uzivo cisto zato sto mi je muka da uzivo gledam Zvezdin avgust i nista vise, uzeleo sam se stadiona (prethodne cikluse kvalifikacija sam uvek gledao ravnodusno i na Marakanu isao zbog velikih protivnika FRA, ITA, POR, ESP...).

 

Možda dotle dok i najpotrošeniji i najizlapeliji stranac bude predstavljao neuporedivo bolji izbor od bilo kog Đorićevog diplomca?

 

Pa ima li zivota trenera posle bata Djore?

Link to comment

Mozda je problem djelomicno i u tome sto nama ne treba klasican selektor nego neko ko ce raditi puno vise i pokriti javasluk i nerad FSSa. Dakle ne neko ko ce samo voditi reprezentaciju nego i aktivno pratiti sve trenutne a i potencijalne igrace, komunicirati sa njima, posjecivati ih, raditi i van reprezentativnog okupljanja, i planirati reprezentaciju za slijedeci ciklus.

 

Sto se tice samog Advokata, jeste da je on puno bolji od bilo kojeg izdanka bata djorine trenerske skole, ali isto tako nije da je u cvjetu mladosti i da su najbolji trenerski dani i uspjesi ispred njega. Sto je klemente napravio i koga je trenirao nakon Srbije? Meni je ostanak Drulovica bio puno bolje rjesenje...  

Link to comment

Izvini džone, nisam mislio da ti kačim bilo šta nego da objasnim zašto ne kapiram te tvrdnje da selektor mora biti od domaće sorte. 

Link to comment

Bolji je Miha od svih pobrojanih Džone pa nije uspjeo. Nema kvaliteta kod domaćih trenera i to je to.

 

Mangup bio brzi, Miha je glumio nepotrebno ludilo.

 

Izvini džone, nisam mislio da ti kačim bilo šta nego da objasnim zašto ne kapiram te tvrdnje da selektor mora biti od domaće sorte. 

 

Nema potrebe da se izvinjavas, samo sam hteo da objasnim moje tvrdnje, da ne budem pogresno shvacen. Dakle ne mora se biti cetnik da bi vise voleo naseg coveka na klupi repke :thumbsup: .

 

Istog sam dojma bio (i ispalo je tacno) i za SGEriksona i za Kapela. Sjajni treneri, ali ne i selektori.

Link to comment

Miha nije glumio ludilo vec je provrtio previse igraca za jedan ciklus kvalifikacija. Himna i slicno Mihino izdrkavanje nije uticalo na rezultat.

Link to comment

Pa bas i nije, Miha je indirektno uticao na rezultat u Skopju sa premjeravanjem patke sa Ivanovicem, i u Zagrebu sa guranjem inata u tome da ce zvati koga on hoce bez obzira na komentare...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...