Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Stojke je na gol repstacije stao u onoj prijateljskoj utakmici protiiv Ceha koja je zavrsena ne secam se bas najbolje ali cini mi se nasom pobedom od 1:2 golovima ili Lazovica i Pantelica ili Zigica i Pantelica, na toj utakmici branio je odlicno. Jevricu nije moglo biti garantovano mesto koje je do tada imao i zato je i odbio da brani, jako glupo od njega.

 

Stojke nije jedini krivac za gol, kriv je sto mu lopta fijuce kroz peterac bez ikakve njegove reakcije a pri tom stoji na liniji. Pogledajte Rajkovica, kad ste poslednji put videli naseg golmana da nakon centarsuta bilo iz skracenog kornera, bilo sa sredine ili suprotne polovine terena krece na loptu da je hvata ili boksuje. U prijateljskoj protiv Genka je pogresio, losa procena, desavalo se jos par puta, ali to je ono sto golman jednosatavno mora da radi. Kod Stojkovica toga nema ni u najavi. Dobar golman, za nase prilike odlican ali izvan tog okvira nazalost nema sta da trazi...

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Pa kako sad neki Stefan Mitrović? Nikom nije čudno ili su se svi toliko svikli da ovo prolazi bez komentara da neki anonimus debituje protiv Francuske u prvom timu.

Link to comment

Ne znam da li je to u pitanju, meni samo nije jasno zašto u ovakvoj tekmi izvodi ovakav Jugoslavija-novinari sastav, a pre toga priča kako mu ne pada na pamet da igra protiv slabih repki na kojima se isprobavaju Mitrovići i Gudelji. Ovo je prva tekma kvalifikacija, premda se ne računaju bodovi.

Link to comment

Inače od drugih važnih vesti da izjavim za forum da smo kao nacija glupi ko kurac za fudbal kao ekipni sport. Sve nešto na silu, pa se srednjaci sakriju kad zadni igrači imaju loptu, pa onda glavinjanje preko krila. Beskonačni film.

Link to comment

Pa kako sad neki Stefan Mitrović? Nikom nije čudno ili su se svi toliko svikli da ovo prolazi bez komentara da neki anonimus debituje protiv Francuske u prvom timu.

 

Ja bih komentarisao, nego sam čuo za Mitrovića, pride ga i gledao. Koju bi nam dobro znanu alternativu ponudio u prilogu ovog tihog bunta?

 

Ovo se već pretvara u falsifikat Mihine etikete kako Falji, Tole i ekipa sastavljaju tim. Da Kapelo sutra dođe, naravno pozvao bi mahom iste igrače (kao ni kod Mihe, ni u ovom sastavu iz fudbalskih pobuda ne izostaje nijedan relevantan igrač), a fudbalski hroničari bi pronašli mehanizam da i njega provuku kroz algoritam zavere iz koje se izlazi ili kao kriminalac ili kao diletant. To mu već dođe kao integralni deo selektorske karme, koji se samo uspehom svlači. Do tada 'Dvokat mora da se pomiri sa dijagnozom nemača pojma.

 

Doduše, zdušno bih mu zamerio Bambija i Stojkovića.

Link to comment

Ne znam ko je Miljan II, ali Stojkovica je na gol reprezentacije doveo Klemente.  Razlog je bio odlicna forma Stojkovica u evropskom prevenstvu za mlade reprezentacije u Portugalu.  To je naljutilo Jevrica (dotadasnjeg 1. golmana) pa je odlucio da vise ne brani za reprezentaciju.  Tako se Stojkovic ustalio u reprezentaciji kao prvi golman i to je uz sporadicne prekide ostao sve do sada. 

 

Rajkovic je vrlo talentovan ali i vrlo zelen.  On jos uvek nije prvi golman ni u mladoj reprezentaciji.  Njegovo iskustvo u medjunardnim mecevima u seniorskoj konkurenciji je nepostojece. Tesko da moze da postane golman reprezentacije u ovom ciklusu. 

 

I Piksijevo iskustvo u seniorskoj konkurenciji bilo je ništavno kada je debitovao za A tim, pa je u Rajkovićevim godinama i u ludački jačoj konkurenciji od ove koju čini drugi Stojković, pucao penal na završnom turniru EP-a  - pri aktivnom rezultatu, a protiv protivnika od juče i budućeg osvajača trofeja.

 

Ako već mora da sazreva (a potreba za sazrevanjem je, UBR, omiljeni izgovor savremenog srpskog alibi trenera u svakom sportu), sazrevaće brže na klupi ili u timu protiv Jermenije. Nije da imamo Nojera i Ter Štegena pa da se snebivamo.

Link to comment

I Piksijevo iskustvo u seniorskoj konkurenciji bilo je ništavno kada je debitovao za A tim, pa je u Rajkovićevim godinama i u ludački jačoj konkurenciji od ove koju čini drugi Stojković, pucao penal na završnom turniru EP-a  - pri aktivnom rezultatu, a protiv protivnika od juče i budućeg osvajača trofeja.

 

Taj aktivan rezultat je bio 1:3, u osamdeset i nekom minutu tekme pre koje smo se već pozdravili od ikakvog plasmana.

Link to comment
Ovo se već pretvara u falsifikat Mihine etikete kako Falji, Tole i ekipa sastavljaju tim. Da Kapelo sutra dođe, naravno pozvao bi mahom iste igrače (kao ni kod Mihe, ni u ovom sastavu iz fudbalskih pobuda ne izostaje nijedan relevantan igrač), a fudbalski hroničari bi pronašli mehanizam da i njega provuku kroz algoritam zavere iz koje se izlazi ili kao kriminalac ili kao diletant. To mu već dođe kao integralni deo selektorske karme, koji se samo uspehom svlači. Do tada 'Dvokat mora da se pomiri sa dijagnozom nemača pojma.

 

 

To je preventivno kenjanje, što bi Vasić rekao. Do sada je stvarnost uspešno demantovala sve kenjače, nema sumnje da će i sada biti tako.

Link to comment

Demantuje ih pre svega zdrav razum, elementarna logika i pitanje koje u večitom mraku ostane da čami bez odgovora, a glasi 'ko fali?'

 

Piksi je igrao i u debaklu protiv Švajcarske, a mislim da je ušao i na premijeri protiv Belgije. Primer je ekstreman, a zamerka ti je ljakse moj, nalik pikado strelici u dupetu king-konga. Poredimo penal na završnom turniru EP i sedenje na klupi u revijalnoj utakmici. Čak i da zanemarimo konkurenciju u timu.

Link to comment

a gde je branio taj rajković do sada, pa da bi mu se ukazala prilika, pa bilo to i revijalna utakmica, što sa francuzima u ovakvim okolnostima nije

 

mladac da odbrani još koju sezonu u svakoj još po min 10 utakmica sa protivnicima diljem europe, pa da se vidi od čega je načinjen

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...