Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Oni su bili na samom početku klupskih karijera kada su debitovali za reprezentaciju. Sa druge strane, mogla je i uprava Real Madrida da rezonuje kao Vi u prethodnom postu i dovede golmana koji je ispekao zanat, branio u kontinuitetu nekoliko sezona, etc. Ali nisu. Del Boske je bio dovoljno hrabar i dovoljno vešt da prvo identifikuje talenat, a potom da mu poveri najpipavije mesto u jednom od najskupljeg timova svih vremena. Real je te sezone sa klincem na golu osvojio CL.

 

Naravno, postoji mogućnost da precenjujem njegov talenat (nije da ga izjednačavam sa Kasiljasom, ali verujem da je za naše uslove Kasiljas).

Дечко је је најталентованији српски голман ког памтим. Све има. Да ли ће да свој потенцијал претвори у каријеру то зависи од великог броја фатктора.

Није ми јасно што кукају Саво и Ћурчић . Има одличних омладинаца који могу да му играју. Живковић, Ристић, Вукашин, Лука...колико му треба

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Ne mogu da verujem , sta se ovde pise ... Par dana rada na treninzima reprezentacije (i to na svaka tri meseca), ce stvoriti pouzdanog golmana za buducnost ..  :isuse:

Golmanu je apsolutno najvaznije sto veci broj minuta na golu i to u sto ozbiljnijem takmicenju (rad sa dobrim klupskim trenerom golmana se podrazumeva) ...

Po meni za reprezentaciju treba uvek da brani onaj koji ima iza sebe na stotine izbiljnih utakmica i koji je u tom trenutku u najboljoj formi , makar imao i 40 godina u tom trenutku !

 

p.s. Nije mi jasna ni ova diskusija , jer realno mesto golmana u reprezentaciji je trenutno najmanji problem  ... 

Link to comment

Ne mogu da verujem , sta se ovde pise ... Par dana rada na treninzima reprezentacije (i to na svaka tri meseca), ce stvoriti pouzdanog golmana za buducnost ..  :isuse:

Golmanu je apsolutno najvaznije sto veci broj minuta na golu i to u sto ozbiljnijem takmicenju (rad sa dobrim klupskim trenerom golmana se podrazumeva) ...

Po meni za reprezentaciju treba uvek da brani onaj koji ima iza sebe na stotine izbiljnih utakmica i koji je u tom trenutku u najboljoj formi , makar imao i 40 godina u tom trenutku !

 

p.s. Nije mi jasna ni ova diskusija , jer realno mesto golmana u reprezentaciji je trenutno najmanji problem  ... 

Неће да створи позданог голамана али ће да помогне екстраталентованом момку да напредује брже. Све ово друго се подразумева. 

Репрезентација треба да има три голмана, Стојковић је шрви, Бркић је резерва, што по твом критеријуму значи да не треба да буде позван, Лкач је добар, ко је трећи?

Link to comment

@Geo

 

Diskusija je Rajkovića spontatno stavila u prvi plan. Suštinski problem je što tako kao ti razmišlja većina ljudi koji donose odluke. Evo i Vasić spominje Miloševića i njegov hermetički osvrt na vlastito polje odgovornosti. Baš njega briga koliko će ti klinci da napreduju, baš ga briga da bude ponosan što je deo sistema koji će naposletku stvoriti velikog igrača ili naopako da se žrtvuje u korist seniorske reprezentacije. Na toj instant usko-interesnoj brizi samo za vlastito dupe koncipira se metodologija treninga. Tako se vrši i selekcija.

 

I to je sranje.

 

A Stojković je jedna od slabijih karika u reprezentaciji. Inostrana karijera će mu se svesti na ovih par izraelskih sezona koje će da brani samo zato što mu je ortak trener. Ni na jednoj poziciji u timu mi od njega nemamo slabijeg igrača.

Edited by kralj
Link to comment

Дечко је је најталентованији српски голман ког памтим.

na kojoj si utakmici to tačno zaključio

ili kratko pamtiš ili patkometrišeš

 

stojković, brkić i lukač su golmani reprezentacije. sad što stojkovića ne podnosi pola zemlje druga je stvar, ali da treba gurati klinca od 17 godina da brani za reprezentaciju i to u ciklusu koji moraju da prodju(posle dva na kojima smo izduvali) krajnje neodgovorno, najpre prema samom rajkoviću.

ko će biti par nastasiću, sa kim u veznom redu i u kojoj formaciji, ko je špic to su pitanja, a ne rajković vs. stojković

Link to comment

Није ми јасно што кукају Саво и Ћурчић . Има одличних омладинаца који могу да му играју. Живковић, Ристић, Вукашин, Лука...колико му треба

 

Kukaju sa opravdanjem. Selektor A repke se zajebava sa 23 igrača u Beogradu protiv Francuske od kojih max igra 17, pri čemu odbija da ima prijateljsku tri dana ranije, jer "nećemo da igramo sa nekim Irakom", a tri igrača koji igraju za mladi tim su praktično presedeli meč. Niko mu nije tražio igrače za meč u Italiji (koji je bio daleko bitniji), već da su juče seli u avion da bi danas odigrali meč u S. Irskoj i izborili baraž, jer će današnji meč da se igra praktično bez rezervi.

 

Tim je i ovako pun omladinaca (7 igrača koji će moći u narednom ciklusu), samo fali još neki. Nedostaju mu vezni igrači, kao Jojić ili Đuričić, eventualno štoper, pošto će mu igrati jednog momak 95' bez seniorskih minuta.

 

---

 

Kvalitet na golmanskim pozicijama nam je najtanji, ali to nije razlog da se prave rezovi. Mislim da Stojkovića treba maknuti sa gola (već duže vreme) i da treba dati šansu Brkiću koji je dosta talentovaniji golman sa boljom golmanskom reputacijom svuda sem u Srbiji i da drugi golman treba da bude Lukač ili ko god, a treći nebitan. Uostalom, nadam se da će se priča o golmanima uskoro završava, jer Srbija ima nekoliko prilično talentovanih golmana koji imaju potencijal da igraju u ligama petice bez problema godinama, na čelu sa Rajkovićem. Kao što recimo Švajcarska ima četiri golmana u Bundesligi, tako se nadam da ćemo i mi imati veći izbor u budućnosti, a ne izbor između golmana Haife, Partizana i rezerve Udinesea.

Link to comment

@Geo

 

Diskusija je Rajkovića spontatno stavila u prvi plan. Suštinski problem je što tako kao ti razmišlja većina ljudi koji donose odluke. Evo i Vasić spominje Miloševića i njegov hermetički osvrt na vlastito polje odgovornosti. Baš njega briga koliko će ti klinci da napreduju, baš ga briga da bude ponosan što je deo sistema koji će naposletku stvoriti velikog igrača ili naopako da se žrtvuje u korist seniorske reprezentacije. Na toj instant usko-interesnoj brizi samo za vlastito dupe koncipira se metodologija treninga. Tako se vrši i selekcija.

 

I to je sranje.

 

A Stojković je jedna od slabijih karika u reprezentaciji. Inostrana karijera će mu se svesti na ovih par izraelskih sezona koje će da brani samo zato što mu je ortak trener. Ni na jednoj poziciji u timu mi od njega nemamo slabijeg igrača.

Stojkovic je na zadnjoj utakmici (ako me secanje ne vara i na nekoliko predhodnih) odbranio apsolutno sve sto se trebalo braniti  i nije mi jasno kako je sad on najslabija karika a na ostalim mestima duva promaja na sve strane i realno nista nije izdefinisano ... Mislis na teoretsku , najslabiju kariku po CV-iju  ?

Rajkovicu reprezentacija moze samo da koristi da se bolje proda , odnosno d abrze ode u ozbiljnija takmicenja i tamo dokaze svoj talenat ...

 

edit: Ako za nekog ima vremena , onda je to za golmane ... Neka polako se dokazuju i stecu iskustva na utakmicama a to sto ce zaigrati za drzavni tim (iskusniji) sa nekih 22-23 .. godine nije stvarno nikakva  tragedija !

Edited by Geo
Link to comment

a gde je branio taj rajković do sada, pa da bi mu se ukazala prilika, pa bilo to i revijalna utakmica, što sa francuzima u ovakvim okolnostima nije

 

mladac da odbrani još koju sezonu u svakoj još po min 10 utakmica sa protivnicima diljem europe, pa da se vidi od čega je načinjen

 

Složiću se sa tobom da je bolje da Rajković brani za mladu, nego da sedi na klupi, ali isto pitanje kao ovo tvoje može da se postavi i za Lukača. Njega kvalifikuju samo 2 odbranjena penala u derbiju, a mučki ubacuješ patkometriju (čiji je jedini grah što brani na drugoj strani brda).

Link to comment

Stojkovic je na zadnjoj utakmici (ako me secanje ne vara i na nekoliko predhodnih) odbranio apsolutno sve sto se trebalo braniti  i nije mi jasno kako je sad on najslabija karika a na ostalim mestima duva promaja na sve strane i realno nista nije izdefinisano ... Mislis na teoretsku , najslabiju kariku po CV-iju  ?

Rajkovicu reprezentacija moze samo da koristi da se bolje proda , odnosno d abrze ode u ozbiljnija takmicenja i tamo dokaze svoj talenat ...

 

edit: Ako za nekog ima vremena , onda je to za golmane ... Neka polako se dokazuju i stecu iskustva na utakmicama a to sto ce zaigrati za drzavni tim (iskusniji) sa nekih 22-23 .. godine nije stvarno nikakva  tragedija !

 

A gde je to pa Stojković dokazao kvalitet osim u blizancima? Njemu je reprezentacija pomogla da svaki klub proklinje dan tokom kojeg ga je doveo.

 

Nema vremena za velike talente. Mora to da se forsira i trpi. Ne bi nama Rajković ništa smetao ni na golu, a kamoli na klupi u smislu plasmana na EP. Ditto za Živkovića, Jovića... Nemamo mi svakog dana takvih talenata.

 

I Posrbica je u pravu. Kakva bi tek promaja duvala da biramo između štopera Haife i Partizana... O frci u špicu da ne govorim. Mitrović će već sledeće godine ostvariti transfer u vrednosti svih golmana koji su poslednjih 20 godina defilovali reprezentacijom.

Link to comment

Dok sam otisao do wc-a dali dva komada :)

 

36S. Srnić (Serbia) scores!SHARE ON
void.gif
35Assist by Petrović (Serbia)
 
goal.png
34Pešić (Serbia) scores!
 
edit: Italija gubi kuci od Kipra i trenutno smo prvi na tabeli 
Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...