Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Da li njega to dodatno loži ili ne, to nije bitno, jer branjenje nije loženje. Nije prijatno kada igraču zvižde domaći navijači. Ljudi imaju pogrešan utisak o branjenju, jer on nije dovoljno kvalitetan golman za visok nivo fudbala. To je dokazano više puta, jer je imao šanse u ozbiljnijim timovima da dokaže vrednost i svaki put nije uspeo.

 

Moje skromno mišljenje je da Srbija ima kvalitetnije golmane od njega.

Naravno da je bitno da golman bude nalozen (maksimalno fokusiran) nego da letargicno I uplaseno stoji na golu... Jedina nebitna stvar po meni su krici retarda sa tribina ...To sto smatras da imamo boljih golmana je legitimno misljenje o cemu vredi argumentovano diskutovati ... Edited by Geo
Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Одбрана је крива за гол. Мустафа није крив уопште.

Naravno da Stojković nije kriv. Ljudi koji kažu da j on kriv, verovatno nikada nisu branili.

 

Lopta koja ide nisko u petercu, ne može biti golmanova krivica, jer to u 99.99% slučajeva izbijaju igrači na liniji peterca ispred gola ili loptu udara igrač koji tu utrčava iz protivničke ekipe. Ako bi golman krenuo na tu loptu (prvo, gde da ide na tu loptu? U sredinu peterca, na prvu stativu?), ili bi ispao smešan kao cirkus, ili bi ostavio gol nebranjen, ako čovek na prvoj stativi ne stigne pre igrača koji utrčava, na tu prvu stativu.

 

Šnasa da ta lopta prođe je mizerna. A i ako prođe, neko mora da isprati igrača koji ide na drugu stativu, uzgred budi rečeno. Što se u nedelju nije desilo.

Link to comment

Da je stajao na 2 metra od linije mozda bi mogao da joj makar promeni pravac ili da zasmeta protivnickom igracu koji sam stoji na drugoj stativi. Kriva je postavka odbrane kod kornera, to sto nismo imali igraca na drugoj stativi, golman linijas, igrac koji nije pratio najboljeg igraca Francuske... Ima krivaca koliko hoces. Poneli su se kao amateri u toj situaciji svi do jednog...

Link to comment

Da je stajao na 2 metra od linije mozda bi mogao da joj makar promeni pravac ili da zasmeta protivnickom igracu koji sam stoji na drugoj stativi. Kriva je postavka odbrane kod kornera, to sto nismo imali igraca na drugoj stativi, golman linijas, igrac koji nije pratio najboljeg igraca Francuske... Ima krivaca koliko hoces. Poneli su se kao amateri u toj situaciji svi do jednog...

Miloše, gledaj gde stoje golmani kada se izvodi taj tip kornera. Ako stane na 2m od linije, gol je kompletno nebranjen, a on brani jedno veliko ništa.
Link to comment

Miloše, gledaj gde stoje golmani kada se izvodi taj tip kornera. Ako stane na 2m od linije, gol je kompletno nebranjen, a on brani jedno veliko ništa.

Slazem se da mu je primarno da cuva gol, ali ne treba da stoji na liniji. U trenutku kad prvi Francuz ispred nasa 2 igraca dodiruje loptu i prosledjuje je preko glave ka Pogbi, Stojkovic ide korak nazad i stoji zakucan na liniju. Da mu je instikt rekao da ide korak napred pokupio bi loptu koja mu pada na 3 metra od gola.

 

Nebitno uostalom, kriva je cela odbrana, ne samo golman ili Kolarov koji bi trebalo da cuva drugu stativu ili Mitrovic koji gleda da li mu je brat od tetke na severu... Svi su krivi komplet.

Link to comment

jedini koji tu trenutno mogu da dođu u bilo kakvo razmatranje pored stojkovića su brkić(koji na žalost ne brani) i lukač čiji je jedini grah što brani na drugoj strani brda. većih problema imamo u vezi i uopšte sistemu koji advokat pokušava da ne menja, sa dva dmc i dva krila, a to očito sa markovićem i tošićem ne ide, pogotovu ne ako igraju kao juče. sreća te tu ima još i sulejmanija i jojića koji mislim da su vredni probe. nesreća u sreći je što izgleda neće biti nekih prijateljskih utakmica u kojima bi to moglo da se isprobava, a mi u prve tri utakmice imamo mogućnost da otvorimo kvalifikacije kako nismo skoro pa nikada plus uz to ide i samopouzdanje do neba kao i timski duh što ovoj reprezentaciji mnogo nedostaje.

u grupi nemamo neke reprezentacije protiv kojih bi morali da igramo defanzivnu ofanzivu već svi mogu da se napadnu bez obzira igrali kući ili na strani. kako do ovoga neće doći izvlačićemo se u poslednje dve utakmice protiv albanije tamo i portugala kući, što uz pritisak koji će se stvoriti  mislim da neće na dobro da izadje(bod, dva u vrh glave, a trebaće tri)

Link to comment

http://www.mozzartsport.com/vesti/milosevic-ljutito-sta-da-vam-kazem-ne-postoji-interes-da-mlada-reprezentacija-izbori-plasman-u-baraz/84273

 

http://www.sportske.net/vest/domaci-fudbal/slucaj-orlici-savo-ljut-curcic-na-mukama-tole-brani-advokata-193883.html

 

Organizacija kao i uvek na nivou. Mada kako su išli danas rezultati, teško da bi i prvi tim A repke pomogao dovoljno. Holandija izgubila kući od Slovaka, pa sebe posadila na drugo mesto u grupi sa +16 gol razlikom i 16 bodova, a Francuska je kući remijem sa Islandom postavila Island na isto 16 bodova (+9 gol razlika). Ukrajna se već plasirala kao najbolja drugoplasirana repka, ima 19 bodova. Ukupno u baraž idu četiri najbolja drugoplasirana tima uz pobednike grupa.

 

Mi imamo 13 bodova i +5 gol razliku i pratimo još dve grupe i uzmimo hipotetički da smo dobili S. Irsku, imamo 16 bodova i minimum +6 gol razliku. Austrija igra u Španiji i neophodna joj je pobeda, jer sa bodom ima isto 16 bodova i +3 gol razliku. Druga grupa koju pratimo je grupa 7, gde bi nam najviše odgovaralo da Grčka dobije kući Poljsku i onda su sigurno drugoplasirani iz te grupe iz nas na listi.

 

Sutra vezni red bez izmene - Mijailović, Radoja i SMS.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/2015_UEFA_European_Under-21_Championship_qualification#Ranking_of_second-placed_teams

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Slazem se da mu je primarno da cuva gol, ali ne treba da stoji na liniji. U trenutku kad prvi Francuz ispred nasa 2 igraca dodiruje loptu i prosledjuje je preko glave ka Pogbi, Stojkovic ide korak nazad i stoji zakucan na liniju. Da mu je instikt rekao da ide korak napred pokupio bi loptu koja mu pada na 3 metra od gola.

 

 

 

Znam da sam blesav što se nastavljam, ali gledaj Stojkovićevu kretnju. Dakle, stoji na 2 metra od gola, vidi da će igrač Francuske doći prvi do lopte, vraća se na liniju da zatvori gol, i onda ova dva veseljaka promašuju loptu, a Pogba je duhovit™ na drugoj stativi.

Greška Kolarova, pre svega, onda ova dva veseljaka. Golman odradio by the book.

Link to comment

Ne vidim sto se uopste prica o nekakvoj Stojkovicevoj krivnji i uopste, o kvalitetima, mi nemamo boljeg i konstantnijeg. KAd smo vec kod utakmice mozda obratiti paznju na uspesne odbrane njegove i neuspesne napade njegovih kolega. Kod samog gola kad u odnosu 5:2 igraca od ona dva jedan ostane sam, sta reci. 

Link to comment

Stojković je najtalentovaniji golman koga smo imali još od ere Radovana Radakovića, ali je vreme da upotpuni idealan tandem reprezentacije šarandžija. Lukač neka brani. Ili Brkić. Rajković neka bude rezerva (eventualno da počne protiv Jermenije ako se obezbedimo). Naravno, Stojković ništa nije kriv za gol.

 

Mitrović mora da igra pre Filipa. Šteta što Nastasić nije promenio klub. Imao bi mesta skoro svugde.

Link to comment

Дишља је одустао у оном тренутку кад је схватио да Миљан II даје Стојковићу да брани иако није играо ни минут у клубовима. Рајковић је талентованији од Дмитровића и треба да буде узет  у обзир.

 

 

То је то.

Не заборавља се као ни оно како је погрешио против Аустралије.

Ne znam ko je Miljan II, ali Stojkovica je na gol reprezentacije doveo Klemente.  Razlog je bio odlicna forma Stojkovica u evropskom prevenstvu za mlade reprezentacije u Portugalu.  To je naljutilo Jevrica (dotadasnjeg 1. golmana) pa je odlucio da vise ne brani za reprezentaciju.  Tako se Stojkovic ustalio u reprezentaciji kao prvi golman i to je uz sporadicne prekide ostao sve do sada. 

 

Rajkovic je vrlo talentovan ali i vrlo zelen.  On jos uvek nije prvi golman ni u mladoj reprezentaciji.  Njegovo iskustvo u medjunardnim mecevima u seniorskoj konkurenciji je nepostojece. Tesko da moze da postane golman reprezentacije u ovom ciklusu. 

Link to comment

http://www.mozzartsport.com/vesti/milosevic-ljutito-sta-da-vam-kazem-ne-postoji-interes-da-mlada-reprezentacija-izbori-plasman-u-baraz/84273

 

http://www.sportske.net/vest/domaci-fudbal/slucaj-orlici-savo-ljut-curcic-na-mukama-tole-brani-advokata-193883.html

 

Organizacija kao i uvek na nivou. Mada kako su išli danas rezultati, teško da bi i prvi tim A repke pomogao dovoljno. Holandija izgubila kući od Slovaka, pa sebe posadila na drugo mesto u grupi sa +16 gol razlikom i 16 bodova, a Francuska je kući remijem sa Islandom postavila Island na isto 16 bodova (+9 gol razlika). Ukrajna se već plasirala kao najbolja drugoplasirana repka, ima 19 bodova. Ukupno u baraž idu četiri najbolja drugoplasirana tima uz pobednike grupa.

 

Mi imamo 13 bodova i +5 gol razliku i pratimo još dve grupe i uzmimo hipotetički da smo dobili S. Irsku, imamo 16 bodova i minimum +6 gol razliku. Austrija igra u Španiji i neophodna joj je pobeda, jer sa bodom ima isto 16 bodova i +3 gol razliku. Druga grupa koju pratimo je grupa 7, gde bi nam najviše odgovaralo da Grčka dobije kući Poljsku i onda su sigurno drugoplasirani iz te grupe iz nas na listi.

 

Sutra vezni red bez izmene - Mijailović, Radoja i SMS.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/2015_UEFA_European_Under-21_Championship_qualification#Ranking_of_second-placed_teams

 

Sve ce to da se poklopi, a mi cemo da izduvamo od Siraca

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...