Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Nasi odbrambeni igraci su visoki, skocni ali ne mnogo okretni i zato imaju problem da odbrane napade s boka.  Pri tome, nasi bocni igraci koji bi trebalo da pomazu u fazi odbrane, su predominantno napadaci (Kostic, Radonjic, Zivkovic, Lazovic) i slabo igraju u odbrani.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

@extragluv Samo što ovo nije prijateljska utakmica, pa nije imao da brine oko "useravanja" iste, već da sankcioniše šta treba. Npr onaj volej u glavu kod gola mora da bude žuti, pa onda isti igrač ne može da glumi ručnu kočnicu na žiletu u kontri 15 min kasnije.

 

I to nema veze ikakve sa nekom protekcijom.

 

Mitar je čini mi se jedini napadač na svetu koga je dozvoljeno nekažnjeno sa dve ruke držati/vući u 16m :ohmy:

Tako nešto sam video samo kod Bobija Marjanovića u onoj MVP sezoni, kada su ga tukli kao vola iz nedelje u nedelju.

 

Što se tiče naših štopera, pored odsustva pomoći od ofanzivnih bočnih igrača (tu prednjače Kostić i Radonjić), verujem da je glavni problem odsustvo nekog "komandanta" odbrane. Siguran sam da bi i Veljković i Pavlović, pa i Mitrović bili na višem nivou da u trojci imaju nekog prekaljenog sigurnog štopera. Hteo sam da uporedim sa Dragovićem u Zvezdi, ali nije najbolji primer jer je on za klasu ili dve iznad kolega u odbrani (ali je dobar primer gde iskusan štoper čini saigrača boljim). Nadao sam se da će Milenković to biti, ali je on definitivno stagnirao poslednje 2 sezone u Violi i nije ma tom nivou. Teorijski ta uloga najbolje leži Nastasiću.

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, Profesionalac said:

 

 

Mitar je čini mi se jedini napadač na svetu koga je dozvoljeno nekažnjeno sa dve ruke držati/vući u 16m :ohmy:

Tako nešto sam video samo kod Bobija Marjanovića u onoj MVP sezoni, kada su ga tukli kao vola iz nedelje u nedelju.

 

 


Ziga i Pavkov

 

Link to comment

Mali offtopic, gledao sam Brazil protiv JKoreje, ne znam kakav su oni kvalitet sada , tih zadnjih 25min što sam gledao mogli su im 15 golova utrpati

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Link to comment

Brazil je ubica, mnogo je bolji nego u Rusiji. Dosta teska nam je grupa. Nadam se padu Svajcaraca, mada su pobedili Portugal sinoc. 
Sto se tice LN, bas bi bilo vazno ako mozemo obe da pobedimo u septembru i osvojimo grupu - onda bismo bili 2. sesir na zrebu za kavlifikacije za EURO 2024.

https://twitter.com/tgloban/status/1535729514717884424?s=20&t=NNhW8cG76S5Fn1A1Cc2Blw

Edited by Boza_zvani_Pub
  • +1 1
Link to comment
On 11.6.2022. at 19:54, banksport said:

Mi smo zemlja u kojoj su sportovi sa loptom, a posebno fudbal jako popularni i za koje smo talentovani. Još 1930. smo bili treći na svetskom prvenstvu. Ali činjenica da fizička priprema nije na nivou talenta. U košarci se to, na primer, ne primećuje. Tu smo retko kad fizički toliko inferiorni kao u fudbalu. O tome govorim. Ima tu neki problem, kako u selekciji, tako i u pripremi još od mlađih kategorija.

Primecuje se. Od kada su brzina i snaga usli u kosarku, nema vise zlatnih mealja. Eno ti i rukomet. Brzi centar ubio srpski rukomet

Link to comment

Primetio bih da dobro prolazimo u sporotvima koji mogu da odrade duze pripreme tipa kosarka, odbojka. Lose prolazimo u sporotvim na ep i sp tamo gde se odmah igra nakon sezone, fudbal, ili u toku sezone tipa rukomet. I to ne mislim da je to iskljucivo u pitanju pripremljenost koliko neke bocne osobine Srba koje moraju da se korektuju u malo duzem periodu zajednickog bitisanja. Od discipline do shvatanja kolektiva.

Link to comment

U stvari do trenera je. Kosarka je imala uvek imala mnogo vecu bazu dobrih trenera od fudbala. Rukomet je pukao kada smo izgubili dobre trenere a onda su klubovi popucali i danas sa klincima se losije radi. Odbojka je suprotnost od rukometa.

Ali ipak tim trenerima trebaju duze pripreme iz nekog razloga. Jer mozes staviti Dika Advokata na klupu Srbije to bas ne pomaze.

Edited by pasha
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...