Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

22 minutes ago, Dimitrije said:

Koji crni treci gol.  Znaju oni da ce lakse da ga prime nego da ga daju.  Izraelci su imali toliko kontri i polukontri koje bi bolji tim lako pretvorio u golove.  Na ovoj utakmici 2-2 je za nas premija.

 

Izrael je postigao gol(ove) uz dosta sreće - poslednjih 10tak minuta je bilo prilično haotično, ne vidim zašto ne bi pokušali na sve ili ništa, bar zbog psihološke predonsti  (vodili smo, pa se vratili posle dva primljena gola).

 

Inače kad već pominjete Lekovićevu proslavu gola, sad je neka nova moda da se igrači krste i klanjaju u isto vreme (ili je Leković pao na kolena od umora :ph34r: )

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Za navijace koji prebrojavaju koliko se ko puta prekrstio jer ih to najvise zanima reprezentacija je odlicna. Krstio se i Maradona kao sumanut pa mu to nije smetalo da bude najbolji fudbaler svih vremena.

  • +1 2
Link to comment

Gestikulacija kao krstenje, skidanja majci, ljubljenje grba, juracanje preme klupi i sa klupe, juracanje prema omiljenoj tribini isl. su deo folklora koji je delu navijaca iritantan, a delu simpatican.  Ja spadam u prvu grupu.  Zasto bi zbog toga meni ovakva reprezentacija bila premija a onoj drugoj 'tolerantnijoj' grupi nije?

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, harper said:

Za navijace koji prebrojavaju koliko se ko puta prekrstio jer ih to najvise zanima reprezentacija je odlicna. Krstio se i Maradona kao sumanut pa mu to nije smetalo da bude najbolji fudbaler svih vremena.

 

Ja ništa nisam brojao, mene je samo začudilo Lekovićevo klanjanje, ljubljenje zemlje, padanje na kolena, šta god je to bilo - bilo mi je čudno u tom momentu.

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

 

Izrael je postigao gol(ove) uz dosta sreće - poslednjih 10tak minuta je bilo prilično haotično, ne vidim zašto ne bi pokušali na sve ili ništa, bar zbog psihološke predonsti  (vodili smo, pa se vratili posle dva primljena gola).

 

Inače kad već pominjete Lekovićevu proslavu gola, sad je neka nova moda da se igrači krste i klanjaju u isto vreme (ili je Leković pao na kolena od umora :ph34r: )

Prvi gol nije bila sreca vec dobro upucen sut u ugao naseg gola.  To sto je Lekovic prilicno naivno izgubio duel sa igracem koji je posle toga naporavio prodor ka golu i asistirao za gol ne spada u srecu nego u nespretnost Lekovica kao i nasih igraca u kaznenom prostoru koji nisu izblokirali sut.  Drugi gol je serija gresaka nasih igraca koja je pocela neuspehom Motike da spreci centar sut izraelskog igraca iako ga je pratio u stopu do same korner zastavice, a zatim karambolom u kome su ucestvovala dvojca odbramebnih igraca i golman.  Opet seprtljanje.  Mi smo imali dosta srece posle vodjstva Izraelaca koji iz slobodnog udaraca pogadjaju rogalj a odbijenu loptu ne uspevaju da ubace u gol.

Link to comment
10 minutes ago, John Coltrane said:

 

Ja ništa nisam brojao, mene je samo začudilo Lekovićevo klanjanje, ljubljenje zemlje, padanje na kolena, šta god je to bilo - bilo mi je čudno u tom momentu.

 

Decku je pao teret sa vrata jer je on kacio onu loptu posle koje smo primili drugi gol i bio bi krivac da smo izgubili. Drugo, dali smo u nadoknadi vremena gol na evropskom prvenstvu koji nas je sacuvao od poraza. Trece, klinci su u pitanju i prirodno je da su emotivniji od starijih kolega koji iza sebe imaju dosta ovakvih utakmica. Ja stvarno ne znam sta se s vama desava i koji vam je kurac, kao da nikada fudbal niste gledali u zivotu i nikada niste videli fudbalere da se raduju u ovakvim situacijama.

Link to comment

To sa klanjanjem i krštenjem je bukvalno već godinama utkano maltene na nivo DNK, kao uslovni refleks. Ko je u kontaktu sa većim brojem djece i omladine zna to. Neki dan sam prisustvovao sceni - djeca u nekoj crkvi, zove ih vodič da im ispriča nešto o toj crkvi u kojoj se nalaze, djeca ne reaguju uopšte, samo stadoše u red da cjelivaju ikonu i ostave pare, čim vide crkvu i ikonu slijedi ta sekvenca, kao Pavlovljevi psi. Na to su izdrilovani od malih nogu, bukvalno ne razmišljaju o tome.

Link to comment
21 minutes ago, Dimitrije said:

Gestikulacija kao krstenje, skidanja majci, ljubljenje grba, juracanje preme klupi i sa klupe, juracanje prema omiljenoj tribini isl. su deo folklora koji je delu navijaca iritantan, a delu simpatican.  Ja spadam u prvu grupu.  Zasto bi zbog toga meni ovakva reprezentacija bila premija a onoj drugoj 'tolerantnijoj' grupi nije?

 

Radovanje kao zivotni koncept je normalan za normalne ljude.

Link to comment

Ja sam to pripisao turbo pravoslavlju, pa otud i zbunjenost kad se prekrstio pa učinio potez kao kad muslimani klanjaju. End of story. Nek cveta 1000 cvetova.

 

 

Link to comment
1 minute ago, John Coltrane said:

Ja sam to pripisao turbo pravoslavlju, pa otud i zbunjenost kad se prekrstio pa učinio potez kao kad muslimani klanjaju. End of story. Nek cveta 1000 cvetova.

 

 

 

Aman, bre, ljudi. Aman. Dete se radovalo kako zna nakon sto je dao gol za izbegavanje poraza u nadoknadi vremena, na evropskom prvenstvu. Sta ste ocekivali, da namesti monokl, nakrivi cilindar i posluzi caj golmanu Izraela?

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, harper said:

 

Radovanje kao zivotni koncept je normalan za normalne ljude.

Sa tim se vecina slaze.  Cak i kada se u radovanju preterje, posebno kod dece.  Medjutim da se skida majca, da se napadno krsti, da se juraca prema tribini, isl. kao ritualima radosnog dozivljaja meni je malo degute.  (Uzgred, zbog skinute majce je bespotrebno zaradio zuti karton.)

Link to comment

Uostalom, neka se krste i klanjaju.  Meni je bitno da dobro odigraju.  Da nisu mrljavili fudbal dobrih 80 minuta i nervirali me svojim losim potezima, ne bih ni pominjao krtsvanje.

Link to comment
9 minutes ago, Dimitrije said:

Sa tim se vecina slaze.  Cak i kada se u radovanju preterje, posebno kod dece.  Medjutim da se skida majca, da se napadno krsti, da se juraca prema tribini, isl. kao ritualima radosnog dozivljaja meni je malo degute.  (Uzgred, zbog skinute majce je bespotrebno zaradio zuti karton.)

 

Evo vam malo da se nervirate.:D

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

(Uzgred, zbog skinute majce je bespotrebno zaradio zuti karton.)

 

kao da ne znaju koliko mogu da budu  bitni žuti kartoni

 

što se tiče klanjanja, nisam primetio da preteruju, čak su na himni stajali normalno svi zagrljeni, niko nije držao tri prsta na grudima  ni rašireno ni posoljeno, što je retkost u današnje vreme

 

od talenata hteo sam da vidim Motiku, asistirao za gol na snagu, izdržao čoveka na leđima 30m svaka čast ali ne odskače ni brzinom ni fintom ni među svojim godištem

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...