Jump to content
IGNORED

Starenje, tamo negde daleko


Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    54

  • Yoyogi

    34

  • noskich

    32

  • gospa buba

    31

Magicna brojka je 4%. Dakle 500k po raznim japanskim bankama i mirna backa.
+1Ja to obavio davno, a ovom prilikom bih vam pokazao i svoj kućni ofis, da malo droolate:old-room.jpg?w=640&h=392&crop=1Jebite se, Snežana luzeri ^_^
Link to comment
Pa odvaja se već za tu "državnu" penziju, odvaja se i za jednu dodatnu privatnu, međutim sad ovi plaše goloruki narod da ni to neće biti dovoljno. Ko će bre poplaćati sve te penzije pored svih osiguranja i ostalih troškova?
pa ne znam, umesto te privatne pemzije koja bog zna kad ce i kolika ce biti, shtekaj te pare pa kako vreme ide ulazi u nesto konkretno tipa stanovi za izdavanje ili neke njive za okopavanje sto kaze thermal. ali to sam samo ja, zena kojoj je prelazak na kreditne kartice sa koristenja fioke za carape kao banke bio krajnje traumatican.edit. i to sa parama u banci stoji, ko je vec taj tip. ne bih ulazila u vase beskrajne tirade sa yoyogi-jem (larssone soba ti je super, najozbiljnije!), ali sto se ovoga tice potpuno je u pravu. Edited by Leia
Link to comment
+1Ja to obavio davno, a ovom prilikom bih vam pokazao i svoj kućni ofis, da malo droolate:old-room.jpg?w=640&h=392&crop=1Jebite se, Snežana luzeri ^_^
Holy shit! :o Cek, sta je ovo izmedju prozora sa leve strane? Video sam te predmete davno u nekim stranim novinama al jebes ga ako bih sad mogao da se setim kako se zovu... Edited by Shan Jan
Link to comment
Ja to obavio davno, a ovom prilikom bih vam pokazao i svoj kućni ofis, da malo droolate:
moga si da okachish neshto sa manje potencijala <_<al vidi se da si choek od ukusa, to ne mogu da ti osporim nikako! Edited by thermal bug
Link to comment
Cek, sta je ovo izmedju prozora sa leve strane? Video sam te predmete davno u nekim stranim novinama al jebes ga ako bih sad mogao da se setim kako se zovu...
Bacio peglu pre 3 godine, i svidelo mi se kako izgleda kad sam došao sebi, pa sam je uramio.
Link to comment
pa ne znam, umesto te privatne pemzije koja bog zna kad ce i kolika ce biti, shtekaj te pare pa kako vreme ide ulazi u nesto konkretno tipa stanovi za izdavanje ili neke njive za okopavanje sto kaze thermal.
Da ja mogu pored redovnih troškova života i pored sopstvene nekretnine kupim još pokoju u vidu investicije, ne bih ja o penziji uopšte brinuo.Ja se žalim da mi je plaćanje još dve dodatne penzije mnogo, a kamoli rate za stanove/kuće. Njive sem Termalke i Miškovića neće niko da radi.
Link to comment
Da ja mogu pored redovnih troškova života i pored sopstvene nekretnine kupim još pokoju u vidu investicije, ne bih ja o penziji uopšte brinuo.Ja se žalim da mi je plaćanje još dve dodatne penzije mnogo, a kamoli rate za stanove/kuće. Njive sem Termalke i Miškovića neće niko da radi.
nek sam ja u dobrom drushtvu :lala: Edited by thermal bug
Link to comment
Da ja mogu pored redovnih troškova života i pored sopstvene nekretnine kupim još pokoju u vidu investicije, ne bih ja o penziji uopšte brinuo.Ja se žalim da mi je plaćanje još dve dodatne penzije mnogo, a kamoli rate za stanove/kuće. Njive sem Termalke i Miškovića neće niko da radi.
ja rekoh da je investiranje u nesto konkretno po mom misljenju sigurnije od privatnih penzija, a ne da treba i jedno i drugo.missim mozes, ako ces da rintacis 17 sati dnevno pa da ti zivot pocne u 70-toj
Link to comment
ja rekoh da je investiranje u nesto konkretno po mom misljenju sigurnije od privatnih penzija, a ne da treba i jedno i drugo.
Nisam ni rekao da si rekla "i jedno i drugo". Rekao sam "privatna penzija je jeftinija opcija mesečno od rate za nekretnine - ako se žalim da mi je jeftinija opcija već skupa, odakle mi za skuplju?".I ja bih rado nešto konkretnije, da investiram u alternativne energije i arapsku ligu, ali... i tata bi sine. Edited by Razzmatazz
Link to comment
Da ja mogu pored redovnih troškova života i pored sopstvene nekretnine kupim još pokoju u vidu investicije, ne bih ja o penziji uopšte brinuo.
Ја припазарио, вала, нешто на селу, више башту него њиву. Ево брстим свој томејтоу и чери пекмејз, и чекам да увру оне јабуке па да палим казана. Није нешто велико, а ни ја нисам неки јачи сељак, ал' келкјулишем да ће тамо да се борави временом више него код куће.
Ja se žalim da mi je plaćanje još dve dodatne penzije mnogo, a kamoli rate za stanove/kuće. Njive sem Termalke i Miškovića neće niko da radi.
Ја у те приватне пензије слабо нешто верујем... можда су неки то ухватили, и у коцкарници наместе неке добитке у почетку да би привукли рају. За те ритајрмент улоге нико ништа не гарантује, заснивају се на томе да се неки шмекери играу тим парама на сток пијаци, па ће зато одатле пензија да изађе већа од оне државне... осим што се зна која је она једина ствар што у туђој руци расте. Да не спомињем да притом све те године фајненсујеш не једну него две-три-четири бирократије, које се ладно уграђују као трошак и још узимају тал од добитка (кад га има) и наплаћују цео губитак из масе (кад изгубе) и приде увек неки нешто узимају од трансакције (без обзира у ком смеру била и са каквим ауткамом). Чак ни зајеб није извесан - никад не знаш да ли ће да те узму да те метну на плакат за улога модел.Кућа има ту предност да је опипљива, за разлику од лове, која је данас углавном виртуелна и донета декретом. Ко је издао декрет, увек може да изда и контрадекрет.
Link to comment
Nisam ni rekao da si rekla "i jedno i drugo". Rekao sam "privatna penzija je jeftinija opcija mesečno od rate za nekretnine - ako se žalim da mi je jeftinija opcija već skupa, odakle mi za skuplju?".I ja bih rado nešto konkretnije, da investiram u alternativne energije i arapsku ligu, ali... i tata bi sine.
ok izvinjavam se. nemam pojma koliko se mesecno uplacuje za privatne penzije, sama nemam a zmua (inzenjera <_< ) ne pitam.moguce da su 2 mesecne uplate za pemziju manje od rate za kredit za stan (zar i onaj neki na 100 godina?...)naravno nikom ne predlazem da kupuje taj mahal ili palatu federacije, no onako manje stambene jedinice jednu po jednu. i onda one prethodne vec rentom otplacuju novenaravno treba se i oko toga svega solidno akati, al bar znas da je tvoje Edited by Leia
Link to comment
+1Ja to obavio davno, a ovom prilikom bih vam pokazao i svoj kućni ofis, da malo droolate:old-room.jpg?w=640&h=392&crop=1Jebite se, Snežana luzeri ^_^
ovo odise burzuaskom dekadencijom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...